Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PuMbA

    titán

    válasz zodo #37107 üzenetére

    A 4-es valamivel jobb a széleken :)

    "Zoom obi határait kezdem kapiskálni de a fix legfőbb tutiságára még nem jöttem rá."

    A 40-es fix olyan semmilyen obi szerintem, szóval nem csoda, de a képminőségének jobbnak kell lennie, mint az 55-250-nek :) Az 50-es f/1.8-nak, ami a legolcsóbb Canon objektív, például portré fotónál van jelentősége, oda elég jó és jobb szerintem, mint a 40-es f/2.8, ami olyan két szék közé kategória, de ja porténál használhatod a 40-est, illetve táj vagy épület fotóknál.

    "Viszont mindenképp érdekelne hogy bizony néha jó lenne egy 18-55mm vagy próbáljak meg ezekkel jobb képeket készíteni."

    Mivel széles képeket nem tudsz csinálni a másik két obival, ezért természetesen táj vagy épület képekre 18-55 kell :)

    Egyébként ajánlom egyből a Tv és Av módokat megnézésre, ugyanis a kutyás képeknél látok elmosódottat. Ugye a kutya gyorsan mozog, szóval 1/500 körüli áridővel kéne fényképezni Tv módban, ahol te adod meg a záridőt, a többit a gép beállítja neked. Av módot pedig legtöbbször érdemes használni, mert ezzel mondod meg, hogy a blende mindig a legalacsonyabb legyen, azaz 55-250-nél f/4 és f/5.6 zoomolva és így szép háttérmosást tudsz csinálni. Tájképeknél még 18-55-nél f/8 és f/11 közé rakod Av módban a képet, hogy minél több dolog legyen éles a képen.

    [ Szerkesztve ]

  • Warton

    őstag

    válasz zodo #37107 üzenetére

    "Felváltva használtam a fix és zoom obikat de mindkettőnél volt hogy bőven hátrálnom kellett és olyan is mikor adott obival egyáltalán nem tudtam elkészíteni a kívánt képet."

    Pont ezért szoktam én elsősorban a 24mm-est javasolni kroppos vázra.

Új hozzászólás Aktív témák