Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tulku

    veterán

    válasz #71562240 #44309 üzenetére

    A hiányosság lehet előny...ha a fejes hallgatásával nem foglalok teret, nem okozok hangzavart az épp úgy okozhat jó érzést, állapotot mint ha folymatosan csak hangverseny teremben ülve hallgatnám (mert csak így vagyok képes) Rachmaninovot...

    Létre kell hoznunk saját terünket, ebben kell felállítanunk preferenciáinkat...nem egy adott idillikus vágy elérése érdekében mindent kizárni, degradálni...hiszen már ekkor is korlátoz tudatunk...nem elfogad, hanem osztályoz...

    Én személy szerint eljutottam arra az egyéni szintre (fülessel, mini audio eszközzel) hogy modellezem szépen a dobozok hangját, terét, hallgathatóságát...nem 2 fillér volt, de megcsináltam...mert ez volt a cél...ha azzal az indíttatással tettem volna mindezt, hogy lehetetlen, nem sikerül úgy sem, akkor nem értem volna el célomat...

    A fejhallgató (fülhallgató) egy állapot...ebből az állapotból kell kihoznia mindenkinek azt ami neki megfelel...nem modellezhet mindenki koncertet, ha popzenét vagy trance felvételeket hallgat, hiszen nem létfeltétel.

    Hangszín, tónus, térélmény megint egyén függő...nem meghatározható, vezérelhető, kinek milyen hangzást kell kedvelnie...ezek nem felűlről vezérelhető ügyek...

    És abba is gondolj bele, a népesség hány százaléka hallgat élő hangszeres zenét...meglepő végeredmény születne...
    Ez nem egy digitális 0,1 jelfolyam, ahol vagy egyik vagy másik...itt az árnyalatok száma korlátlan...mint a kinézetünk...ezt figyelembe kell vennünk...a sarkosság itt egyenlő a felülről vezérléssel, amit azt hiszem mindenki el akar kerülni...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák