Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • s3toraph

    senior tag

    válasz Pete55555 #235 üzenetére

    Bocsi, nem nagyon volt időm rá mostanában. Pedig már nagyon jó lenne ha elkészülne. :)

    No igen, de a tálcát hamarabb vágtam el (kb. 6-8 hete), mint ahogy kialakult a végleges házforma és belső elrendezés. Szóval, ez van. Viszont a hátlapi slotok megvágásával nem akartam vacakolni, így is elég volt beszabni a helyre. Viszont, így ugrott a kifújó oldali 20cm venti helye, így már nem fér oda.
    Lehetne ATX méretet is beleszabni, de most azért nem vennék megint egy olyan házat, amiből kivágtam.
    + M-ATX vonalon fogok mozogni a jövőben is, nekem fölöslegesen nagy az ATX, erre már rájöttem.

    Lesz még csomó minden alakítva, egyelőre addig jutottam hogy kitaláltam, hogyan fogassam ezt így oda, és az alátámasztását, amire fel fog feküdni a tálca, hogyan oldjam majd meg, mert itt is kevés lett a hely magasságra (3-4mm kellett volna még), de elvágni már nem akartam a hátlapból, hiszen így is két oldalról le kellett vágnom a merevítést/visszahajtást, felülről már nem akartam. Hátlapon ios akakítok még valamelyes, bár túl sokat már nem, a 9 cm-es ventihelyre plexit teszek, van vágok oda egy lemezdarabot és így befoltozom. Nem tudom még, ötletek jöhetnek, mit alakítsak rajta. :D

    Csavarok ha maradnak, akkor fordítva, befelé lesznek szárral, és előtte a 4-es furatokra rámegyek 6-os vagy 7-es szárral és ezzel csinálok a csavarfejeknek besüllyesztést. 6-os vagy 7-es ajánlott? Vagy 8-as esetleg? 3mm vastag az anyag, elvileg simán megoldható így hogy nem lógjon ki a csavarfej az anyag síkjából.

    Ha minden jó megy, itthon is meg tudom oldani a homokszórást a tisztításhoz, aztán meg lefestik nekem a vázat. Alura kaptam egy ajánlatot (árat még nem tudok), miszerint megtudnák nekem oldani gyöngyözéssel, ez valami réteg rá ami megvédi a korróziótol és szép is lesz. Ilyen még nem láttam, de majd elszaladok megnézni valami mintát.

    Fából sem lenne rossz kinézete, de fához nem építettem volna ilyen bivaly vázat.

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

Új hozzászólás Aktív témák