Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mumtaz

    senior tag

    válasz nyogo83 #82009 üzenetére

    Nem rossz.
    Bár, ha azt veszed, ez a külön csatornás megoldás karbisnál is működne ugyanúgy.
    Végülis a Jetforce C-Tech és TSDI blokkja ugyanaz.
    Bár eleve a TSDI-nek fejlesztették. Soha nem néztem, de a C-Tech-nek meg vákuumos üzemanyag pumpája van. Az olajpumpája nemtom, milyen. Ugye TSDI-nél minden elektronikus.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz sityupityu #82011 üzenetére

    Jó lenne az, ha nem hagyták volna a fenébe úgy, ahogy elkészült. Azt mondták rá, hogy tök jó. A baj nem ezzel van, hanem, hogy lehetett volna tovább is fejleszteni.
    Az a baj, hogy akartak csinálni valami mást, mint ami addig volt. Meg is csinálták. Csak amikor elkészült, akkor annyiban is hagyták. Pedig lehetett volna upgrade-elni egy kicsit. Esetleg egyszerűsíteni. Meg ugye így a másik probléma vele az ára. Ha javítottak volna a minőségén, a legjobb rendszer lenne. Így sem magával a megoldással van baj, hanem a tartósságával. Mert megoldásnak nagyon jó.

    Egyébként meg a kenési rendszer, mint mondjuk a Jetforce-nál van, az egy karbisnál is megállná a helyét és már csak azzal olajat lehetne spórolni, meg picit visszafogná a környezetszennyezést is. Nem, mintha egy 50-es olyan nagyon szennyezné a levegőt, na de mégis...

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz energy4ever #82088 üzenetére

    "Forog a hatso kerek, ami forgatja a vegkihajtasban levo fogaskerekeket, amik forgatjak a kuplungot. A forgo kuplungon pedig az allo szij surlodik."


    Hogy mi van?
    Miféle forgó kuplungon súrlódik az álló szíj? Ez most egy kicsit kiverte a biztit, de tényleg tisztában vagy a működési elvével?

    Azért vezessük végig a dolgot oda és vissza, ugyanis a kuplungos kapcsolat a szíj és az áttétel között van. Tehát az erőátvitel sorrend a motor főtengelyétől kezdve a kerékig:

    Főtengely --> vario tárcsák --> ékszíj --> hátsó tárcsák --> kuplung --> kuplung harang --> végáttétel --> kerék. Ugyanez visszafelé a kerék felől, ha a motor nem jár. Álló motornál, de még alapjáraton sincs kapcsolat az ékszíj és a kerék között, mert a kuplung és a kuplung harang között a kapcsolat bontva van. A kuplungot pedig a motor fordulata "nyitja", tehát a motor fordulatszámától függ, hogy van-e kapcsolat a motor és a kerék között. Pont ez a lényege. Az ékszíj pedig még a kuplung előtt van a hajtásláncban, nem utána.

    Ha Te tolod a robogódat, akkor a kerék a végáttételen keresztül a kuplungharangot forgatja és itt vége is van a dolognak. A kuplung a hátsó tárcsával együtt áll egy helyben. Az álló szíj nem súrlódik semmin, mert a tárcsát nem hajtja semmi.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz HermannG #82194 üzenetére

    Meg kell mérni. 1mm azért elég sokat számít. Ha túl nagy, akár be is szorulhat. Egy varióba csak olyat tegyél, ami tényleg bele való.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz Szajo #82197 üzenetére

    Csak Te tudod megállapítani, hogy egész pontosan honnan jön.
    Hülye ötlet, de én levenném az oldal deknit és kocogtatással keresném meg, hogy minek van hasonló hangja.
    Lehetne akár maga a sztender is. De extrém esetben akár a varió csúszkák is, ha kopottak, vagy akár a görgők is. Ha ezt le kell vezetni a sztenderrel való összefüggést, akkor ez azért lehet a varióban, mert valamennyi súrlódás mindig van a főtengely és a kerék között. Míg sztenderen áll, addig a kerék felől nincs akkora visszahatás a varió felé, ezért halkabb. Ha viszont a keréken áll, akkor viszont van ellenállás, ezért ott már jobban csöröghet.
    Tudom, írtad, hogy most lett cserélve ez-az. De azt sem írtad, hogy előtte is ilyen volt, vagy a csere után lett ilyen.

    Az igazi az lenne, amit nem írtál, hogy mondjuk csak alapjáraton van, vagy menet közben is csörög?

    Kb. nagyon sok minden lehet, de ezt tényleg Te hallod. Te állsz a moci mellett.
    Esetleg már egy videó is sokat segítene, hogy kitaláljuk.

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz Tothgera30 #82317 üzenetére

    Hülye kérdés, mert egyébként az automata szivatók tudom,. hogy fix feszültségről dolgoznának, de nem lehetséges, hogy túl sok áramot kap? Mert akkor tényleg lehet, hogy túl hamar zár vissza. Lehet, hogy meg kéne próbálni valami ellenállást elé kötni.

    Csak egy tipp

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz makro #82323 üzenetére

    Igen. pontosan így működik. De lehet, hogy tényleg van, amelyik túl gyorsan. Mondjuk soha nem hallottam még, hogy ezek előtt lenne előtét ellenállás. A hagyományosabb robogókban is van itt-ott egy-egy ellenállás beépítve. Volt, ahol a lámpának volt. Ki tudja. Túl régen b@szakodtam már ilyesmivel. :D

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz Laacika79 #82366 üzenetére

    Rosszul tetszik tudni szerintem. A fordulattal az előgyújtás nő.
    Erre még régen megírták a szakkönyvek, hogy ideális esetben - az égés gyorsasága és egyéb tényezők miatt - annyival a felső holtpont előtt gyújt, mint amennyivel a felső holtpont után az égés befejeződik. Ugyanis az égés gyorsasága egységre vetítve közel állandó. De nagyobb fordulaton több üzemanyag-levegő keveréket kap, így többet kell elégetni is, tehát az égés is tovább tart és, ha nem állítjuk az előgyújtást, akkor a keverék egy része a felső holtpont előtt ég el, míg nagyobb része már utána a táguló térben, így ott már nagyon sok energia veszendőbe megy. Pláne borulna a helyzet, ha csökkentenénk az előgyújtást a fordulatszám növekedésével.
    Szóval a fordulatszám emelésével az előgyújtást is növelik.
    De ilyen kicsi kétütemű mociknál tényleg felesleges.

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz Laacika79 #82368 üzenetére

    Ezt én sem értem, hogy miért utógyújtásba állítja. Mondjuk hozzá kell tennem, hogy az én simsonom anno a 90-es évek végén simán lepörgött 10000-et mezei megszakítós gyújtással. Ami egyrészt furcsa is volt, hisz elvileg ahhoz a megszakító már túl lassú (mondjuk mókolva volt egy kicsit). Másrészt akkoriban nem nagyon lehetett találni hozzá normális főtengely csapágyat. Így az lett az eredmény, hogy maximum 1500Km alatt kiverte a csapágyakat, amitől persze a gyújtás is megőrült. Másrészt a megszakítók sem bírták.

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz KTMHobby3 #82370 üzenetére

    Tuning 70-es Tábori féle henger polírozott és módosított átömlők, Pannónia karburátor.

    Egyébként sírva fakadtam, ugyanis ellopták. :(

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    Vélemény?

    Látszik, melyik az új önindító és csak ezt dobta a webshop (mindegyik) a Jetforce-omhoz. De vannak kétségeim. Jóval kisebb így valószínűleg gyengébb is. Meg valahogy a benyúlása is más, bár passzol a blokkba. Belepróbáltam.
    Inkább a teljesítménytől félek. Forgolódott a fejemben, hogy elviszem a régit felújíttatni.

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz nyogo83 #82473 üzenetére

    Nohát. Én eddig, amit láttam tekercselt motort az, ha rövidebb volt, akkor meg átmérőben volt más. Egyébként maga a tengely benyúlása ugyanakkora, mint az eredetinek a talptól mérve. Az gyári fogaskerekének egyébként szinte a vége ért a fogaskerékbe. De ez az új önindító is bemegy koppig, szóval a tengelye pont ugyanannyira fekszik bele a fogaskerékbe.
    Már csak a teljesítménye lesz a kérdés.

    Talán holnap ez is kiderül, mert most toltam fel a hengert a helyére, meg rakom fel a hajtást. Egyedül a lendkereket nem, mert kiderült, hogy az új főtengelyhez a másik méretű ék való.
    Milyen fasza, hogy állandóan vettem az ékeket, mert sose találtam meg az előző tartalékokat. Most persze az összes a kezembe került. Mind a 6 darab. De az nem, ami meg ehhez lenne jó és véletlenül vettem vagy 4 éve kettőt. Pedig az is meg van valahol. :D

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    Szerintetek mekkora az esély rá, hogy egy önindító felújító foglalkozik robogó önindítóval?
    Amit vettem anno újat, az nem passzol a jetforce-omba és akárhol nézek, a képeken a pozitív saru mindegyiken a rossz oldalon van, valamint nagyon kicsik. Bontottat sem nagyon találok. Amit vettem azon a csavar furatok sem stimmelnek, a kivezetés is rossz oldalon van. Kicsit faragtam rajta és belement, de túl gyenge, hogy átforgassa a főtengelyt.
    A gyárim pár fordulatig működik, aztán hirtelen belassul és nagyon melegszik 3-4 fordulat után.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz nyogo83 #82535 üzenetére

    Megpróbálom. :R

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz NYPD #82557 üzenetére

    Nekem most már nagyon hiányzik a két kerék.
    Minden reggel autóval Újpalotáról járok át a XI. Nagyszőlős utcába. Ha már autóval kell mennem, Zugló már marha nagy előny lenne a kiesett felüljáró miatt. Lassan már tényleg nem lehet közlekedni a városban. Múlthéten kedden autóval két és fél óra alatt jutottam el a XI.-ből a Lehet térhez.
    Már alig várom, hogy végre összeálljon a Jetforce, mert amúgy is hiányzik már, hogy két éve nem ültem rá, meg a közlekedés is erősen indokolja, hogy azzal járjak be dolgozni.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz NYPD #82683 üzenetére

    A sok barom feltúrás szépen rendbe rakja az egész várost.
    Egyik marhaság a Hegyalján a két tömött sávból az egyikből ideiglenesen buszsávot csináltak.
    A másik, hogy eszükbe jutott síneket cserélni a villamosnál. Reggel a Hegyalja út felől az Alsóhegy utcából mentem folytatólagosan a Karolinára, ahogyan minden reggel. A Karolina felől a Villányira két sáv kanyarodik, illetve a Karolináról az Alsóhegy utca felé, és ellenkező irányban is egyszerre zöld a lámpa. Namost itt hagytak összesen egyetlen sávot mindkét iránynak. Gyakorlatilag szemből meg kellett várni, míg elmegy a szembe forgalom.
    Állt végig a Karolina.
    Marha nagy ötlet volt.
    Szerintem ott is hasonló sínbuzeráló okokból találtak ki valamit. Nem mertem már arra a környékre menni.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    Több, mint két év után részben összeraktam a csodát. A videón kicsit látszik azért, hogy az elmúlt két évet a szabadban, de fedett helyen töltötte.
    A fémes csilingelés és kopogó hang nem a blokkból jön, hanem a blokk rögzítő tengelyei még nem voltak meghúzva.

    [link]

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz nyogo83 #82752 üzenetére

    A rosszat eltettem és majd később foglalkozom vele. Vettem egy bontottat. :)

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz KTMHobby3 #82805 üzenetére

    Nem azért, hogy a vitát folytassam, inkább, hogy lezárjam:
    Minden első lámpába gyárilag benne van az E jelölés. Ez utal a különböző szabványokra és vele együtt kiköti azt is, hogy az adott lámpatestben milyen izzó használható.

    Nem valószínű, hogy a rendeletekben úgy meg fogod találni, hogy segédmotoron mit használhatsz. Közúti járműre tesznek utalást, ami minden közúti járműre vonatkozik. És olyat meg pláne nem fogsz találni, hogy a segédmotoron milyen izzó használható. A lámpatestet a lámpatest, vagy a jármű gyártója vizsgáltatja be egy adott "izzó" típussal és az erre vonatkozó E betűt illetve sokszor az adott lámpatestre vonatkozó bejegyzés hivatkozási számát is beleírják, ami alapján le is lehet kérni az adott lámpatest paramétereit.

    Szóval a megkötés nem jármű fajtára vonatkozik, hanem egy adott jármű (gyártmány típus) lámpatestére

    Nem tudom, honnan vetted, hogy segédmotorba olyan lámpát raksz, amilyet akarsz.

    Én 4 évvel ezelőtt a Jetforce-ba beletoltam a xenont. Úgy megbafftak 30000-re, ahogy illik.

    Végül rájöttem, hogy közvetlenül az akksiról a lámpa sokkal erősebben világít, így közvetlenül onnan húztam előre egy szálat, a gyári lámpakiállás pedig egy relén keresztül kapcsolta a lámpára a közvetlen pozitívot. Na azóta is úgy van és olyan erősen világít, hogy sötétben lakott területen kívül is bátran lehet menni vele.
    És gyári izzó.

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz KTMHobby3 #82814 üzenetére

    Akkor rendben van, ha nem a meglévő lámpatestbe van szerelve a hagyományos izzó helyére.

    De azért azt csekkold le, hogy az E4 (Hollanadiában adták ki a jóváhagyási engedélyt) jelölésen kívül még mi szerepel rajta. Mert trükköztek ám nevenincs/kínai gyártók, hogy egy teljesen más felépítésű lámpa jóváhagyási jelöléseit tették rá. Például xenon projectorra simán ráütötték az eredetileg bevizsgált típust, ami HC volt. Csak az volt a baj, hogy a HC a halogén tompított fényt jelöli, nem a xenont.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz hetven9 #83286 üzenetére

    Az valóban bowdenes lenne. A gázbowden lenne szétosztva valahol a lábtartó idom alatt kétfelé. Az egyik menne a karbira, a másik az olajpumpára.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz BLUE TORNADO #83984 üzenetére

    Én nagy ívben elkerülném motorhoz és autóhoz is.

    Autónál főként azért, mert az autóban manapság már olyan picik a fűtés radiátor járatai, hogy faszán el is tömíti és szerencsés esetben csak romlik a fűtés hatékonysága, vagy teljesen el is megy a fűtés és lehet radiátort cserélni.
    Motornál ugyanez igaz a hűtő radiátorra. Autónál a hűtő radiátorban nagyobb keresztmetszetű járatok vannak, motornál kisebbek. Eltömítheti és lőttek a hűtésnek.

    Ami meg mindkettőnél fennáll (autónál és motornál is), hogy ezeknek az anyagoknak szinte egyáltalán nincs hővezető képessége. És ugye az anyag nem okos. Nem csak ott rakódik le, ahol rés van, hanem a teljes belső felületre. Bár ott csak vékonyan és szerencsés esetben később le is válik róla. De akkor sem jó, ha mondjuk az egész hengerfejben, meg egyéb fémfelületeken lerakódik. Hengerben/hengerfejben a hűtőfolyadék nehezebben veszi át a hőt, a radiátorban meg nehezebben adja le. Tehát a szivárgást nagy valószínűséggel megszünteti, de rontja a hűtés/fűtés hatékonyságát és a hűtő/fűtó radiátorokat akár teljesen el is tömítheti.

    Szóval, ha lehet, a tömítést egyéb módon kellene inkább orvosolni.

    Amúgy a kereskedők jó szokása picit szivárgó hűtőrendszerű autókat telenyomni tömítőanyaggal. A még jó időben vásárolt autónál meg a hideg beálltakor szembesül vele a szerencsétlen, hogy 20 kilométer megtétele után is lefagy a töke.

