Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • duni84

    aktív tag

    válasz zafiridas #42240 üzenetére

    boltban tuti nem lehet végigpróbálgatni, bíznod kell az online elérhető összehasonlító tesztekben :N én őszintén nem bántam meg a canon gyárit, mert 2-3 évente jönne jól egy nagytele, de csak azért fenntartani egyet a gépparkban felesleges lenne, ahogy magammal cipelni szintén. azóta meg már a 24MP jóval nagyobb felbontások is elérhetőek, így hosszabb távon egyszerűbb "kivágni" főleg a hobbistáknak, akik nem bálnát fotóznak az antarktisz körül főállásban
    én személy szerint a canon III-as szériát ajánlanám simán csak kompatibilitási szempontból is (sigma nem vette meg a licenszet, hanem visszafejtette. nyilván ezek öreg darabok utód nélkül, így tesznek rájuk nagy ívben canonéknál, de mi van, ha mégsem?)

    #metszéspontok

  • duni84

    aktív tag

    válasz Laby #42307 üzenetére

    ugyan nem ilyen vállpánttal, de ugyanez az obi nálam az 5dmk3 és 5dmk4-en is rendszeresen vállpánton lógott (nem ilyenen, amit linkeltél, hanem egy bőr "2 vázas" pánton, természetesen 2 helyen becsíptetve a vázra) és sose volt zavaró vagy különösebben nehéz.
    egyelőre ugyanez az obi R5-ön (adapterrel) ugyanígy "lóg".

    nem az EF foglalat lesz a gyengepont, hanem vannak objektívek, amik simán a gravitáció miatt "leeresztenek"/"kinyúlnak". ha jól emlékszem, akkor a 24-105 F4 pl abszolútt ilyen volt, meg talán a canon 70-300 is, de nem merek rá mérget venni, mert mindkettő nagyon rég volt.

    #metszéspontok

  • duni84

    aktív tag

    válasz Spy89 #42310 üzenetére

    a vázban van "AF microadjust" opció a menüpontok között? mert ha igen, akkor magad is meg tudod csinálni. ha sigma ART obi, akkor szintén tudsz finomhangolni. ha az eddigi opció nem játszik, akkor a camera kft még mindig ott van, mint canon és sigma márkaszervíz. szerintem fél órányi szervíz díjért megcsinálják (helyben meg is tudod várni, mert hamar végeznek)

    #metszéspontok

  • duni84

    aktív tag

    válasz e.vit #42330 üzenetére

    mindkettő ugyanaz a kategória, csak eltelt a kettő között tippre kb 2 év. ha jól emlékszem, akkoa a 650D már hobbi szinten mindent kielégítő váz (volt akkoriban)

    a wiki is ad némi támpontot, ha az összehasonlító oldalak elvesznének a részletekben. csak átfutva a nyers adatokon azt mondanám, hogy érezhető különbség van a kettő között, holott alapvetően egy kategória. első dslr-nek tökéletes választás lehet a 650d, ha eléggé olcsó :)

    #metszéspontok

  • duni84

    aktív tag

    válasz rgabor66 #42336 üzenetére

    rövid verzió: a mattüveg/tükör szokott elpiszkolódni, emiatt van az, hogy a keresőben fókuszálva félremegy, a szenzoron (live mode) pedig betalál.

    tldr verzió: érdemes megnézni (első körben akár klasszikus "szemrevételezéssel"), hogy van-e piszok a tükrön és/vagy a mattüvegen, aztán simán objektív nélkül picit "megrázva" megnézned, hogy mozog-e a tükör (ki van-e lazulva. 6D-nél úgy emlékszem nem volt jellemző). ezeket otthon is tudod tisztítani, de ha budapesti vagy, akkor olcsóbb besétálni a szervízbe.

    konzisztensen front vagy back fókuszosak a képek vagy teljesen random? (pl 10 képpel letesztelve). otthoni tesznek a gyufásdoboz tesztet szokás javasolni :) közelebb visz a megoldáshoz. HA konzisztensen front vagy back fókuszos, akkor ha jól emlékszem a 6D-ben volt AF microadjust opció, azzal el tudsz játszani addig, amíg elfogadható lesz neked a siker-ráta :)

    b terv: camera kft, ahol kb 10 perc alatt megmondják, hogy "csak piszkos, megtisztítottuk, mostantól jó lesz" vagy bármi kilazult/cserélni kell.

