Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz bwoay #260 üzenetére

    mert szerintem te az 1 GB-os flash lejátszókkal versenyezteted a MD playereket
    amennyiben pedig egy 40-80-160 GB-os merevlemezes lejátszóból indulunk ki,
    a többség magánál akarja hordani a teljes zenegyűjteményét,

    Ebben teljesen egyetértek veled, rugalmasságban és fejlődésben az mp3 és a lejátszók elmentek az MD mellett. Persze van a sonynak is merevlemezes lejátszója (nem ismerem pontosan a típusokat, nem vagyok a mostaniakban tájékozott), az is tud atracot ha jól emlékszem.

    Én se akarok félreérthető lenni, nem vagyok a fejlődés ellen. A 160 gb-os lejátszó olyasvalami, amivel egyelőre nem lehet versenyezni, sőt MD területen szerintem már nem is lesz előrelépés, nem hiszem hogy a sony most kijönne egy - mondjuk - 30 gb-os lemezzel, szerintem az MD-t még árulják, de már nem fejlesztik.

    És azt is vegyük észre, hogy kicsit most nem is a "lejátszók" versenyéről van szó, hanem - ahogy te is írtad - a formátumok harcáról. Mert mi van? Tele van a net (állítólag!!! :) ) letölthető mp3-akkal, míg atracok általában abból vannak, ha valaki olyan hülye mint általában én, hogy szépen megveszi azt a pár cd-t amit hallgat, és az MD simple burnerrel vagy a Sonicstage-dzsel átrakja md-re vagy a gépre atracban. Az mp3-nál ez a lehetőség is adott, meg a netes, khm beszerzés is. Kicsit ahhoz hasonlítanám, hogy találnak ki mindenféle új képformátumokat, png-t (tényleg, fif-re emlékszik még valaki, fractal image format, úgy 6-7-8 évvel ezelőtt nagy várományosként hirdették), aztán a jpg marad és nem veri meg semmi, mert a jpg-t még a villanyborotvám is megnyitja :) Vagy emlékeztek a 3dfx vodoo 3d-s kártyára? Volt saját api-ja, a Glide. Aztán jött valami kis gyártó, valami nvidia, ami "csak" D3D-t támogatott, ami akkor némileg szegényesebb volt mint a glide. Azóta a 3dfx eltűnt a süllyesztőben, és semmi nem maradt a D3D-n kívül. Az mp3-nál is ugyanez van, lehetnek mindenféle egzotikus formátumok, de ha az mp3-at még egy olyan félgagyi mobiltelefon is ismeri, mint az enyém, akkor nincs miről beszélni, mert mindenki azt fogja használni.
    Ez megdobva egy okos hardverfejlesztéssel (ld. 160 gb a lejátszóban --- azt hiszem az asztali gépemben van talán ekkora vincsi), elég tutinak hangzik.Szóval lehet szeretni az MD-t, de ha a gyártó nem fejleszt rá, akkor megsüthetjük.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák