Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kcsa

    veterán

    válasz ludsimon #54809 üzenetére

    Sőt, ha buszt veszel, legalább 50 embert el tudsz vinni egyszerre.

  • huszi.gyb

    senior tag

    válasz ludsimon #54809 üzenetére

    Ha utast akarsz vinni, B125, és egy robogó? Olcsóbb a fenntartása (kötelező nekem, 22 évesen a 180-as Majestyre kb 5k/év).

    Az autóval állásában lehetnek gondok. (Golffal anno elég sokat szívtunk emiatt, volt, hogy 1-2 hónapig nem ment, azt nem szereti.

    Igyekeztem én is értelmes választ adni, annak ellenére, hogy nem értetted meg a mondanivalóját.

    Néhány szám, amit nem a fejemből szültem, összeírtam.

    December 30.-tól az alábbiakra költöttem:
    334602km Toronycsapágy csere 5000Ft
    334604km kézifék állítás, fékfolyadék utántöltés 2000Ft
    334604km Tankolás 9000Ft
    334604km Új akku 13000Ft
    334866km Autópálya matrica éves, 4 megyére 20000Ft
    334866km Tankolás 8105Ft
    335430km Féktárcsa, fékbetét, gömbfej cseréje 30690Ft
    335610km Futómű állítás, toronycsapágy, gömbcsukló csere 31600Ft
    335706km Tankolás 14256Ft
    336028km Tankolás 9244Ft
    336339km Tankolás 8596Ft (02.22)

    Ezt akárhogyan számolom 2 hónap alatt kellett rákölteni, közben mentem ~2000km-t. Biztosítást, súlyadót nem számoltam bele (azt nem én rendezem).

    151.491Ft (Megjegyezném, azért engedhetem meg magamnak, mert a benzin költségem megoszlik, telekocsival járok haza, és szülők segítenek a szervizben...)

    Oké, neked elég lehet 1 megyei matrica, meg nyilván nem minden két hónap ilyen... De vannak ilyenek is. Akkor elő tudod venni a kellő összeget?

    kcsa: Síírok :DDD A keretbe belefér. ;]

    [ Szerkesztve ]

    www.dongosofor.hu

  • 30z.Samu

    félisten

    válasz ludsimon #54809 üzenetére

    Én ilyen téren önző vagyok. Meg javarészt amúgy is egyedül ülnék abban az autóban, akkor mi a xarnak fizessem azt a plusz költséget, amit ráköltenék? És itt még mindig csak magát a használatot nézem, az esetleges szerviz költségeket nem. Így tavaly télen úgy határoztam, hogy inkább megpróbálom robogóval a közlekedést. Januárban kezdtem meg a második szezonom (ami eléggé egybefolyt az elsővel, mert nem igen raktam le a motort. :D ) és eddig úgy látom, hogy nem volt rossz húzás. Persze, veszélyesebb az autónál, ha ne adj Isten esel egyet, de gyorsabban odaérsz bárhova, mert nem kell a dugóban tötyögni, hanem el tudsz menni a kocsik közt.

    Sic Parvis Magna

  • mumtaz

    senior tag

    válasz ludsimon #54809 üzenetére

    Ez nem szól CSAK az autó mellett. Nem is tudok CSAK autóban gondolkodni.
    Ha nincs pénzed autót fenntartani, akkor ne vegyél autót és ne akarj senkit hazavinni. Azért nem lehet egy autót fenntartani, hogy "hátha megkér valaki, hogy vigyem haza". Csak a látszatért, hogy az ember autóval jár nem éri meg mindennap zsíros kenyeret enni.

    Akinek egyébként nincs szüksége autóra, az nem fog autót venni.
    Robogózni jó. Nem szólhat itt arról a dolog, hogy meg kell győzni a robogósokat, hogy járjanak autóval és csakis azzal, mert a robogó veszélyes és nincs presztízse.

    Akik itt vannak, azok egyrészt vagy rendelkeznek mindkettővel és azzal járnak, amelyikre épp szükségük van.
    Másrészt olyanok, akik ésszel gondolkoznak, hogy ha nem tudnak, vagy felesleges egy autót fenntartani, azok robogóznak és nem tartanak egy autót pusztán azért, hogy egy hónapban egyszer valakit hazavisznek a buliból, vagy, hogy lássák, hogy autóval jár. Egy szakadt kotvány autó minden, csak nem presztízs.

    Ha megengedhetem magamnak, akkor tartok egy autót. De ha ésszel gondolkodok, akkor tartok mellé egy robogót is. Ha nem tehetem meg, vagy tök felesleges, akkor robogót.

    több 10000 ember van ebben a városban (Budapest), aki megengedhetné magának, hogy autót tartson, mégis robogóval, vagy BKV-val jár.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

Új hozzászólás Aktív témák