Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SunMount3r

    nagyúr

    Hali!

    Külön ilyen topic-ot nem találtam és ide is belefér, mert kapcsolódik a kérdés:

    Van egy olcsó (kb. 1500Ft-os) HAMA hálózati USB töltőm. A kérdés az, hogy mennyire biztonságos ezzel tölteni az mp3 lejátszókat hosszú távon? Most próba képen egy Samsung YUP-ot dugtam bele és úgy néz ki, hogy ha lassan is, de tölti. De kicsit félek, hogy az ilyen olcsóbb töltők hosszú távon esetleg árthatnak a lejátszónak, pl. túlfeszt kap, túlmelegszik, túltölti, stb (nem vagyok villamosmérnök, bocsi)...

    Párszor már töltötem vele régebben és akkor a lassúságon kívül nem volt gond vele, de volt egy másik -azt hiszem szintén HAMA -olcsó töltőm és az olyat csinált, hogy nem töltötte, hanem SZÍVTA a lejátszó aksiját (nem vicc), ezért gondolom, hogy talán nem 100%-osan megbízhatóak ezek az eszközök. Az is elgondolkodtat, hogy pl. ha Laptop-ról töltöm, akkor ugye van lehetőség az "eszköz biztonságos eltávolítására" Windows-ban kikapcsolva az eszközt, míg a hálózati töltővel csak egyszerűen kihúzza az ember a töltőből. Ez nem árthat neki? (Bár erre a Laptopos töltésre lehet rosszul emlékszem.) :U

    Szóval lehetnek ennek a hálózati adapterrel való töltögetésnek veszélyei a lejátszóra nézve, ha mondjuk rendszeresen ezzel lenne töltve? :F

    (Amúgy egy MusicMan MA Display hanszórós mp3 lejátszó lenne rajta töltve majd rendszeresen, s habár "csak" 14K-ba került, de nem szeretném ha egyszer valami baja lenne emiatt.)

    A válaszokat előre is köszi! :)

Új hozzászólás Aktív témák