    [ Szerkesztve ]

    #metszéspontok

  • duni84

    aktív tag

    válasz PuMbA #42427 üzenetére

    ne haragudj, de attól, hogy több topic-ba beírod, hogy a 3rd party obik nem támogatottak milc-re adapterezve még nem fognak "nem működni". ez egy fórum. mások is olvassák. nem érdemes félrevezetni a látogatókat.
    a "not supported" nem egyenlő a "not working"-gel. naná, hogy a gyártó azt mondja, hogy not supported, mivel masszív pert kapnának a nyakukba, ha supported lenne.
    rengeteg hivatásos használ világszerte sigma és tamron obikat RF vázakon munkára (köztük én is canon EF és natív RF objektívek mellett). ha nem működnének, akkor senki sem használná (köztük én sem)
    mondjuk hozzátartozik, hogy én sem próbáltam végig az összes RF foglalatos vázat, se obit. de objektívet inkompatibilitás miatt nem adtam el az elmúlt huszon évben (sokkal inkább nem használás, képminőség, af sebesség miatt), de az enyém is csak egy vélemény.

    #metszéspontok

  • duni84

    aktív tag

    válasz PuMbA #42439 üzenetére

    vacakolni bármelyik elkezdhet, mert a váztól annyi infót kap, hogy előre vagy hátra. ha folyamatosan felülírja az infót, akkor ott inkább a feldolgozó algoritmus lesz vagy mechanikia hiba. (canon) 24-105 és 24-70 2.8 (első szériás) obijaink rövid ideig voltak, de mindketten csinálták ezt bizonyos felületeknél, meg szembe fénynél 5d mk2-n és 7d-n is, pedig azok aztán szuperkompatibilisek voltak egymással. tamron 24-70 f2.8 lett helyettük, meg idővel c24-70 f2.8 mk2 (ezutóbbi a mai napog megvan. zoom gyűrűn a gumit cserélgetem rajta 4-5 évente. 1v, 3, 7dmk2, 5dmk3, 5dmk4, R5 és R6ii vázakon is jól működik. szerintem amíg át nem megy rajta egy villamos, addig használatban marad. ahogy a sigma 50 art és 20 art is :D ). a tamron 24-70 jött ki az első IS-es általános zoom obival ebben a kategóriával, kipróbáltam, mert papíron mindenben jobb, mint a c24-70 f2.8 mk2, de végül a kompatibilitási problémák és katalógus adatok ellenére maradt a canon :N nem 3rd party reklámember vagyok, de van rengeteg kombó, ahol jobbat kapsz minden szempontból, máskor meg a nyers adatok és netes tesztek alapján számítasz valamire, aztán egyszer csak azt veszed észre, hogy 1 éve a szekrényben porosodik.

    btw mondjuk 50mm "megfizethető" kategóriában (f1.4) a sigma magasan veri minőségben a canon gyáriakat. írom ezt úgy, hogy volt canon 1.8, 1.4, 1.2 is, meg a sigma art előtti és art 1.4 is. ezek közül pl az af lassúsága miatt a canon 50 1.2 is ment a 3rd party mellől. még 1DX-en is használhatatlanul lassúnak bizonyult a mindennapokhoz.

    szóval veszélyes kijelenteni, hogy "semelyik" vagy "mind". főleg ha 1st hand experience nagyon kevés eszközzel van. én is keveset kommentelek, mert amiről nincs saját tapasztalatom, arról miért is nyilatkoznék? :N

    #metszéspontok

  • duni84

    aktív tag

    válasz tvamos #42443 üzenetére

    nekem a "semelyik" szónál tűnt beakadt lemeznek a téma, csak ezért kommenteltem. a fórum épp erre van, hogy akinek van ilyenje az próbálja már ki, hogy X és Y együtt csinálja-e Z-t és írja le, aztán akkor spórol a vásárló magának egy csomó fejfájást, mert mondjuk 1 hetet a vásárlás-próba-visszaküldés-újratervezés vonalon.

    #metszéspontok

Új hozzászólás Aktív témák