Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kowax

    tag

    válasz nbg #294 üzenetére

    Szia!

    A kiterjesztések alapján kaptál egy step (stp) file-t, ami egy általánosan használt modell. Az asm-t és a prt-t tudtommal a ProE/Creo használja. Az asm egy összeállítás, a sok prt pedig az összeállításban szereplő alkatrészek modelljei.
    Az összeállításban ha nincs elkészítve a robbantott ábra, akkor azt előbb meg kell csinálni, hogy utána rajzot tudjál készíteni belőle. Rajzod valószínű nincs, mert kiindulva abból, hogy ez ProE/Creo-val készült, annak drw lenne a kiterjesztése.
    Nem tudom mennyire bonyolult az összeállítás, de az alkatrészeket nem a robbantott ábrán szokták méretezni, hanem minden alkatrésznek van külön egy alkatrészrajza.
    Ilyen listát sajnos nem fogsz tudni nyomtatni/exportalni/generalni, ezeket a rajzokat valakinek el kell készíteni, hogy legyen mit kinyomtatni. :DDD
    Remélem tudtam segíteni. :))

    [ Szerkesztve ]

    Böff!:))

  • Kowax

    tag

    válasz djdaniel #307 üzenetére

    Szia!

    Én is gépész vagyok, szóval csak józan paraszti ésszel gondolkozva...
    Ez egy épület, ha jól gondolom... A megadott méretarány szerint a rajzon 1 cm a valóságban 100 cm. Minden irányba... Mivel A2-es lapra kell megrajzolnod, abból is lehet következtetni az arányokra.
    Az egyik irányba a méretek és a falvastagságok meg vannak adva, valamint a helyiségek alapterülete is...abból vissza tudod számolni a másik irányt.
    Tippem szerint azok ablakok, a méretekből én arra gondolnék, hogy belül van megadva, hogy milyen magasan kezdődnek, a kívül lévő számok pedig a szélesség és a magasság értékek. De ha lemérsz egy standard ablakot, akkor kiderül, igazam van-e.
    Még annyit, hogy ez szerintem egy fél metszete az épületnek, szóval az is kérdés, hogy az egészet kell megrajzolni, vagy csak a felét, ahogy a képen van.
    Hát én így gondolkoznék...de mint írtam, ez én vagyok...és gépész. :DDD

    Böff!:))

Új hozzászólás Aktív témák