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz KTMHobby3 #83987 üzenetére

    25 évvel ezelőtt, amikor még azért kissé más volt a technológia a Toyotámnál jó volt.
    Valamikor később 94-es swiftnél, 92-es és 97-es vectráknál és a mostani Zafiránál mindegyiknél szinte megszűnt a fűtés.
    Ezekből a Toyotába, Swiftbe és a régebbi Vectrába én öntöttem be, a többinél a kereskedő.

    Robogóba is kipróbáltam anno én is. Enyhe gyöngyözés volt a hengerfejnél, majd valamivel később megszűnt a hűtés. Szétszedve a hűtőt szinte nem lehetett átfújni és kitakarítani sem. Szétvágtam és igen, beszűkült az összes járat a cucctól.

    Volt köztük por és folyadék is.

    De ok. Legyen ez csak az én véleményem.

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz Rivaul #83994 üzenetére

    Van, aki szerint hoax és ez tényleg csodaszer.
    Én is azt mondom, hogy kb. annyira gyorssegély, mint a defektjavító spray. A gumisok sem szerették, ha utána ilyen gumit kellett javítaniuk.

    Ilyen ez a hűtőtömítő is. Ha az út szélén becopja az ember, vagy, ha kereskedő, akkor jól jöhet.
    Feltalálhatnák már a folyékony motorgenerált is. A Xado nem az. Az nem ara van. :)

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz KTMHobby3 #83997 üzenetére

    Én a leírás szerint adagoltam bele. A kereskedő meg nem hiszem, hogy finomkodott.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz macilaci78 #84451 üzenetére

    Verhovina? Kétgangos Komar? :))

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    Üdv srácok.

    Újra adásban. :D

    Tervezem a Március 15 hosszú hétvégén, hogy 3 év után talpra állítom a Jetforce-omat.
    Biza 3 év telt el, mióta le lett támasztva. Nem kicsi beruházás, tekintve, hogy mekkorát emelkedtek az alkatrész árak köszönhetően a Covidnak, meg az alapanyag hiánynak, stb.
    Már akkor is csak kapkopdtam az államat a földről, amikor láttam, hogy az az Airsal henger, amit 4 éve vettem 38000-ért, most cca 76000. Pont a duplája. Mondjuk mindegy, mert most leginkább a gazdaságos működés miatt nem 70-es, hanem 50-es hengert kap. Azt megvettem még tavaly ősszel, de az is 54000 volt.

    Most állítottam össze egy kosarat Sracing-nél 97000-ért. És, ha azt vesszük, ezek sem vészes alkatrészek, viszont jól megdrágult az élet. Például:

    Doppler SX86 kuplung és kuplungharang - Ilyen kuplungom már volt, csak elkallódott valahol. :( Az SX86 harang viszont nem tudom, milyen lehet. E között, meg Naraku R-Vent harang között vacillálok, hogy melyikkel járok jobban.

    Doppler membrán (házzal együtt). Ilyenem volt, bevált.

    Malossi X-Special ékszíj. Nincs kérdés.

    Tun'R 315mm-es hátsó rugós tag. Sajnos muszáj hátsó rugós tagot cserélni, mert a gyári már kissé összeült a mázsa30 valagam alatt és volt, hogy sárvédőig felütött. Viszont ilyen formájában lemérni az eredeti hosszát elég nehéz. Neten meg sok helyen írnak 295-ös méretet, de van, ahol csak 275-öt és van, ahol 315-öt. Az lényeges, hogy nekem már úgy is fel tudott ütni, hogy alátéttel ki lett emelve + 1 centit. Ugye mivel Jetforce-ról beszélünk, ezért az 1cm a keréknél mérve jóval több "rugóutat" jelent, mivel ebben a rugózás "áttételezve" van.


    Meg vannak még apróságok, mint például kipufogó gyapot, vario görgők, stb. Igazság szerint a kuplung most gyári van benne és elvileg nem is kellene cserélni, mert jó, de úgy voltam vele, ha már úgyis egy rakat lóvét bele locsolok, az a ~25000Ft már nem sokat számít.

    Rendeltem még teleszkóp szimeringeket, mert azok meg eresztenek rendesen. Abból Athena-t rendeltem a Nagyvas.hu-ról, mert ez máshol nem volt, csak külföldön. De olyan brutális szállítási díjakat dobtak, hogy csak lestem. És mindenképp ezt akartam, mert erre cseréltem anno a másik jetforce-ban is és bevált. Meg ehhez jár a porvédő is, amit külön ebben a méretben égen-földön nem találtam. Így is vadászni kellett, mert gyakorlatilag mindenhol a 125ccm-es méretei vannak megadva a webshopokban. Az meg nagyobb egy picit.

    Gumikat is cserélni kell sajnos, mert az állásban szanaszét repedeztek. Metzeler Feel Free Wintec volt rajta, mert akkoriban esőben, meg télen is járkáltam vele. Ezt a gumit már nem gyártják (pedig jó volt a mintázata), meg nem is akarok én már télen mászkálni, de azért a nedves út előfordulhat, így most töröm a fejem, hogy milyen gumit vegyek.
    Nézegettem a MICHELIN CITY GRIP 2-t és Power Pure SC-t is. De bármi tanácsot szívesen fogadok.

    Vélemény? :R

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz nyogo83 #84976 üzenetére

    Eddig is nézegettem azért az árak. Illetve azt, ahogyan szépen kúsznak felfelé. És azon is meglepődtem, hogy a szezonok végén sem mentek nagyon lejjebb.

    A telónál amúgy nem is az a veszély forog fenn, hogy nagyon kiemeli a seggét, mert elöl a lengőkarnál van ütköző gumi. Pontosan inkább azzal lehet baj, hogy ha be is fér, már alapból összenyomódik annyira, hogy kicsi lesz a rugóút. Viszont ugye az is gáz, hogy nincsen sok lehetőség. Ritkább az olyan robincs, aminél a felső csatlakozási pont nem szemes, hanem egy csavar van tengely irányban. Mert ugye a legtöbb robogónál a blokkhoz csatlakozik a rugóstag, ennél meg bent van elöl, ahogy a mellékelt képen látszik és elöl váz ül rá.

    A guminál hajlok a City Gripre. Néztem neten user feedbackeket és nem igazán van különbség.

    (A gép is francia, a Tun'R is francia cég, meg a Michelin is. :D )

    perge666: Ez nálam mindig így ment, ha elgurult a gyógyszer. Dehát kell. Egyrészt hiányzik is, másrészt ilyen üzemanyag árak mellett amúgy is jobb. Meg hát székes fővárosunkon keresztül nyargalászni autóval minden reggel nem annyira buli. Fusi melókhoz kell az autó, de bejárni a melóhelyemre tök fölösleges.

    Ok, a 70-es hengert bírtam meg szerettem azt a teljesítményt. Azért én azzal nagyon jól behangoltam a gépet, hogy 110 lett a vége. De akkoriban épp nem volt autóm, és eszementen simán lementem Újpalotáról akár Ráckevére is fusizni vele. De ez most már nem lesz. Munkába járni, meg ide-oda rohangálni elég lesz az 50-es henger is. Meg tartósabb is. Na nem mintha a 70-es airsal-hoz hozzá kellett volna nyúlni egészen a beázásig. Ugyebár akkor ment szét. Nem elkopott.
    Amúgy meg anno gyári hengerrel is ment 75-öt. Nem hiszem, hogy az 50-es airsal hengerrel szarabb lenne.

    Ellenben ugyebár van pár alkatrész, ami cserés. A kuplungharang gyári volt, de az, amit kapott tőlem úgy bekékült, ahogy illik. Szóval az csere. Membrán meg elhasználódott. Az ékszíj sem köszönte meg a 3 évet.

    Igazság szerint maga a kuplung az egyetlen, amire mondhatjuk hogy "felesleges lenne cserélni". De mivel úgy is rálocsolok most lóvét, nem hiszem, hogy az az összeg fog földhöz vágni a sok más mellett.
    Meg most már akkor úgy akarom rendbe rakni, hogy tényleg egyben legyen.

