Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bladigit

    csendes tag

    válasz bwoay #248 üzenetére

    Kifelejtettem azt, hogy a Sony pendrive stílusú mp3-lejátszói max. 30 órát bírnak (a többi gyártóé kevesebbet:5-15 órát), az MD-m max. 27-et... :C

    [ Szerkesztve ]

    B.La Digital - King of Records.

  • bwoay

    nagyúr

    válasz bladigit #250 üzenetére

    köszönöm a részletes választ, szinte már bánom,
    hogy az első HSZ elveszett :)

    én nem akarom a lemezt a kártyával versenyeztetni,
    illetve nem akadok fenn azon,
    ha valakinek nem az jön be, ami számomra praktikusabb.
    Nekem is volt MD deckem, igaz, rövid időn belül megadta magát
    (egy nagyon korai típus volt), de amíg működött, addig szerettem.

    az olcsó és gagyi mp3 lejátszókkal kapcsolatban nincs tapasztalatom,
    én iRivereket meg iAudiokat használok,
    van mind flashmemóriás, mind HD-s lejátszóm,
    komoly felvételi képességekkel.
    Nyilván a professzionális célokra szánt MD recorderre nem versenyezhetnek,
    de az MD walkmanek között nem is ez a jellemző tapasztalataim szerint.

    A veszteséges tömörítésből másik lossy (vagy akár lossless) formátumba
    való konvertálásnak a minőségromlás miatt nem vagyok híve.
    Persze sokszor ennek nincs jelentősége,
    de ha most félprofesszionális alkalmazásról beszélünk,
    akkor csak a tömörítetlen wavba történő felvételnek van jogosultsága,
    ami ugye minőségromlás nélkül szerkeszthető.
    Most jelent meg a Cowon egy új lejátszója,
    ami képes FLAC-ben rögzíteni, ami a wav-tól minőségben nem,
    csak méretében különbözik.

    A graberlés idején azért akadtam fenn,
    mert én már elég régóta az EAC-t használom erre,
    ami garantálja, hogy bitről bitre olvassa be a lemezt.
    Többször visszaellenőrzi, és lassan olvas,
    így akár 30 percet is igénybe vehet a dolog,
    és akkor még nincs letömörítve. Lassú, de biztos, így ragaszkodom hozzá.
    A Sony már nem egyszer volt képes csodára,
    de a 40 mp nekem nagyon irreálisnak hangzik,
    ehhez valami olyan adatátviteli sebességnek kellene társulnia,
    amilyet én optikai mghajtónál még sosem láttam.
    Kíváncsi lennék, mi a trükk!

    A Sony nw szériájában egyes lejátszók 50 órás üzemidőt is ígérnek,
    erre utaltam korábban.
    Nekem a legtovább az egyik iRiverem bírja, elvileg 40 óra,
    gyakorlatban 30 felett, viszont létezik olyan iAudio,
    ami 60 órás üzemidővel bír papíron.

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

  • bladigit

    csendes tag

    válasz bwoay #252 üzenetére

    Nyomtam 1 tesztet, h megtudjam, valóban elkészül-e 40 mp alatt az MD-re írás. Egy 40 perces audio CD-t kb 2 perc alatt írt át MD-re Hi-LP módban. Ahhoz képest, h 64 kb/s-es egész jól szól, de a cinek "tompák". Meglepett, h az énekhangon nem hallatszik a tömörítés, csak a cineken. Tehát sokkal jobb, mint a 64 kb/s-es mp3.
    2. teszt: Hi-SP (256 kb/s), 2,5 perc. Ez már tökéletesen összetéveszthető az audio CD-vel.
    3. teszt: 48 kb/s, a minőség és az idő, hasonló, mint az első tesztnél.
    A végeredmény megbízható, jól visszajátszható. Annyi trükköt tapasztaltam, h 1xre 3 track-et is konvertál.

    Számomra az iRiver és iAudio csak mp3-lejátszó kategóriában ismert. Nem foglalkozom ilyen termékekkel, mert úgy gondolom, a Sonynak és a Panasonicnak nagy múltja van audiolejátszók terén, így a jó minőséget nyújtó többi gyártó nem nagyon érdekel, mert az említett japán gyártóknál jobbak úgy sem lehetnek és én a strapabíró, jóminőségű eszközöket szeretem használni, amit nagy múltú cégek gyártanak, lehetőleg Japánban.

    Szerintem tömörítetlen atrac-ból nem gáz wav-ba konvertálni, mert nem vehető észre minőségromlás. A végeredményt sok esetben tömörítem, de olyan bitrátával, h ne hallatszon a tömörítés.
    FLAC-et nem használnék rögzítéshez, mert nem ismerek olyan vágó szoftvert, ami kezeli és nem olyan sokkal kisebb a wav-nál. A mai winchestereknél már nem okozhat gondot több órás wav felvételek készítése, tárolása. FLAC-et max a vágott anyag tömörítésére használnék, de elgondolkodtató, h a 320 kb/s-es mp3-tól nem lehet megkülönböztetni, szal értelme akkor van, ha stúdiómunkákat akarsz archiválni, de akkor meg kompatibilitás miatt lehet, h érdemes wav-ban hagyni, mert a CD-t, DVD-t olcsón lehet kapni, ha netről rendeled...

    "A Sony nw szériájában egyes lejátszók 50 órás üzemidőt is ígérnek..."

    Elárulom, h láttam már olyan discmant, ami 72 órát játszik le 2 cerka elemmel, de asszem van ennél durvább is. Természetesen Sony vagy Pana volt. 1x volt 1 Sony walkman-em, az 1 elemmel tudott 35 órát. Ehhez képest, a flash memóriás vagy kártyás lejátszók az 10-50 órájukkal elbújhatnak, mert semmi motort nem mozgatnak, viszont ez egyben előnyük is, mert nem kopik el a mechanika, mivel nincs...

    Most csak ennyit írtam, nem is akarok több hosszú HSZ-t írni, mert minek közöljek mindent, amire rájövök...

    [ Szerkesztve ]

    B.La Digital - King of Records.

  • bwoay

    nagyúr

    válasz bladigit #253 üzenetére

    köszi a tesztet. továbbra sem értem, milyen sebességgel grabel lemezről,
    de ez nekem roppant gyanús.
    Mondjuk 64 kb/s-os bitrátát semmilyen formátumnál nem használnék,
    még ogg vorbisnál sem.

    "Számomra az iRiver és iAudio csak mp3-lejátszó kategóriában ismert. Nem foglalkozom ilyen termékekkel, mert úgy gondolom, a Sonynak és a Panasonicnak nagy múltja van audiolejátszók terén, így a jó minőséget nyújtó többi gyártó nem nagyon érdekel, mert az említett japán gyártóknál jobbak úgy sem lehetnek és én a strapabíró, jóminőségű eszközöket szeretem használni, amit nagy múltú cégek gyártanak, lehetőleg Japánban."

    hát, ebből egyértelműen ki is derült, hogy nem vagy járatos a témában.
    nagy híve vagyok a Matsushitának, de amit a Panasonic ezen a piacon művel,
    az szánalmas, a Sony meg csak pironkodhat,
    hogy mint a Walkman szülőatyja, az utóbbi években ilyen szégyenletes módon
    háttérbe szorult ebben a szegmensben.
    Az említett japán gyártókat a két koreai cég a sárba tiporja, szó szerint.
    A kiváló minőséghez és strapabíró kivitelhez én is ragaszkodom,
    viszont vagyok annyira nyitott, hogy ne kötődjek márkákhoz,
    pláne, ha ez csak hátrányomra válik. Van egyébként Sony mp3 lejátszóm is,
    de nem lehet egy napon említeni egyik iRiver vagy iAudio playeremmel sem.
    Panasonicom meg nincs, és nem is lesz, mert azok szó szerint kritikán aluliak.
    Ha hangminőségben nyújtják is a megfelelő szintet,
    kezelhetőség, és szolgáltatások terén döbbenetesen alacsony a színvonaluk.
    Mondjuk ez sok Sony lejátszóra ugyanúgy igaz, csak ők most gőzerővel dolgoznak azon, hogy a már telefonokhoz társított Walkman nevet leporolják,
    és a hordozható lejátszók között is jól csengjen.

    "Szerintem tömörítetlen atrac-ból nem gáz wav-ba konvertálni"
    ha az ATRAC Advanced Losslessre gondolsz, akkor valóban nem,
    de ez nagyon új formátum, nem is igen támogatott, még házon belül sem
    (PS3 nem ismeri). Én arra gondoltam, amikor letömörítesz valamit
    mondjuk 256 kb/s-os ATRAC-ba, aztán azt visszaírod wav-ba,
    persze ilyenkor már közel sem az eredeti hanganyagot kapod vissza,
    hanem annál jóval kevesebbet.
    itt jön képbe a FLAC és tsai, amikből teljes mértékben visszanyerhető a forrás.
    Természetesen ezeknek a dolgoknak nem hordozható
    audio lejátszóknál van jelentőségük. A FLAC-ben történő rögzítés viszont
    egy kompromisszummentes metódus hangminőség terén,
    ami pedig a tárhelyet illeti, azért egy lejátszó korlátozott tárkapacitásánál
    sokat számít, hogy a tömörítetlen wav-hoz képest 2x annyi anyagot tud eltárolni.
    szerkeszteni pedig nem kell, ilyenkor vissza kell konvertálni az eredeti állapotába.
    Persze, a CD meg a DVD olcsó, de ha 2x annyi zene fér el ugyanazon a korongon
    ugyanazon minőségben, akkor azért az sokkal praktikusabb, nem?
    Ez ugyanolyan, mint az, hogy ha választhatok,
    akkor szimplán ésszerűségi okokból inkább egy DVD-re írok ki valamit,
    ahelyett, hogy 7 CD-t pörkölnék.

    üzemidő:
    elfelejted, hogy ezeket a kirívóan magas üzemidőket
    egyrészt ATRAC-ra adta meg a Sony,
    mp3 lejátszásnál már jóval gyengébben teljesítettek, ez lehetett akár 50% is.
    A másik, hogy alkáli elemek szolgáltatták az energiát (párban),
    miközben a flash lejátszóknál apró, újratölthető li-ion vagy polimer akkuk,
    egy alkáli elem kapacitásának a töredékével, csupán párszáz mAh-val.
    Ettől függetlenül a flash lejátszók csúcstartója a Mobiblu DAH-153,
    aminél a típusszám a maximálisan elérhető,
    órában kifejezett üzemidőre utal ;)

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

  • bladigit

    csendes tag

    válasz bwoay #254 üzenetére

    "...továbbra sem értem, milyen sebességgel grabel lemezről, de ez nekem roppant gyanús..."
    Én úgy sejtem, közvetlen a lemezre írja ilyenkor. Normál transfer-nél talán először átkonvertálja a vinyóra és után írja lemezre, ilyenkor is előfordul, h 3 fájlon dolgozik 1xre.
    Egyébként a 64 kb/s tökéletesen alkalmas diktafon funkcióra, mivel a tömörítés csak a 10 kHz fölötti hangokon (pl. cinek) érzékelhető, az "sz" és "s" betűkön nem, de a beszéd hangban nincsenek is ilyen magashangok. Sokkal élethűbb lesz a felvétel akár 1 olcsóbb mikrofonnal is, mint 1 mp3 lejátszó, hasonló bitsűrűségű diktafonos felvétele.

    Az mp3-lejátszós témához most nem szólok hozzá, mert pont van nálam 1 Sony (karácsonyi ajándék lesz), és előbb letesztelem, mennyire jó és kezelhető. Nem rég vettem 1 w200-as mobilt, elég jól szól, de a fülesről nem is tudom mit mondjak. A mélyhang átvitele sokkal ütősebb, mint amit adni szoktak a CD vagy MD-Walkman-ekhez, de a magas átvitele lényegesen rosszabb, viszont cserélhető így olyat használsz a telcsihez, amilyet akarsz, 1ébként ez is sokkal jobb, mint amit a többi mobilgyártó ad a készülékeihez. A telefon szépen szól, nem hallható zaj sem, a lejátszó szoftver jól kezelhető, a kártya csak 128 MB-os, de ez is cserélhető. Kb. 18 órát tud walkman-ként üzemelni. Szerintem 9 000-ért előfizuval jó vétel volt.

    Továbbra sem hiszem el, h az új gyártók sokkal jobbak lennének a régi japánoknál, de a előítéleteim miatt nem is ismerem azokat a készülékeket.

    "Ha hangminőségben nyújtják is a megfelelő szintet,
    kezelhetőség, és szolgáltatások terén döbbenetesen alacsony a színvonaluk."
    Az audio készülékeknél a hangminőség a legfontosabb!!! A többi szempont csak ezután jön. A kínaiak max az áraikkal tudnak alázni, de azzal nagyon... :D
    Az MD-mnek elég nagy a tudása és 1általán nem körülményes a kezelése, nagyon jó menüje van és rengeteg funkcióval tömték tele, mint pl a lemez memória a, a kedvenc számok kiválogatása, számok áthelyezése másik group-ba (mappába), útólagos szerkesztési funkciók felvételnél, stb. Egy kisebb számítógép, nagyon meg vagyok vele elégedve.

    PCM atrac-ra gondoltam, amikor a wav-ba konvertálásról írtam, ami nem tömörít. Én nem "vagyok süket, de azt mondom, h a 256 kb/s-es és a tömörítetlen anyag közt nem hallható a különbség, pedig van veszteség bőven, dehát az emberi fül becsapható. Sok felvételt készítettem, a hangmérnök bátyám sem vett észre különbséget 256kb/s és PCM között, de még a 192-re is azt mondta, h teljesen jó, amikor a digit keverővrel rögzített zenei felvételeket. Nem dicsekvésként - hisz én nem ő vagyok - csupán alátámasztásként írom, h elismert a szakmájában, nagyon sok hazai előadó ragaszkodik hozzá és sok hangmérnököt bealázott már tudásával.

    A FLAC meg legalább annyira macerás dolog szerintem, mint az atrac, csak kisebb helyen elfér ugyanaz a minőség.

    "Persze, a CD meg a DVD olcsó, de ha 2x annyi zene fér el ugyanazon a korongon
    ugyanazon minőségben, akkor azért az sokkal praktikusabb, nem?"
    50-60 forint miatt nem fogok szórakozni konvertálással inkább legyen wav-ban az anyag, de ha mégis, akkor meg ne csak 2x annyi férjen el, hanem a legjobb VBR mp3 beállítással 4x-5x annyi és akkor azt bármilyen kínai DVD lejátszó letudja játszani és a minőség is elfogadható marad. Továbbra sem látom értelmét a FLAC-nek, mert nem hallom a különbséget a 320 kb/s-hez képest és aki azt állítja, h hallja, az vagy denevér, vagy hazudik.

    "...elfelejted, hogy ezeket a kirívóan magas üzemidőket egyrészt ATRAC-ra adta meg a Sony..."
    Egy szóval sem mondtam, h nem atrac-ra vonatkoznak, de itt is az atrac 1 újabb előnye mutatkozik meg, h nem csak jobb minőségű, de kevesebb energia kell a lejátszásához. Az MD-m útmutatója szerint, minél kisebb bitrátát használsz, annál tovább bírja az elemed. Tehát a 27 óra a leggyengébb bitrátára vonatkozik. Ez amúgy egy 3 éves model...
    Lehet, h vannak takarékosabb készülékek nála, de ki tudja azt kihasználni? A Discman-em 35 órája középsulis koromban elég volt 1 hónapra, aztán az adapterével pár óra alatt feltöltötte a 2100 mAh-s kodak akksikat és 1 hónapig megint nem kellett foglalkoznom az elemmel, pedig be volt kapcsolva a rázkódás védelem és a mega bass, ami jelentősen csökkenti az akku kapacitását...

    Szerintem ezekről a dolgokról többet már ne vitázzunk, én úgy sem fogom semmi olyat megvenni, ami hangosítás- vagy hifi-technikában nincs jelen. Az MD-met megvettem, mostmár biztos nem cserélem kisebb eszközre, mert nagyon megszerettem és teljesen megfelel az igényeimnek. Mp3-lejátszót nem veszek, mert walkman mobilom van és az is jó, 1edül a kamerámmal vagyok elégedetlen, 1x talán lesz lóvém venni 1 félprofit...

    Zárszóként azt mondom, h a Hi-MD-nél (60-70 000 ft) csak PC-vel (min 100-150 000 ft), profi hangkártyával (kb 100 000 ft-tól kezdődik) lehet jobb felvételt készíteni, de azt meg kissé macerás hurcolni. Hangosítástechnikában jól használható, ebben a kategóriában viszon flash player-nek nincs helye/értelme...
    Jajj, megint mennyit írtam... :W

    [ Szerkesztve ]

    B.La Digital - King of Records.

  • bladigit

    csendes tag

    Ezt a Sony oldalán találtam és szeretnépm kihangsúlyozni:
    "A MiniDisc WALKMAN® a legmegfelelőbb, ha felvételeket szeretne készíteni. Adat- és zenetárolásra ill. -megosztásra egyaránt használható."

    B.La Digital - King of Records.

  • bwoay

    nagyúr

    válasz bladigit #255 üzenetére

    ez nem vita, csupán egy mélyreszántó beszélgetés :D
    számomra roppant tanulságos is, mert én rühellem a Sonyt,
    mármint magát a multit, de azokat a műszaki cikkeit magam is használom,
    amik meggyőztek, ezáltal van némi viszonyítási alapom.

    amikor a lossless ATRAC-ot a FLAC-hez hasonlítod,
    elfelejted, hogy utóbbi nyílt, és ingyenes.
    mindkettőnek ugyanaz az előnye: képes veszteség nélkül
    kb felére zsugorítani egy tömörítetlen hanganyagot.
    Csakhogy az ATRAC nem használható fel szabadon,
    nem fejlesztheted, magyarán a sony nem adja ki a kezéből.
    Ez olyan, mint a Fraunhofer-Thomson féle mp3:
    a LAME az open source miatt már rég túlhaladta,
    nagyságrendekkel fejlettebb az algoritmus, korántsem olyan minőségben
    hallgathatunk mp3-at, mint annak idején.

    Az a bitráta, ami mellett már nem tudjuk megkülönböztetni az anyagot
    az eredetitől, egyénenként más és más. Kissé morbid,
    amikor hordozható lejátszók kapcsán merül ez fel,
    bár én szentül vallom, hogy ebben a szegmensben is létezik
    némi audiofil hajlam, de ez már a többszáz dolláros Ultimate Ears, Weston,
    Shure, Etymotic és tsai füldugók világa, meg a hozzájuk illő lejátszóké,
    nem Creative MuVo és stock fülhallgató kategória.
    Az viszont biztos, hogy anno a digitális hanghordozóra váltás
    nem kevés minőségbeli kompromisszumot kívánt, ezek száma
    a veszteséges tömörítésekkel csak nőtt, mondjuk hatványozottan,
    és manapság kimondottan aktuális a törekvés,
    ami a CD-énél jóval magasabb hangminőség biztosítására irányul...

    A legtöbbet használt lejátszóm (iAudio U3) 2 GB-os,
    és bár támogat wav-ot, nem nehéz belátni, hogy túl sok album nem fér rá ebben a formátumban. a FLAC ezt megduplázza. És ennek nem feltétlenül azért van előnye,
    mert én a Sennheiser dugóval a forgalomban meghallanám az mp3 hátrányait,
    hanem azért, mert ha valamit FLAC-ben archiválok,
    akkor nincs szükség konverzióra ahhoz,
    hogy két mp alatt a lejátszóra dobjam, és hallgathassam.
    50-60 Ft-on nem is érdemes spórolni, viszont a hellyel igen,
    márpedig nekem nem mindegy, hogy 40 vagy csak 20 lemezen tárolom a zenéket,
    pláne, ha a több lemezes megoldásnak gyakorlatilag semmi előnyét nem élvezem.

    az ATRAC melletti alacsony fogyasztás nem a formátum előnye,
    inkább a sony érdekeltség jele. Ők eleve erre a formátumra optimalizálták a hardvert,
    ezért így kevesebbet fogyaszt. Most, hogy több lejátszójuk is megjelent,
    ami ATRAC-ot nem támogat (nem véletlenül), kénytelenek lesznek ugyanilyen üzemidőket
    mp3-mal, vagy más, alternatív formátummal elérni. És feltehetőleg sikerülni is fog :D
    elvégre más gyártóknak is öszejött már. Persze nem is akartam erre kiélezni a dolgot,
    én tudom a legjobban, hogy 20 óra üzemidő a hétköznapokban már több is,
    mint elég. Én sokat használom a lejátszót pendrive-ként,
    és az a kraft, amit USB-re kötve vesz magához innen onnan,
    elegendő ahhoz, hogy külön tölteni csak nagyon ritkán kelljen.

    w200-asa van kollegámnak, majd letesztelem, de az biztos,
    hogy az ennek kb duplájába kerülő Sony nw-s205,
    ami nem egy integrált eszköz, hanem dedikált audio lejátszó,
    olyan háttérzajjal van felszerelve, amihez hasonlóval
    még sosem találkoztam. Nem hibás típusról van szó,
    többet is próbáltam a készülékből.
    Különben abban egyetértek, hogy a hangminőségnek kellene az elsőnek
    és a legfontosabbnak lennie, de ami utána jön, az sem elhanyagolható.
    A támogatott formátumok száma adja meg a usernek a szabadságot,
    hogy az általa preferáltat használhassa, legyen az wma, ogg vorbis, FLAC, mp3, akármi.
    Az pedig, hogy külső meghajtóként használható az eszköz,
    függetlenné tesz számítógéptől, operációs rendszertől.
    (szerintem az régen rossz, ha egy lejátszó használata úgy kezdődik,
    hogy valamilyen programot fel kell telepíteni, vagy oprendszerhez kötött a dolog).
    A kijelző, a kezelés testreszabása meg csak a további kényelmet szolgálja.
    Abszolút nem vagyok a MD ellen, a lemezeim a mai napig megvannak,
    és emlékszem, hogy amíg megvolt a deck, addig imádtam.
    Azt sem zárom ki, hogy egy nap lesz MD walkmanem,
    mert a Hi-MD megjelenésekor nagyon is felkaptam a fejem a hírre.
    Viszont az utóbbi időben annyi csúcskategóriás flash és HD-s lejátszóval volt dolgom,
    hogy amennyiben nem felvételi szándékkal vásárolnék digitális audio eszközt,
    nem valószínű, hogy az MD szóbajönne, max relikviaként.
    Az MD most már olyan holtág, mint a DAT vagy a Betamax volt anno,
    egy jó Sony fejlesztés, ami felett eljárt az idő,
    és szűk rétegek speciális igényeinek a kielégítésére maradt fenn.

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

  • lugosi

    MODERÁTOR

    Érdekes volt ez a hosszú párbeszéd, bár bevallom hogy néhol ugrottam 1-2 sort... :)

    A magam részéről érdekes hozzászóló leszek, mert a technikai részéhez keveset értek, én csak használom, de mind a kettőt, az MD-t is és az mp3-at is. Megvan mind a kettőnek a helye.

    Érdekes említés volt a vakteszt, én meg a minidisc.org lapon találtam ha jól emlékszem felmérést, ott meg az atracot hozták ki győztesnek, mondjuk mi mást is várt volna az ember, de ez is jól mutatja azt, hogy ez, ti. az hogy melyik jobb minőség, teljesen szubjektív. Kinek mi tetszik.

    Én az MD-t jobb minőségűnek tartom, HI-SP-ben vannak meg a felvételeim, az mp3-aim meg 192 és 256 kbps-esek. Sőt, annak idején sokat próbálgattam, hogy érdemes-e a HI-MD-t használni vagy maradjon az ember a sima SP-nél. Én úgy láttam, hogy a hagyományos SP hozta a legjobb minőséget, de a HI-MD sokkal praktikusabb így áttértem arra.

    Érdekes dolog és nem elfelejtendő, hogy MD-t másképp használ az ember, mint mp3 lejátszót. Az mp3-on ha megunja az ember a zenéket, akkor ráköti a gépre, töröl, újakat tesz fel, az MD-nél meg fogja és kicseréli a lemezt. Van kevesebb mint 20 hagyományos MD lemezem (persze Hi-MD-re formázva), és 3 dg 1 gb-os HI-MD-m, ami azokra egyszer felkerül, az rajta marad, nem kell töltögetni. Ha így vesszük, akkor sokkal gyorsabb mint az mp3, mert 5 mp alatt teljes lemezcsere (most csak mondtam egy számot), ennyi idő alatt pedig még gépre csatlakoztatott működő mp3-asban se cserélek zenét. Hát meg ha nem megy a gép, meg kell várni míg elindul, persze ha nincs kéznél (repülőgépen), akkor tseszhetem...

    Én úgy vagyok vele, hogy az mp3-at az "igénytelenebb" zenehallgatásra használom, amikor csak akarom hogy szóljon valami a fülemben, jellemzően a számítógép búgásának az elnyomására, vagy más egyéb helyzetben, de ha ZENÉT akarok hallgatni, akkor nyugi, és MD. Pedig mp3-omból se pont a legsz.rabb van, mert iPodom van (igaz nano). 2gb, jó nem végtelen, de elég sok ráfér ahhoz, hogy rásüssem, a könnyű kezelhetősége miatt szeretem. Az MD-t meg a minősége miatt, meg azért mert sokoldalú, pl optikai digitális bemenetről lehet felvételt készíteni (használom), illetve sima analóg bemenetről felvenni (használom). Így a másik szobában lévő, édesapám által kölcsönadott Elvis bakelitlemezek digitalizálása nem egy gépköltöztetős, pc-vel összekötős rémálom volt, csak egy tenyérnyi MD-t kellett odavinni egy lemezzel.

    Szóval megvan mind a két technika, és akár teljesen párhuzamosan is lehet őket használni.

  • nebali

    tag

    Sziasztok!
    En most csoppenek bele az MD mizeriaba es nagyon elvezem. En most mz nh600 vagy nh700-ra vadaszok. Talaltam egy 600-ast 20E-ert szerintetek szabad hasznaltan venni MD-t(mechanika) vagy gyujtsek egy ujra? bar az uj most is 48 rugo es kozel sem high-end ugye...

    A kovi kerdes is ide kapcsolodik. Letezik e olyan memkaris hdd-s cd-s dvd-s hordozhato kutyu ami tud flac-t? koszi es HAJRA MINIDISC :R

    [ Szerkesztve ]

    Tyan s2692(FS D1809),2x Xeon5310 1.6ghz@2ghz,4GB667FB-Dimm,S3Trio64V+ 1Mbyte +ati 5770,8x36GdiskRAID 0 :) 15k scsi+256m hbaPCI-X 560/560M/s

  • bwoay

    nagyúr

    válasz lugosi #258 üzenetére

    ööö... érdekes megközelítés,
    mert szerintem te az 1 GB-os flash lejátszókkal versenyezteted a MD playereket :)
    itt szögezném le, hogy az mp3 lejátszó kifejezés csupán egy "maradványszó",
    én jobban szeretem simán lejátszónak, DAP-nek hívni,
    mivel a támogatott formátumok ugye korántsem csak az mp3-ra szorítkoznak.
    Ha az ogg vorbist, a FLAC-et vagy magát a tömörítetlen wav-ot veszed,
    azokkal szerintem az ATRAC nehezen veszi fel a versenyt.
    amennyiben pedig egy 40-80-160 GB-os merevlemezes lejátszóból indulunk ki,
    nos... próbálj meg ennyi tárhelynek megfelelő Hi-MD-t cserélgetni,
    vagy eleve csak magaddal vinni mondjuk a repülőgépre ;)
    Azért az észrevételeid jogosak, és magam is inkább annak a híve vagyok,
    hogy gyakran cserélgetem a zenéket a 2 GB-os lejátszómon.
    Viszont a trend már régóta nem ez,
    a többség magánál akarja hordani a teljes zenegyűjteményét,
    vagy legalábbis annak tetemes részét,
    és erre szép lassan már a flash playerek is megfelelő tárhelyet nyújtanak
    (jelenleg 16, illetve most már 32 GB a legnagyobb elérhető méret)

    A digitalizálásról írt példád amúgy pont az iPod nano miatt sántít egy kicsit,
    mivel azon ugye nincs line-in és felvételi lehetőség,
    viszont én 3 évvel ezelőtt már a 256 MB-os iRiveremmel
    digiztem be a bakeliten vagy szalagon található dolgokat ;)

    amúgy továbbra sem szeretném, ha félreértés lenne,
    abszolút nem vagyok a MD ellen, de praktikum szempontjából
    előnyösebbnek találom a flash v. HD alapú digitális lejátszókat,
    hangminőség terén meg nem érzem, hogy kompromisszumot kötnék.
    Pláne, ha a csupán 20 GB-os X5-ömre mondjuk 30 tömörítetlen albumot pakolhatok,
    vagy FLAC-ben ennek a dupláját, mindezt bármiféle minőségromlás nélkül.

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz bwoay #260 üzenetére

    mert szerintem te az 1 GB-os flash lejátszókkal versenyezteted a MD playereket
    amennyiben pedig egy 40-80-160 GB-os merevlemezes lejátszóból indulunk ki,
    a többség magánál akarja hordani a teljes zenegyűjteményét,

    Ebben teljesen egyetértek veled, rugalmasságban és fejlődésben az mp3 és a lejátszók elmentek az MD mellett. Persze van a sonynak is merevlemezes lejátszója (nem ismerem pontosan a típusokat, nem vagyok a mostaniakban tájékozott), az is tud atracot ha jól emlékszem.

    Én se akarok félreérthető lenni, nem vagyok a fejlődés ellen. A 160 gb-os lejátszó olyasvalami, amivel egyelőre nem lehet versenyezni, sőt MD területen szerintem már nem is lesz előrelépés, nem hiszem hogy a sony most kijönne egy - mondjuk - 30 gb-os lemezzel, szerintem az MD-t még árulják, de már nem fejlesztik.

    És azt is vegyük észre, hogy kicsit most nem is a "lejátszók" versenyéről van szó, hanem - ahogy te is írtad - a formátumok harcáról. Mert mi van? Tele van a net (állítólag!!! :) ) letölthető mp3-akkal, míg atracok általában abból vannak, ha valaki olyan hülye mint általában én, hogy szépen megveszi azt a pár cd-t amit hallgat, és az MD simple burnerrel vagy a Sonicstage-dzsel átrakja md-re vagy a gépre atracban. Az mp3-nál ez a lehetőség is adott, meg a netes, khm beszerzés is. Kicsit ahhoz hasonlítanám, hogy találnak ki mindenféle új képformátumokat, png-t (tényleg, fif-re emlékszik még valaki, fractal image format, úgy 6-7-8 évvel ezelőtt nagy várományosként hirdették), aztán a jpg marad és nem veri meg semmi, mert a jpg-t még a villanyborotvám is megnyitja :) Vagy emlékeztek a 3dfx vodoo 3d-s kártyára? Volt saját api-ja, a Glide. Aztán jött valami kis gyártó, valami nvidia, ami "csak" D3D-t támogatott, ami akkor némileg szegényesebb volt mint a glide. Azóta a 3dfx eltűnt a süllyesztőben, és semmi nem maradt a D3D-n kívül. Az mp3-nál is ugyanez van, lehetnek mindenféle egzotikus formátumok, de ha az mp3-at még egy olyan félgagyi mobiltelefon is ismeri, mint az enyém, akkor nincs miről beszélni, mert mindenki azt fogja használni.
    Ez megdobva egy okos hardverfejlesztéssel (ld. 160 gb a lejátszóban --- azt hiszem az asztali gépemben van talán ekkora vincsi), elég tutinak hangzik.Szóval lehet szeretni az MD-t, de ha a gyártó nem fejleszt rá, akkor megsüthetjük.

    [ Szerkesztve ]

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz nebali #259 üzenetére

    Hát elég sokáig bírják ezek a cuccok, a lemezek strapabírósága meg egészen legendás.

    Tulajdonképpen most hogy benéztem ebbe a topikba, jöttem rá hogy milyen rég használtam már az MD-met. Nekem egy abszolút polír állapotú NH 700-asom van, pont ráillő MD-s táskával, távirányítós fülhallgatóval, optikai kábellel meg minden, sőt jópár lemezzel. Vedd meg az enyémet, ha érdekel. A doboza is megvan, és minden ami járt hozzá, tényleg nagyon kikímélt, ha a zsebemben vittem valahova, nem túl gyakran, akkor mindig a táskájában volt. Szólj ha érdekel.

  • bwoay

    nagyúr

    válasz lugosi #261 üzenetére

    az ATRAC és az MD együtt válnak a Sony mostohagyerekeivé.
    Az új Sony flash playerek közül már van, ami nem is ismeri ezt a formátumot,
    fene sem gondolta volna, hogy ezt is megérjük :)

    a 160 GB-os tárkapacitás meg olyan,
    hogy szerintem kevés embernek van erre valós igénye.
    Csábító amúgy a gondolat, hogy az összes zenéd magaddal hordhatod,
    de
    1. nekem simán nincs ekkora gyűjteményem,
    nekem is ekkora winyó van az asztali gépemben :)
    2. ez inkább a gyártók részéről gerjesztett igény,
    legalábbis engem nemigen fog el szorongás amiatt,
    hogy zenei kollekcióm adott darabját
    nem tudom most azonnal meghallgatni ;)

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz bwoay #263 üzenetére

    Hát igen, az én "ipodos" zenegyűjteményem jelenleg 900 valahány mega. MD-n meg az van meg jelenleg, ami cd-n is megvan, jellemzően ugyanis én mind a kettőt arra használom, hogy a saját magam által felvett vagy cd-ről lementett zenéket hallgatom vele.

    A 30-40-60-80-160 gb-os tárolónak se az az előnye, vagy felhasználása, vagy nem is tudom minek nevezzem, hogy akkor most mindenedet meg tudsz hallgatni a puszta közepén, mert mindened ott van, hanem az hogy nem kell állandóan rádugni a gépre és töltögetni. Na akkor ugyanaz az előny, mind a MD-nél, nem vagy géphez kötve a lemez/zene cseréjénél. :K

    Egy komoly problémát látok az ipod-nál: megveszed 130 ezerért (csak kb-ra tippelem az árát) a 160 gigás ipodot, és azt hiszed hogy na ez a tárhely életed végéig elég lesz, na ezt a gépet soha nem kell fejlesztened. Csak van egy kis gázosság az ipodokkal, hogy fixen beépített az akksijuk, és szépen ez meghal egy idő után, drasztikusan leesik az üzemidő (kezdem érezni a nano-mon). Akksi csere persze csak szervízben... házilag nem lehetséges.

  • bwoay

    nagyúr

    válasz lugosi #264 üzenetére

    háááát szerintem elég kevesen fizetnének ennyit pusztán azért,
    hogy ne kelljen pár percre gépre kötni mondjuk hetente,
    miközben a folyamatosan érkező újdonságok miatt az 1 terrabyte-os
    winyót is legalább ilyen gyakran kellene USB-re dugni ;)
    nomeg ugye tölteni is kell néha.

    nekem iPodom nincs, csak a már említett 20 GB-os iaudio X5,
    de annak is bőven elég a tárhelye nekem,
    mert a hétköznapokban sokkal inkább a nanoddal megegyező kapacitású
    flash playeremet használom, a csomag rágóval megegyező mérete miatt.
    az akku az X5-nél sem cserélhető házilag (bár aki forrasztani tud...),
    viszont van olyan iRiver flash lejátszóm, amiben 3 éve ugyanaz az akku ketyeg,
    és nem vettem észre, hogy csökkent volna (az egyébként kimondottan jó) üzemideje.

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

  • denes44

    tag

    Szeretnék venni egy Sony MD-felvevőt a következő célkora:
    - diktafon funkció
    - mikrofonok hangjának rögzítése külső helyszínen
    - szintén külső helyszíneken keverőpultból felvételt videó alá pl.
    és hasonlók.

    A következök közül tudok válogatni:
    - Sony MZ-R501 13kHUF (+10 lemez)
    - Sony MZ-N505 15kHUF
    - Sony MZ-N520 15kHUF

    Melyiket ajánljátok ilyen célra? Esetleg egy felvevős mp3 lejátszóval jobban járnék?
    Ebben az árkategóriában nem hiszem hogy lenne más megoldás. De ha tudtok, ne titkoljátok el ;)

  • bladigit

    csendes tag

    válasz nebali #259 üzenetére

    nebalinak:
    Én novemberben vettem egy mz-nh600-ast. Logisztikai okokból, amikor 17 000ft-nál járt a licit, akkor én 23 000-ért lecsaptam villámáron. Így hamarabb hozzájutottam, nem kellett attól tartani, h a másik licitáló nyeri meg az aukciót, és akkor pont el tudtam jutni ingyen BP-re átvenni. A tulaj állítása szerint kevesebb, mint 10x használta, személyesen vettem át, teljesen karcmentesen, az egyébként 3-4 éves modelt. Kipróbáltam, működött, kifizettem elköszöntünk. Meg vagyok vele elégedve, jól működik. Olyan, mintha újat vettem volna, de jóval olcsóbban megúsztam. Ehhez persze gyárilag nincs adapter, távirányító, optikai kábel, ami a 700-ashoz jár. Viszont 1 db Hi-MD lemezt adtak vele.
    Szerintem, megérte az árát. Ilyesmit egyébként csak személyesen, kipróbálás után szabad venni, mert nagyrészt a tulajtól függ a termék állapota. Én igényes embertől vettem az md-m, tökéletes műszaki állapotban, de volt egy barátomnak egy régebbi md-je, amit biztos nem vettem volna meg, mert láttam rajta, h semmire nem vigyáz, a készülék állapotán is ez látszott és amikor ideeadta, h írjam át CD-re az egyik lemezét, akkor vettem észre, hogy elég nehézkesen játszik le a cucc.
    Tehát csak igényes embertől, személyesen, kipróbálás után (NEM UTÁNVÉTTEL!!!) szabad ilyesmit venni és akkor elvileg nem lesz gáz a cuccal, mert ezek elég masszívak.

    B.La Digital - King of Records.

  • bladigit

    csendes tag

    válasz denes44 #266 üzenetére

    denes44-nek:
    Mp3-lejátszót semmiképpen ne használj hangrögzítésre, mert legalább 2 hátránya van: 1) nem lehet bemeneti jelszintet (hangerőt) állítani, 2) jóval gyengébb a hangminőség is, mint az MD-nél és sok esetben jóval gyengébb lesz a felvétel, mint amit a kiválasztott bitrátával el lehetne érni. És általában hamarabb le is merül.
    Én az MD-t javaslom, mert ugyanarra használom, mint amire te szeretnéd. Szerintem az usb-s modelekkel érdemes foglalkozni (net MD vagy Hi-MD), mert így egyszerűen áttölheted a felvételeket a gépedre. Nekem a Hi-MD jön be, mert az 1 GB-os lemezre 94 perc PCM (CD-minőség), 8 óra 256 kb/s, vagy 34 óra 64 kb/s felvétel készíthető, utóbbi tökéletesen alkalmas hosszú előadások rögzítésére. Ezt a beállítást zenei felvételekhez nem ajánlom, mert a cineken érzékelhető, h vágja a magashangokat, de az énekhangon, egyéb hangszereken ez nem érzékelhető és nem keletkeznek olyan zajok, mint a hasonló, minőségű mp3-nál, tehát ha csak szöveget akarsz felvenni, azon, nem hallasz különbséget, mert a levágott magastartományban (kb 10 kHz-től) nincs hasznos frekvencia a beszéd szempontjából.
    Én egyébként a felvételt PC-n megvágom, majd a legtöbb esetben mp3-ba konvertálom, vagy DVD-k szinkronhangjaként hasznosítom...

    [ Szerkesztve ]

    B.La Digital - King of Records.

  • bladigit

    csendes tag

    lugosi és bwoay barátomnak:
    Van egy barátom, aki javít PC-ket, lejátszókat, egyéb műszaki cikkeket és ő mesélte, h járt nála egy merevlemezes iPod (talán 40 GB-os), amit elejtettek és meghalt a lemez. Természetesen nem lehet a házat simán néhány csavar segítségével szétkapni és kicserélni vagy megjavítani a vinyót. Mivel a kütyü a barátomhoz került, valszeg ez nem garanciális probléma vagy garanciaidőn túl történt, de nem is ez a lényeg, hiszen ez bármikor előfordulhat bárkivel. Én is ejtettem már el az MD-m lejátszás közben, a Samsung mp3-lejátszó léptetőgombjainak rugója pl. így tört el, de a gombok működnek. Lényeg, h nem túl ritka eset, h az ember elejti kedvenc lejátszóját. És ez nem valami megnyugtató dolog ebben az árkategóriában. Hiába a 160 GB-os tárhely, ha tönkre megy egy pillanat alatt.
    Az md ugyan csak max 1 GB-os, de a lemez cserélhető, a készülék (sajátfelelősségre) szétszedhető (vannak csavarok!) és az elem is cserélhető. Nekem amúgy elég a Hi-MD lemez kapacitása, kb. 15 órányi zene van rajta jó minőségben, de ha kell feltolok másik 15-öt 1 másik lemezre és cserélgetem őket. Mellesleg a felvételkészítést is jelentősen megkönnyíti a felvevő.
    Kíváncsi vagyok a véleményetekre, mert én pl. nem vennék HDD-s eszközöket, se videokamera, se audio player kategóriában, mert ezek nem túl rég jelentek meg, így sok lehet a hibalehetőség, viszont az alapötlet nem lenne rossz...
    Egyelőre használom az MD-t, még ha körülményesebb is. Számomra megér ennyit a minőség és a stabilitás.
    Korábban említettem, h vettem 1 SE W200 típusú walkman mobilt. röviden annyit írnék róla, h a jel-zaj viszony jó, a gyári fülest összehasonlítottam az MD-hez kapott mdr-e808 (a legtöbb lejátszóhoz ezt adják) és az "agybadugós" fülessel. A gyári és az agybadugós nagyon hasonlóan szól, talán valahol a középmagas tartományban emel a gyári, ami picit ront a hangzásán. A frekvenciaátvitelben nem érzékeltem egyéb különbséget. Az e808-hoz képest lényegesen jobb a mélyátvitelük, azonban a magas hangok már nem olyan szépek.
    Teljesen feleslegesnek tartom a "mega bass" funkciót a telefonban, mivel a gyári fülessel használva ez túl "tömény" basszust eredményez, de nem hallható torzítás. Elég ha a "basszus" beállítás választjuk vagy egyénileg "ízlés szerint" állítjuk be a basszus hangok erejét, így is szépen fog dübörögni. Ebből arra a következtetésre jutottam, h nem kell walkman mobil ahhoz, h szép telt hangzást érj el, mert minden mp3 lejátszásra alkalmas SE telón van eq, amit beállíthatsz, csupán 1 jó headset kell és hallgathatod a zenéket ugyanazzal a hangzással, mint amit a "W" jelű készülékek tudnak. Én egy Z530-at is kipróbáltam a headsetekkel és az is ugyanazt produkálta, mint a w200, bár a gazdája szerint, ha nagyon feltolja a hangerőt, hallatszik valami pici zaj, ez az enyémnél nincs. Nekem nagyon úgy tűnik, h a walkman készülékeknek csak a szoftvere más és van "mega bass" funkció, amire az mdr-e808-nál van szükség a telt basszushangokhoz.
    Nem említettem még, hogy a headset fülhallgató része cserélhető és szerintem az mdr-e808-nak kellemesebb hangja van (szebbek a magashangok), mint a gyárinak, de basszus terén szerényebb, viszont mega bass-szel ugyanolyan jól dübörög, mint a gyári a "basszus" hangszínnel hasznáva.
    Egyébként a gyári headset hangja megszokható, sokkal jobb, mint a többi gyártóé. Ja... és a rádiónak is nagyon szép hangja van, ott nincs eq-beállítás, de nem érzem hiányát, mert úgy szól, ahogy szólnia kell. Hát "röviden" ennyit erről...

    B.La Digital - King of Records.

  • Timer

    veterán

    Sziasztok!

    Bevallom örömmel olvasom ezeket a sorokat, lévén, ez egyértelmű visszajelzés arra, hogy a minidisc él.

    Jómagam gyermekkori vágya volt egy MD lejátszó, de akkoriban (97, talán) még megfizethetetlennek tűnt. Aztán 2003-ban úgy döntöttem, áldozok a technikára, és lecseréltem kazettás (egyébként szintén Sony, és szintén nem low-end) walkman-em egy NetMD-re.

    A kiszemelt egy MZ N710-es lett, mert erre volt pénzem maximum, bár titkon 910-est szerettem volna. 78 kemény ezresért hazai is vittem, és a szerelmese lettem. Nem akarok belefolyni az "atrac vagy mp3" vitába, de szubjektív véleményem szerint, ha CD rip-et nézünk, az atrac3 azonos bitráta mellett köröket ver az mp3-ra.

    Azóta a kicsike rengeteg mindent megélt. Leejtettem buszon, séta közben, futás közben, (persze mindig úgy, hogy a sarkára esett, tehát pont oda, ami a tokból kilátszott...:( ), de baja sokáig nem lett. Sajnos nyáron pont úgy koccant, hogy eltörhetett valami a jog dial-ban, mert nem "löki ki" magát lenyomás után a tárcsa. Sajnos az akkumulátor is megviselődött, de tény, hogy újonnan, sőt, még két éves használat mellett is több hetet bírt, úgy, hogy lazán napi másfél órát nyüstöltem.

    Úgy döntöttem, váltok, alkalmi vételként hozzájutottam egy első generációs iPod Nano-hoz. Ez volt hat hónapja, és azóta az eladásán "dolgozom" (ha valaki vevő, szóljon! :)). Egyszerűen túl fapad a hangzása a minidisc-hez képest, azonos füles (Sennheiser HD 515) mellett is. Nálam ennyi volt a flash lejátszós kitérő (a valóban barátságosabb használhatóság ellenére is), és amint lesz pénzem, veszek pótakksit, és kijavíttatom az MD-m. Vagy beruházok egy új Hi-MD-be, amíg van rá lehetőségem.

    Néztem új Sony flash cuccokat is, de nem tudom, megmerjem-e kockáztatni mondjuk a 818-ast, ami relatíve csúcsmodellnek tűnik, igen barátságos áron. Valahogy már nem bízok ebben. Most jöttem rá igazán, mennyit is jelentett a Type S rendszer! Alacsony hangerő mellett is részletgazdag hangzás, ez az, ami hordozható audio-ban igen ritka.

  • Vamp

    senior tag

    Átfutva az írásokat, milyen minidisc playert ajánlanátok nekem keverőpulttal line inen direktbe kötve koncertfelvételre? Az írásaitok alapján 1:1-ben képes átvenni a hangot, tehát nincs konverziós adatvesztés. Nekem pont ilyenre lenne szükségem.

    Melyik az a lejátszó, amelyik mondjuk nem ATRAC-be tömörít, hanem képes wavba is felvenni? Fontos lenne a felvett anyag mielőbbi kimentése. Ahogy látom, USB-s megoldás is van, ez esetben milyen tömörítésű fájlokat húzhatok át a gépemre? Elemes playerek érdekelnek elsősorban.

    Nagyon várom a választ!

  • bladigit

    csendes tag

    válasz Vamp #272 üzenetére

    Hali!

    Az összes MD-n van line in, amely 1-ben optikai csatlakozó is. Optikai kábelt nem adnak mind1ikhez, de beszerezhető dolog.
    Mind atrac-ba vesz fel, de a Hi-MD készülék képes 94 percet tömörítetlen formátumba (PCM) rögzíteni 1 lemezre, a Sonic Stage (tartozék szoftver) pedig képes wav-ba konvertálni a felvett anyagot. Tudomásom szerint így oldható meg a CD minőségű rögzítés. Amúgy én leggyakrabban 256 kbps-kel rögzítek, nem hallatszik a különbség, viszont így kb 8 órát lehet felvenni az 1 GB-os lemezre. Az atrac azonos bitrátát használva szebben szól, mint az mp3, de ezt már korábban leírtam. Hi-MD formátumban PCM, 256 kbps és 64 kbps a választható felvételi minőség. PC-ről való zene áttöltéshez 48-352-ig az mp3-hoz hasonló értékek közül választhatsz.
    Ha jól tudom az összes készülék elemes, esteleg saját akkumulátoros, de csatlakoztatható adapter is, amire Hi-MD módban - főleg PCM formátumnál - nagy szükséged le7, mert nekem pl. az összes akksielememmel (több típus) csak feleannyit bír, mint kellene, viszont a tartós elemekkel jól működik, csak az drága. Én ezért adapterrel használom, mert a keverők, amikről rögzítek, úgyis hálózatról működnek és nem elemesek...
    Ha érdekel több infó az üzemidőről, minőségi beállításokról, egyéb részletekről, olvass vissza a fóruban, vagy nézz szét a neten...
    Szerintem az a lényeg, h Hi-MD Walkman legyen, azt igényeidtől függően neked kell eldönteni, melyiket veszed.

    B.La Digital - King of Records.

  • Vamp

    senior tag

    válasz bladigit #273 üzenetére

    Csáó!

    Köszi a részletes választ!

    Még annyit kérdeznék, hogy ha a line-inre esetleg erősítetlen mikrofont kötsz, a cuccos képes felvenni róla bármit is? Volt egy pár mp3-lejátszó, aminek a line-in bemenetét mikivel tesztelték, és utólagos szoftveres erősítés után használható hanganyagot produkált.

  • bladigit

    csendes tag

    válasz Vamp #274 üzenetére

    Hi!

    Én próbálkoztam itthon ilyesmivel, előbb 1 gagyi mikielőerősítővel, de az zajos volt, majd jack 6,3 - XLR kábelt alakítottam át RCA-ra, azt pedig jack 3,5-re ilyenkor fel kellett tekerni max-ra a bemeneti hangerőt és így halkabb beszédnél éppen elérte a -12 db-t, ami ideális átlag csúcsszintnek, mert még van tartalékod 0 db-ig és nem kell sokat erősíteni a felvételeden. Ráadásul így 2 mikit is ráköthetsz 1xre (left, right).
    Ugyanazt a jack-XLR kábelt, amikor sima stereo 3,5 átalakítóval haszáltam 1 mikivel, mindkét oldalon hallható volt a mikrofon hangja, nem csak balról.

    Lényeg, hogy line in-re is köthetsz mikit, csak maxra kell állítani a bemenetet, ami minimális zajszint növekedést jelent (alig hallható) és így eléri a megfelelő jelszintet 1 megfelelő hangerővel beszélő embertől ideális távolságra elhelyezett mikrofon esetében. Én felvételt így nem kélszítettem, csupán saját hangommal teszteltem. Én keverőről szoktam ilyen felvételeket készíteni és beszédnél elég jó az auto hangerőbeállítása az MD-mnek, de zenénél se vészes, arra mindenképp jó, h ne vezéreljem túl a felvételt és a beszéd és a zene közti különbséget is észrevétlenül csökkenti, bár én ezt inkább kompresszorra (szoftver) bízom. Keverés közben nem mindig érek rá a jelszinttel foglalkozni, de ha a felvétel a lényeg, akkor inkább beállítom manuálisan.
    Remélem, segítettem. ;)

    B.La Digital - King of Records.

  • legallyblond

    csendes tag

    Sziasztok!
    Minidiscet szeretnék vásárolni ének felvételére. Fontos lenne a hangminőség. Eddig mp3 lejátszókkal meg diktafonnal próbálkoztam, de elég gagyi lett. Milyet ajánlanátok? 20körül gondoltam rááldozni. Sony-t szeretnék, abból is esetleg vmilyen régebbi fajtát, mivel elég drága. Tudnátok segíteni?
    köszi!

  • bladigit

    csendes tag

    válasz legallyblond #276 üzenetére

    Szia!

    Én egy jó dinamikus mikrofont és egy korrekt keverőt ajánlok. Szerintem bármelyik MD-vel jó lesz a felvétel, de én azt ajánlom, h net MD vagy Hi-MD legyen, mert azokon van USB.

    B.La Digital - King of Records.

  • nádasi

    tag

    Sziasztok!

    Kezd megfeküdi a régi Sony MD-m (6 éves), szegény kapott egy szerencsétlen ütést. :(
    Egy iAudio7-re gondoltam, de csak mert nem találok új MD-t. Hol lehet kapni idehaza? Gyártják még?

    Lehet ez evidens, csak lusta voltam visszaolvasni.

  • Krix

    őstag

    válasz nádasi #278 üzenetére

    Szia,

    eBay-en rengeteg van, en nemreg vettem onnan egy hasznaltat, de teljesen karcmentes es minden darabja megvan. Latszik rajta, hogy szinte nem is volt hasznalva. A kabelei meg gyari csomagolasban voltak. Es nagyon olcsoak.

    If it is not broken then don't fix it!

  • nádasi

    tag

    válasz Krix #279 üzenetére

    Köszi szépen, de nem veszek használt cuccokat, csak ha nagyon kell és már nincs gyártásban. Gratula a jó bizniszhez és a cumóhoz. :C

  • Krix

    őstag

    válasz nádasi #280 üzenetére

    Van uj is, de az lenyegesen dragabb.

    If it is not broken then don't fix it!

  • lugosi

    MODERÁTOR

    Ma elővettem a szekrényből a minidiscem, és újfent meglepődtem hogy szebben szól mint az mp3-ak. Ki is bontottam egy 1 gigás MD lemezt és felmásoltam rá a kedvenc zenéimet.
    Most látom, hogy mekkora nagy dolog a zenének a lemezeken, és nem flash memóriában való tárolása, a meglévő lemezeket elég csak elővenni, de ez a másolgatás macerás. A régi lemezeimet viszont minden további nélkül 5 év múlva is tudom hallgatni, még akkor is ha azóta 5x elfüstöl a számítógépem. Hiába, ami MD-n van, az megvan.

  • x_o_n

    veterán

    ez igy van,jó gépek,bár nekem meghalt sajna a sony hordozható de az asztali pioneer még mindig ütős...bár nem használom...eladni meg reménytelen..

  • M@trixfan

    addikt

    Jó látni, hogy még írnak a topikba. Bele sem merek gondolni, hogy mi lett volna ha a floppy utódja lett volna és a karcolódó cd-k helyett MD-n lehetne venni a zenét. Kicsi, nem karcolódik, sokkal olcsóbb lenne ha mindenki ezt használná. A másik meg az, hogy még mindig nem hallottam szebb hangú DAP-ot mint az MZ-R701-em vagy általánosan gondolva az MD lejátszókra. Sokan nem is nézik, hogy milyen minőségű analóg erősítő van a készülékben. Levegős tiszta hang, érezhtő atmoszféra, tökéletes basszus. Nagyon kijön, hogy stúdióeszköznek indult.

    twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

  • hun005

    csendes tag

    Az mitől van hogy optikai kábelen akarok minidisc-re felvenni PC-ről
    de azt írja ki hogy no copy(több eszközt is próbáltam de mindegyikkel ugyanaz.)
    Egy pár nappal ezelőtt még működött mi lelte vajon?

  • Exian

    őstag

    Sziasztok!

    Már írtam jó régen, amikor boldog tulajdonosa lettem egy Sony MZ-R90-es, egykori csúcs MD-nek. Azóta a digitális felvétel már működik egy optikai kimenettel rendelkező CD lejátszóról (akkoriban ez volt még a problémám, hogy nem tudtam, hogyan tudok a lehető legjobban lemezre másolni CD-ről).

    Most viszont olyan gondom van, hogy nincs hozzá hálózati adapterem, tehát csak elemről-akkuról tudom használni. Tehát szeretnék venni hozzá egy 3V-os adaptert, csak azt nem tudom, hogy milyet. Jó egy akármilyen "univerzális" adapter, aminek van olyan csatlakozója, ami passzol ehhez, vagy csak valamilyen spéci, sony adapter jó hozzá?

    A másik kérdésem pedig ezzel kapcsolatban még az, hogy ha ilyen adaptert rádugok, akkor azzal lehet tölteni a lejátszóban lévő akkut a készülék segítségével? Vagy adapter csak a lejátszót "hajtja" meg?

    Köszi,
    Csaba

  • bladigit

    csendes tag

    válasz Exian #286 üzenetére

    Hi!

    Én is adapter nélkül vettem tavaly 1 MZ-NH600-as Hi-MD-t, én nem találtam hozzá univerzális megoldást, egyik adapter sem volt jó hozzá és az MD-men nem volt feltüntetve az áramerősség, csak az, h 3V kell neki. Végül egy Sony márkakereskedésben megrendeltem és 6 000 ft-ért megvettem a gyárit (AC-ES3010K).

    B.La Digital - King of Records.

  • lugosi

    MODERÁTOR

    Tudom hogy vannak az itt fórumozók között olyanok, akik minőségi felvételre is használják a minidiscet. Főleg tőlük kérdezném, hogy ajánljanak nekem legyenek szívesek egy nem gagyi mikrofont, amivel egy akusztikus gitár hangját tudnám felvenni MD-re. Árban nem tudom mik vannak, gagyi nem érdekel, de csúcsminőségre nincs szükségem. Abszolút hobbi célra kellene rögzíteni.

  • mortymer

    csendes tag

    Sziasztok!
    Nekem lenne 1 problémám és a segítségeteket kérem!
    Most vettem egy MZ-N505 típusú MD-t. Nem kaptam hozzá semmit csak a készüléket.
    Letöltöttem a SonicStage progit, méghozzá a 4.3 verzió számút.
    A problémám az, hogyha valamit felveszek akkor azt lehetetlenség felrakni gépre.
    Akárhogy próbálkozok nem lehet. A következő a hibaüzenet : Unable to transfer the following tracks to My Library because they are recorded
    by Net MD or another computer.

    PLÍZ HELP ME!

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz mortymer #289 üzenetére

    Nem akarok nagy sületlenséget írni, de bizonyos formátumban készült felvételeket a DRM miatt nem lehet átvinni a pc-re. Ezzel próbálták védeni a felvételeket, védekezni az illegális zenemásolás ellen. Furcsa, pont úgy rémlett hogy a net-md-s dolgokat lehet pont átvinni, és a régi atrac forumátumokat nem, de lehet hogy tévedek.

  • mortymer

    csendes tag

    Tehát ha én felveszek egy zenekari próbát, akkor nem tudom felmásolni gépre a jogvédelmi rendszer miatt... Tehát Hiába a fasza hangminőség, baszhatom az egészet. merha csak simán átjátszom gépre akkor ugyan úgy romlik a hangminőség.
    A másik, hogy nem akarok 2-3 órát a gépnél ülni mire átjátsza a hang anyagot...

    [ Szerkesztve ]

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz mortymer #291 üzenetére

    Tehát nem olvastad el figyelmesen amit írtam, mert azt írtam hogy kétféleképpen lehet felvenni vele hangot, és az egyik módban nem lehet átküldeni a gépre.

    Nem emlékszem már fejből hogy melyik az, a minidsc.org-on biztos megtalálod, vagy hátha valaki már be tudja írni, mert én sajnos tényleg nem emlékszem rá.

  • elector

    csendes tag

    válasz mortymer #289 üzenetére

    Üdvözlet!

    Én (egyenlőre MZ-tlenül) pusztán elméleti síkon ott keresném a probléma gyökerét, hogy : Nem kaptam hozzá semmit csak a készüléket. Ugyanis ezt olvastam egy net MD kezelői leírásában: ...make sure to install the “OpenMG Jukebox software” and “Net MD driver” from the supplied CD-ROM. Vagyis ezek hiánya esetén nem valószínű, hogy érdemi PC-kapcsolatot lehet létesíteni.
    Ha rosszul látom, én is nagyon kiváncsi lennék az egyes szoftverek pontos szerepére...

    A legjobb forradalom a ... digitális ... volt

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz elector #293 üzenetére

    A hozzá tartozó szoftverek ingyébe' le lehet tölteni a sony weblapjáról, szóval ez nem akadály. Én két gépen használom az MD-t, az egyiken egy régi szoftver van, a másikon a sonytól letöltött újabb. A régi sokkal jobb.

  • elector

    csendes tag

    válasz lugosi #294 üzenetére

    Kaphatnék egy kis segítséget az Open és a driver pontos fellelési lehetőségéről. Éppen tárgyalok egy walkman-ről , de mivel nincs hozzá szoftver, nem szívesen venném meg. Elég sokat bóklásztam a neten, de ezeknek nyoma sincs. (Persze, ha értenék is egy kicsit hozzá, minden más lenne...)

    A legjobb forradalom a ... digitális ... volt

  • mortymer

    csendes tag

    [ITT] kiválasztod a MD típusát és egy olyan oldalra fog dobni ahonnan le tudod tölteni a szoftvereket.
    ha letöltöd a SonicStage progit ( több mint valszínü, hogy az kell hozzá ) telepíteni fogja mellé a drivert is!

    Egyébként nekem nem az a problémám, hogy nem tudok kapcsolatot teremteni PC & MD közt. Hanem az hogy egyszerűen képtelenség a PC re ráküldeni azt a hangfájlt amit LINE IN-on keresztül vettem fel...

    Amúgy egy SONY MZ-N505 ről van szó.... ( szép narisárga :)) )

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz mortymer #296 üzenetére

    Jaja, én innen töltöttem le.

    http://www.sonydigital-link.com/dna/downloads/downloads.aspx?site=odw_en_GB&m=MZ-NH700&f=sstage_dl

    A driverre azt mondja a leírás hogy benne van a sonicstage csomagban, tehát elég ezt letölteni.
    Van hozzá még egy nagyon jó kis progi, amivel (simple md burner) meg tudod csinálni, hogy beteszed az audio cd-t a gépbe, és átteszi úgy az md lemezre hogy nem kerül fel a pc-re, tehát nem foglal helyet, számcímeket, lemezcímet stb leszedni a netes adatbázisból.
    Ha mp3-at teszel át az md-re akkor a számcímeket szintén meghagyja.

    Ja, arra ügyelj, hogy közvetlenül mp3-at lejátszani csak kevés (csúcs) típus tud, ha ilyet teszel át akkor konvertálja atrac-ba.

  • elector

    csendes tag

    válasz mortymer #296 üzenetére

    Szia Morty!

    Köszönöm a segítséged.
    Letöltöttem a SonicStageInstaller file-t, ami szépen kicsomagolta magát, és elindult. Ez minden? Ebben "benne van" az OpenMG Jukebox? Gondolom a Driver (Included in SonicStage)-t külön nem kell letölteni.

    A legjobb forradalom a ... digitális ... volt

  • elector

    csendes tag

    válasz lugosi #288 üzenetére

    Mikrofon ügyben én is körülnéztem már kicsit a neten, és nekem a Sony ECM-MS907-es tűnt jó közepes minőségnek - a kialakítása és ára alapján. Rövidesen beszámolhatok a gyakorlati tapasztalatokról, mivel már vettem is egy használt példányt, talán rövidesen hozzá is jutok. Újonnan 25e-től vannak az árak.

    A legjobb forradalom a ... digitális ... volt

Új hozzászólás Aktív témák