Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • runner 125

    nagyúr

    válasz zgospel #79066 üzenetére

    Kérlek olvasd el még egyszer, h mire reflektáltál.
    Kismotor. Nem nagy motort, hanem új kismotort.
    GS500, ER5 és számtalan olyan megbízható, jó áras tanulómotor van, ami akár importmotorként is bátran megvehető arra a pár évre. Kifejezetten a beugró kategóriára vetítve írtam.

    Nagymotor már más tészta. Nyilván megvan az a szűk réteg, aki megveszi Mo.-n is az új nagy motort, bizonyos életszínvonal felett simán érthető, hisz némi munkával elérhető az a szint, ahol minden más már megvan és nem számít, h 3,8-ért vagy felette veszel új motort.
    De itt is alapvetően a kivárásos, azonnal lecsapós hozzáállást szeretem alkalmazni. A használt Honda-mat 5 évesen, az új árának fele fölött vettem kicsivel, 1. tulajtól, mikrokarcmentes, újszerű állapotban, legritkább színben, felextrázva (dob, gyári riasztó, eredeti karbon Honda kiegészítők, stb.). Ha most meghirdetném biztos vagyok benne, h közel ugyanannyiért elmenne. Míg az új 2 év használat után már veszített az értékéből legalább 1m ft-ot.
    Iszonyú sok Mo.-n a pénzügyi analfabéta és a meggondolatlan vásárló, akik mindenféle hitelbe beleugranak (jelen esetben is volt szó erről, olvass vissza, a többi része természetesen nem célzás), vagy kicentizik a pénzügyi kereteiket, ahelyett h olyan motort vásárolnának, amit valóban megengedhetnek, vagy pusztán átgondoltabb pénzügyi döntést hoznak, amivel nem buknak egy csomó pénzt pár év alatt.
    Noh emiatt írtam azt, amit.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák