Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vlevi

    nagyúr

    válasz z123456789 #112839 üzenetére

    Gondolkodtam már én is ezen.
    10 éves autóm van, szinte nem használom, csak városban, város környékén, van benne vagy 50ezer km.
    Mennyivel lenne alacsonyabb a globális károsanyag kibocsátás, ha ezt a 15 éve legyártott autót 3-4-5 évente kidobnám, és vennék helyette egy olyan, ami pár %-al kevesebb CO2-t bocsát ki?
    De, mivel alig járok vele, amúgy is alig van CO2 kibocsátás, de a régi autó bezúzása, újrahasznosítása, az új legyártása, szállítása XXXXXX-szer több energiát igényel, minha egy le nem cserélt, 20 éves kocsi áll a garázsban...

  • Micsurin

    nagyúr

    válasz z123456789 #112839 üzenetére

    Ne fordítsd ki én nem ezt mondtam. Én azt mondtam egyetértenék azzal, hogy a városban tömeggel közlekedjünk és a vasakat tartsuk meg hétvégi élmény motorozásra... amint meg lesz a megfelelő infrastruktúra ahhoz, hogy kisétáljak az állomásra és 20-30 perc múlva üljek pl a suli aulájában. Kint ez adott, nálunk nem ergo továbbra is ha az idő engedi én is az öreg szarommal fogok bejárni.

    De azt is lássuk be az elektromos sem alternatíva. Anyám a cégessel napi 4-500km rendszeresen megtesz országon belül, siet nincs ideje várni a 40-50perc töltésre mikor indul egyik bankfiókból a másikba és az sem valós megoldás jelenleg, hogy minden sarkon ott egy SuperCharger. Akármennyire kapálóznak a zöldek nincs alternatívája a mi esetünkben annak a szemét környezetszennyező aspergeres kislányokat megríkató 1.6-os dízel i30-nak ami alig múlt 1 éves de lassan átlépi az 50 ezret(~46k) és ennek a több mint háromnegyedét pályán tette meg.... (Dízel... Ahol az AdBlue szerintem szintén csak egy mókusvakítás...)

    E-jel, Fékkar:
    Kereszt kérdés... most mi is van az alis fékkarokkal? Büntetnek vagy nem büntetnek?
    A CB gyári karjai is baromi kicsik nekem túl közel vannak a kormányhoz, kellemetlenül bent kell fogjam az első ujjperc hajlatánál, most is kínai vackot használok pusztán mert ezt ellehet annyira távolítani, hogy az ujjbegyeim végével érjem el. :D
    Milyen E-jeles kacatot nézzek ami állítható és nem forog vérbe az nkh-s elvtársak szeme a láttán? (Hisz ők a műszaki hozzáértés csúcsai akik egy gyárilag ültetett ezer éves +1 Golf GT-t akartak büntetni mert ez tuti utólag van lerakva... majd mikor a rendszer hozta a hasmagasságot valóban annyi, közölték csak matricázott GT... mókás volt az arcuk a nyári estén mikor VIN alapján is hozta a rendszer. :DDD ) Arról meg ne is beszéljünk, hogy műszaki vizsgaállomásokon is mennyire hozzáértők vannak féléve abba kötekedtek velem járómotornál nincs állóhelyzetben üres, ez balesetveszélyes és kivan zárva, hogy ez gyárilag ilyen lenne (koreai csoda)... már pedig ez gyárilag ennyire szar 1-2 közt ha röfög a blokk és állsz a lámpánál nincs üres, esetleg hidegen begyilkolható reccsentve...

    Megjegyzem körbe forgattam a koreai csoda gyári karjait épp reggel... egy deka jelölés nincs rajtuk. A Puig plexit is körbe forgattam majd egy húszasért vesztegették de egy gramm E nincs benne, talán a színezék anyagban. :DD

    [ Szerkesztve ]

    The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

Új hozzászólás Aktív témák