Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ati1979

    veterán

    válasz Audison #13004 üzenetére

    Folytatom akkor én a beszámolót. :)
    Amire én igazán kíváncsi voltam az LCD-k, a t90, és az új ATH-k. Meg a T1-re is persze. (lettem volna)

    Ennek ellenére, ha jól emlékszem az összes fejest meghallgattam ami ott volt. :)
    Kezdeném a beyer-ekkel mert abból volt a legtöbb. :D
    Nekem dt sorozat tetszett, igazából ár / érték arányban nagyon jó fejesek szerintem. Aki ilyet vesz, az nem nyúlhat mellé nagyon. Inkább csak belehallgattam nagyon nem hasonlítgattam őket egymáshoz. A legkisebb tesla driveres dt 1350-t is nagyon jó fejesnek találtam. Szerintem hangban nem hozza a nagyobb testvérei szintjét, márcsak méretéből adódóan sem, de szerintem utcára kitűnő választás. Kellőképpen részletesen és tisztán szól.
    A t70, t 70p t90 hármasba egy kicsit jobban belehallgattam. Először ntomka láncáról. A t70p valamivel elmarad az T70 mögött, de én nem éreztem nagynak a különbséget. Kicsit a t70p mintha a mélyek és közép hangok nem lennének annyira tiszták, mint a T70-en. A magas mindkettőn kitűnő.(szerintem) T90 viszont nekem elég furcsa volt. Sokkal vékonyabbnak éreztem, mint az előző kettőt. Részletesebb és pontosabb, nagyobb a tere, de valahogy minta nagyon halovány lett volna az a produkció számomra. Túlontúl kifinomult, és közép meg egyszerűen nagyon nagyon kevés. Nem sok élet volt benne. Teljesen máshogy szól mint a T70. Lágy zenék hallgatásához talán jó lenne, de úgy nem éreztem az egész fejesben semmi átütőt. Az úgy van és szépen szól kategória. Beszéltük is később, hogy az T90 talán nem volt bejáratva rendesen, mert tényleg nagyon vérszegényen muzsikált.

    Meghallgattam, kisebb fejesek közül a maxel metalicot, és egy supraluxot ami ott volt. Igazából ár / érték arányban nagyon rendben vannak szerintem. Viszont Bodz Takstar TS-671 fejese fenomenális az árához képest. Ok, úgy néz ki, mint ha a szocializmusból maradt volna vissza, de nem akartam elhinni, hogy 12k volt az ára. :D Utcára persze azért nem vinném ki. :DD
    Meghallgattam a Grado HF2-őt is, de nekem túl éles volt a közepe. A két Shure-ba, a 840, 940, meg az AKG 501-be csak belehallgattam. Igazából nekem mindhárom bejött.

    Két Audio-Technica AD1000 is volt ha jól emlékszem. Ezek nekem nagyon tetszettek. Az ath középe annyira el van találva, legalábbis számomra, hogy nehéz szavakba öntenem. :)
    Kipróbáltam, donpe csöves erősítőjével az LCD2-t, és azt kell, hogy mondjam nem gyenge.
    Aztán mytech 192 DSD + váltogatva Bodz erősítőjével (Violectric V100)+ egy nagyon profin összerakott házi készítésű erősítővel + donpe csöves erősítőjével összerakva összehallgattam / tunk pár fejest.
    Az Audio-Technica 500x egyszerűen fantasztikus. (50k ha jól tudom) Az árának dupláját éri kb. szvsz. Szerintem lazán versenyezhet a 100k-s fejesesekkel.
    A következő 900x (zárt változata volt) Na ez készen van. :Y Részletes és elképesztő közép, nagyon király basszus. Összehasonlítva a He 400-zal, (ami szintén nagyon jó fejes) sokkal jobb volt. Hozzájuk vettem még a t90-et is, mivel a 3 nagyjából egy árban van. Azt mondom, hogy két kört vert rá a T90-re nálam. A t90 még ezen nagyon jó láncon is vérszegény volt. :(
    Az LCD2-nél, szerintem ez a fejes 10%-nál többel nem rosszabb. Én ezt mondom. (Basszusban ráver valamennyit az lcd2 azért, meg részletességben is egy kicsit.)
    A következő x2000. Szerintem ez volt a legjobb fejes ezen a találkozón. Tere hatalmas, részletessége brutális. Jobb mint az LCD3-é. Tisztábban is szól. Basszusban le van maradva persze egy kicsit, de középben és magasban is ráver valamennyit. Egészen elképesztő hangzást produkál a mytech 192 DSD-vel. (ami egy igen jó darab :) )

    A két audeze, nekem nagyon tetszett. Szvsz. egy árnyalattal jobb, (vagy egy kicsit másabb nem mindenkinek jobb) az LCD3 az LCD2-nél. A basszus, mindkettőnél elképesztő, és azon kívül meg annyira látványos különbség nincs a kettő között. Talán több potencia van az LCD3-ban. Kicsit mégjobb basszus, kicsit részletesebb, meg talán a magas is több van benne egy árnyalattal. Én így éreztem, de valójában annyira minimális a különbéség, hogy a két fejest a dupla ár ellenére egy kategóriába tenném. Árban szerintem az LCD3 max. 50k-val érhet többet az LCD2-nél. De nem 300k-val az biztos. :N
    A három legjobb fejes szvsz. a két audeze, meg x2000 volt. Egy kevéssel lemaradva pedig a zárt 900x mögöttük. A legjobb pedig egyértelműen a x2000.
    Egyértelműen instant get kategória + mytech 192 DSD-vel együtt. (persze ezek sajnos nem olcsó dolgok. :O )
    Összességében az a véleményem, hogy ez a 3 Audio-Technica ár/ érték arányban kimagasló. Főleg a legkisebb… Azért nem pénz 50 ezer forint.
    Ja, az új ath-k elég jól szóltak az F series sony walkman-ról is. Igaz max. közeli hangerőn.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák