Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Belba

    őstag

    válasz pete_0001 #29 üzenetére

    Szia!

    Bocsi, de nem volt időm azóta Fórumozni...

    Csináltam már többször helyszíni felmérést épületekről és ezek alapján építészrajzot.
    Ezt nálunk minden esetben egy munka részeként végeztük (épülettervezés)...
    A tervezői díj részletesen tartalmazza az egyes munkafázisokat (nálunk legalábbis), ezért nem volt nehéz elhatárolni a teljes díjból a felmérést, épületrajzot, stb.
    (De hogy ez mennyi volt? Fogalmam sincs, mert ilyet munkaidőben csináltam a havi fizetésemért.)

    Egy elég nagy Tervező Intézetnél dolgoztam 20 évig (férjem még mindig ott dolgozik).

    Nálunk komplett tervezés folyik, tervezői napidíjakkal és egyéb költségekkel számolva...

    Mondjuk, ha magán-megbízást kapnék, hogy készítsek irodaházakról alaprajzot, akkor a munka nagysága szerint lehet kérni nm-díjat (pl.1-2 irodaház esetén), vagy irodaházankénti díjat (pl.10-20 irodaház esetén)... A megbízási díjnak tartalmaznia kell a felmérést, rajzolást, kiszállás költségeit, fénymásolást, stb.

    Természetesen a felmérés magasabb díjazású, mint az építészrajz elkészítése!!!

    Javaslom, hogy a munka elvégzése előtt pontosan mindent rögzítsetek a Megbízóddal egy írásos megbízói szerződésben (mit kér a Megbízó, mennyit fog fizetni a munkáért, mikor van a szállítási határidő, mikor köteles átadni a munkadíjat, milyen indokkal lehet felmondani a szerződést és milyen szankciókkal, stb., ami téged is véd és a Megbízódat is).

    < A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

Új hozzászólás Aktív témák