Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • p_adam

    addikt

    válasz #92251648 #40664 üzenetére

    A szabadalmak alapján a Canon is rétegelt szenzort fejleszt, ami sokkal gyorsabb, és az AF is fejlettebb lehet tőle. Az A9 szérián kívül nincs másik ilyen cserélhető objektíves gép (egyelőre)

    Így az R1 lehetne az első Canon, ami ilyen következő generációs szenzort kaphat, de ez még nem most lesz, meg a gyors teleobjektíveket is fejleszteni fogják hozzá.

    Egyébként egy újabb generációs APS-C vázat (gondolom MILC-t) sem lenne nagy kunszt csinálni az R5 szenzorából (A RED Komodo szenzor is az R5 egy kisebbített változata széles képaránnyal)
    Így kb. pont 20 Megapixel lenne, mint a 7D Mark II, de lenne benne 4k60p videó (teljes szenzor, az R5 is tud így APS-C crop módban felvenni) meg jobb dinamika és ISO, minimum 12fps mechanikus és 20fps elektronikus zárral (de valószínű még több is)

    Igen érdekes lesz nézni 4 év múlva, hogy hova jut majd a következő R5 és R6 generáció, gondolom sok "intelligens" dolgot átvesznek az okostelefonoktól.

    Kicsit igazságtalannak tűnik az 1DX III árazása az R6-al összevetve
    A tükör+kereső+AF szenzor, nagy váz és akksi, gyors mechanikus zár, CFExpress kártyahely, jobb LCD stb. még mindig nem kerülhetne több, mint kétszer ennyibe.

    Persze belekalkulálták, hogy az egyikből 20x ennyit fognak eladni és pont erre használják a marketing anyagot, hogy mennyire jó, hogy a top DSLR szenzora és processzora meg AF módja stb. került bele egy ilyen "olcsó" gépbe - és még IBIS is van hozzá...

    Ha a Nikon D6 szenzora kerülne egy MILC gépbe, abból sajnos semmi jó nem sülne ki (se videó, se használható AF), így az még jobban túl van árazva, de tudják is, hogy nem adnak el belőle sokat.

  • Peet91

    aktív tag

    válasz #92251648 #40664 üzenetére

    Érdekes, mert szerintem az R6 kicsit fura pontokon lett megvágva, ahhoz, hogy az R fölé tegyük. Gondolok itt arra, hogy az R 30 mpx vs R6 20mpx, utóbbiban nincs top LCD, ami érthetetlen egy félprofi vázban, kiváltképp, hogy elfért volna. Cserébe nyilván az elmúlt két év "innovációit" értsd, lemaradását a Sony-val szemben sikerült bepakolni, mint az IBIS, és a non-crop 4k, de a lényeg, hogy kicsit most bajban lennék, ha bele kellene szuszakolnom az R-t és az R6-ot egy egyértelmű kategóriába.

    Szerintem a közeljövőben, ha az R discounted lesz, akkor az lesz a fotós középkategória, az R6 pedig a videós, és akkor így megvan a preferált feature set mindkét vásárló tábornak.

    Összességében viszont elégedett vagyok mindkét új vázzal, az R5 egy beast, csak hát szükségem van mindkét vesémre, szóval maradok az R-nél még egy darabig. :)

    Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

  • Surfym@n

    senior tag

    válasz #92251648 #40664 üzenetére

    R1 megkapja majd az 1D-sorozatra jellemző tankszerű vázat, integrált markolattal, nulla tárcsával, komolyabb akksival, 2 CF-express foglalattal (szerintem)

    28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

Új hozzászólás Aktív témák