Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz zgospel #90313 üzenetére

    Egyetértek veled, fontos az empátia egy civilizált életközösségben, magam is így teszek a felsorolt példákban.
    Viszont ez a szélvédőmosás ez kicsit már inkább a hiszti kategória. Itt nem arról van szó, hogy előre megfontolt szándékkal kibaszok a körülöttem lévőkkel és leszarom. Azért agyonszabályozni sem lehet egy közösséget, nem lehet lépten nyomon azon parázni, hogy most éppen kit zavarok meg vmi banális dologgal, amire amúgy nem vonatkoznak előírások. Ezért esik nehezemre, mert soha nem volt szempont. Senki nem panaszkodott rá, és velem sem fordult elő soha. Így ez szerintem egy olyan ritka jelenség lehet, hogy az az érthetetlen nekem, hogy vki még ezen is fennakad... :U
    ...És felnagyítja és letahóz mindenkit, akinek ez nem probléma. A közösség életében elkerülhetetlen az egymás zavarása. Engem pl zavar a kutyaugatás, mégsem anyázok az egész utcában, h faszé való neki kutya. Vagy mé' túráztatja a motoros a gépet este nyolckor, amikor az óvodásoknak már lámpaoltás van; csak hogy egy közelebbi példát hozzak. Ez van, ezt kell szeretni.
    Történt károkozás? Baleset? Veszélyeztetés? Nem. Akkor ez csak hiszti.
    Persze kellemetlen dolog, de a mocsok a forgalomban való részvétel velejárója. Bosszantó, ha a frissen lemosott kocsit leszarják, de várható és elkerülhetetlen.

    Néha kell egy kis humorérzék. Ha vki mellém áll és lelő vízipisztollyal, akkor az első megdöbbenést követően visszaadnám a kölcsönt széles vigyorral az arcomon. :D Csak szóljon, hogy legyen nálam is vízipisztoly!

    [ Szerkesztve ]

  • Pocee

    senior tag

    válasz zgospel #90313 üzenetére

    ebbe a felsorolásba tegyük már bele légyszi a dB killer nélküli sportkipufogók használatát,mert ugye nem kevés embert zavar,nem tudom Te használsz e,és vitatod e,hogy ez zavar időseket,kisgyerkes családokat,a hangos kipufogó,és esetleg egy hozzászólásod valahol,hogy erre Te felhívtad a motoros társadalom figyelmét...
    és tényleg nem kötekedésből vagy hogy szembe menjek Neked,távol álljon tőlem,csak azt mondtátok baj van a fejekben,én ugyan ezt gondolom,csak fordítva és csak beszélgetek,jobb lenne egy bor/sör mellett,mert így mindenki könnyen beír mindent.
    DE: ha látod hogy permetel mért nem lassítasz,vagy mész azért benne,hogy utána moroghass?
    ott van a kocsiban a kar,nincs odaírva,hogy mielőtt meghúzod figyelj hátra,nem e jönnek mögötted.és ne ez alapján mérjük már fel valaki szociális szintjét,mert ilyen formában bárkit nagyon mélybe lehet taposni.
    Ha Téged direkt azért spricceltek le mert "köcsögmotoros",akkor én kérek elnézést,egyéb esetben rendeltetésszerűen használta a gépkocsija tartozékát.Lehet engem is lelocsolnak,de biztos hogy magamban egy "koorva@nyáddal" le is rendezem,de hogy ez miatt nem bosszankodnék annál a tíz méternél tovább az is biztos.

    Lehet elkezdek fejleszteni egy technológiát,hogy ha meghúzom az ablakmosó karját az autó előbb magától félreáll,letolat árokpartra és elkezd mosni... ;]

    Mr.Brightside

Új hozzászólás Aktív témák