Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Yoshida

    aktív tag

    válasz asvald #61945 üzenetére

    Mit össze nem hordtok... (bocs nem válasz akart lenni, hanem új hsz)

    Attól még hogy a rendőr lezárja, hogy nem történt sérülés, az nem jelent semmit. Ő nem orvos. Simán az adrenalin hatására nem érzett semmit a srác. (legalábbis Polimorf elismeri, hogy akkor keletkezhetett a sérülése)

    Nekem 2014 nyarán pár centin múlt hogy lehet még gyerekem, amikor kijöttek elém, és repültem egyet a motor felett... Ott semmit nem éreztem, a vállam fájlaltam kicsit, meg néztük a tankot a motoron, hogy van egy durva horpadás ahol az ágyékommal felpattantam :) Mentők voltak kint, és mondták ha bedagad a herém, akkor go orvos. Még lábon hazavittem a motort, de addigra mire megérkeztem be is dagadt. Go orvos, kórház, műtét. Mákom volt szerencsére. Kb. 2-3 hetet voltam táppénzen.

    A lényeg: mivel mindenhol már az orvosnál is mondtam, és leírták a papírokra hogy mitől keletkezett, a biztosító mindent fizetett, még egy kis kártérítést is (sérelem díj). Viszont az ügyvédemnek a rendőrségre bejelentést kellett tenni, mert nem volt semmi papír a rendőrségi ügyről, ugyanis a rendőr nem akart melózni, helyszínelőket se hívni (mert egyértelmű volt a másik vétkessége, el is ismerte), így helyszíni bírsággal zárta ott a helyszínen (és itt is a mentősökre hagyatkozott, hogy nincs látható 8 napon túli sérülés. De a mentősök között se volt orvos :) mentőápoló volt, ezért is mondták, ha bármi gond lesz, azonnal orvos vagy egyből kórház).

    Ettől még nem szimuláltam, és a felelősséget el kell ismerni az okozott dolgokért. De itthon ezért is helyt áll a biztosító, a baleset óta én nem találkoztam a fickóval, ellene semmilyen feljelentést nem tettünk, csak a rendőrségre lett leadva a zárójelentés (kellett a biztosítónak). Hülye lennék eltitkolni a sérülésem, hisz az egész nem keletkezik ha nem jön nekem a fickó...
    Szerintem bírósági ügy se lett belőle, legalábbis engem nem értesítettek semmiről a másfél év alatt...

    Szóval tenni sokat nem tudsz, a bírónak meg nem azzal kell foglalkozni, hogy ők mit akarnak a feljelentésben, elvileg le van írva mettől meddig terjedhet a büntetés, (törés az 8 napon túl gyógyuló sérülés, ez már büntetőügy mindenképp, 8napon belüli csak szabálysértés. hozzáteszem megint: magyarba) minden eset egyedi, itthon a bírón múlik minden.
    De volt olyan hogy húgom két barátnőjét zebrán ütötték el, lábtörés is lett, és nem vették el a jogsiját a fickónak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák