Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • p_adam

    addikt

    válasz lapalapa #106901 üzenetére

    Én egy Accuphase lejátszóról hallgattam jópár éve. Nem volt rossz, de elsőre se nyűgözött le, elég V-s karakterű, nem volt olyan jó, mint az eredeti Orpheus, ami alatt egyből életre kelt a zene, sokkal kiegyensúlyozottabb, zeneibb, természetesebb, bár technikailag kissé gyengébb, de mintha azt füllel hangolták volna, itt meg csak technikai fejlettségre törekedtek, vagy hogy arra hogy legyenek biztonyos karakterisztikái a hangnak, amik elsőre lenyűgözőek. (ez a Harman-tuning nekem kicsit se jön be, a kedvenc fejhallgatóim egyike se hasonlít rá)

    Aki ennyi pénzt fejhallgatóra költ, az nem fog összehasonlításokat végezni, és nem is feltétlenül van elképzelése, hogy mit is kellene hallania, csak örül, hogy úgymond létezik egy ilyen termék is, amit az ő számára terveztek.
    Mindenesetre a legtöbb YT videó konklúziója ezzel a fejhallgatóval kapcsolatban erősen kétes, ami persze azt is megkérdőjelezi, hogy mennyire lehet hinni nekik más témában (szvsz). Volt pl. valaki, aki először még "érdekesnek" írta le a hangját, de amikor direkt erről csinált videót, akkor már csak szuperlatívuszokban beszélt és nem is hasonlította össze semmivel - már pedig olyan rendszer nem létezik aminél ez vagy az ebben vagy abban le lenne jobb, csak olyan hang amivel olyan szinten együtt lehet élni, hogy az már elegendő (vagy a végletekig fejleszteni).

  • s4tch

    veterán

    válasz lapalapa #106901 üzenetére

    Ugye, mennyire máshogy halljuk ugyanazt. Én sem digitális ízt, sem nulla térélményt nem tapasztaltam, sőt.

    Egy viszont biztos, nem egy másik usb kábel hozta volna helyre, ha bármi el is volt rontva. A forrással kapcsolatban én is írtam, hogy abban biztos lehet tartalék, mindenesetre nekem a nuc után kötve is ritka jó élmény volt. A nagy alapzaj jobban zavart, mint bármi más.

Új hozzászólás Aktív témák