Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz D4rkm4n #746 üzenetére

    Nincs szerencsém az említett urat ismerni, de fényképezés és jutub.... :F
    Komoly dolgokról azért nem ott fogok ezután sem tájékozódni. Nem beszélve két dologról: Leghíresebb Mo-on Győzike és Kelemen Annácska gondolom kommentár nem kell.
    Ha a tömeg véleménye a lényeg, akkor gondolom a kutyahús nyilván finom, párszázmillió kínai szerint legalábbis....
    Képeket szeretnék látni, Canon vs. Hasselblad vagy mondjuk Phase One hátfal . Olyanokat, ahol a Canon legyőzi a fentebb említett gépeket. Persze nem hordozhatóságban. Mondjuk tájkép, portré, tárgyfotó ilyesmi.
    Persze vannak területek, amire a nagyobb formátumok méretükből adódóan alkalmatlanok.A Lamborghinivel se lehet szántani./Persze a traktorral lehet./
    Egyébként a DSLR gépek mindenképpen a középformátum felé mozdulnak el. Az azokkal készült képeket próbálják elérni minőségben. De a klasszikus Leica távmérős gépek méretben például sok feladatra alkalmasabbak náluk, hiszen közel SLR minőséget hoztak filmre, sokkal kisebb méretben, elrejthető használattal. Persze nem látszanak olyan profinak, mint egy Mark III méteres obival, de meglepődnél mit tudnak filmre. Digitálisan is vannak már próbálkozásai a Leicanak ezirányban, de nagyon drágára sikerültek az első darabok.

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • Hydra SR

    addikt

    válasz D4rkm4n #746 üzenetére

    Azért vannak olyan területek a profi fotózásban is, ahol egyre nagyobb teret hódít a Nikon, de speciel a sportfotózás baromira nem az a terület. Már csak azért sem, mert egy igen fontos paraméterben a Nikon még mindig elmarad a Canon mögött: sorozatlövés sebessége, bár nem hiszem, hogy ez lenne a fő döntő érv de azért mégiscsak rossz szájízzel cserélné le egy sportfotós a rendszerét lassabbra. Egyébként sem cserélnék le odafönt az emberkék csak így pikk-pakk 1-2 év alatt a rendszerüket, csak mert épp most jobbnak tűnik a Nikon az új vázak terén aztán ki tudja, hogy ez is meddig tart, erre nem lehet alapozni egy rendszert, ráadásul obik terén meg baromira nem előzött be.
    De azért ne menjünk el szerintem abba, hogy hurrá Canon az ász, én nem arról beszéltem, hogy milyen frankó, hogy a Canon az egyeduralkodó a sportfotózásban, csak arról, hogy ez van. Ha véletlenül egyszer az összes Nikonos otthon maradna, észre se venné senki a meccsen, hogy kevesebb a fotós mint szokott. Ha meg az összes Canonos maradna otthon, észre se venné senki a meccsen, hogy vannak fotósok is. Tetszik-nem tetszik, ez a mai állás.

    [ Szerkesztve ]

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

Új hozzászólás Aktív témák