    A kérdésedre meg, hogy "Ki fogod azt a mocit használni?" a válaszom egyértelműen igen.

    Főleg a mostani időkben ez nem is kérdés. És ok, hogy ennek a beinvesztálásnak az összegén jó párszor tele tudnám tankolni az autómat is, de akkor is sok minden szól a javítás mellett. Egyrészt van, hogy 1,5 órát araszolok a városban és körbe menni sem jobb a helyzet. Másrészt hiányzik is a két kerekezés. :))

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    Közben jutott eszembe, hogy anno csak írtam róla, hogy az Airsal hengerhez a hengerfejet is alakítani kellett. Az egy dolog, hogy a 70-eshez az égésteret is át kellett alakítani, de itt most nem is erről van szó. Hanem arról, hogy a gyári hengerszettnél a hengerfej tömítés helye a hengerfejben van kialakítva, Airsal szettnél viszont a henger öntvényében. A hozzá adott airsal hengerfej pedig a karburátoros változathoz van, injektoroshoz nem is gyártanak. Ebből következik, hogy itt is alakítani kell. Erről írtam anno, csak képeket nem csináltam.

    Most az 50-eshez megint át kellett alakítanom egy hengerfejet, de van egy gyári hengerfejem, így egymás mellett most tudtam képet is csinálni, ahol látszik a különbség:

    Meg itt van az új henger is:

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz perge666 #84979 üzenetére

    Hidd el, hogy lesz itt ne mulass.

    És gáz, hogy itt most minden összejött. Felmentek az üzemanyag árak. Az vitte magával már így is szinte minden kétkerekű árát. Az meg az alkatrész árakat is. És ehhez jött hozzá az alapanyag hiány. Az is vitte fel az árakat. Ráadásként ugye autók sincsenek szinte az alapanyag hiány miatt. Viszik a használt autókat is, mint a cukrot, így azoknak az ára is felment, meg hiány van belőlük is.

    Itt most egy csomó minden felvitte mindennek az árát.

    Szóval az üzemanyag árak miatt kétkerekűekből is vagy hiány lesz, vagy az áraik mennek még tovább felfelé. Azon sem lepődnék meg, ha aztán meg a városban nem a suzukis nénik miatt kellene vigyázni, hanem, ha Ők is átszállnak valami kétkerekűre (motor, roller, bicikli, banyatank). Az EL-GO-ról nem is beszélve.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz sityupityu #84982 üzenetére

    Bocs. Eléggé általánosítottam.
    Így az összköltséget nézem és így a "sok kicsi sokra megy". Amikor utoljára vásároltam hasonló összetételben, meg most, így összeadódik a sok kicsi. Így legalább 40000-el több lett, mint mikor legutóbb vettem.
    És ha ehhez összeadom hozzá a hengerszett árát is, akkor meg az összeg brutális.

    Én sx86 kuplungot még 14000-ért vettem. Igaz, azt vagy 4 éve, ha nem 5.

    Tehát itt a végösszeg az, amin kinyilt a csipám.

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz sityupityu #84985 üzenetére

    Most mindegy. Pár apróságot azért én is be-be vásárolgattam, mióta leraktam. A beázás akkor 3 éve a henger tetejénél 0,3mm-el növelte az átmérőt. El lehet képzelni, mennyi víz juthatott be. Ugye elverte a hajtókar csapágyat és a főtengely csapágyakat. Így lett véve egy utángyártott főtengely. Hogy ez mennyire lesz jó, a jó ég tudja.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz sityupityu #84987 üzenetére

    Na amit vettem, az nem az. Bő 2 éve vettem. Előtte nem nézegettem főtengelyeket ehhez, mert nem kellett. Amikor vettem, csak az volt elérhető (a Malossi-t 100+ ezerért hagyjuk). Most mondjuk lenne némi választék, de mindegy. Asszem egy "101 octane"-t vettem Egünél.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    3 év. Na innen lesz talpra állítás. :D

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz sityupityu #85114 üzenetére

    :D

    Lesz itt azért meló. Részben javítási, részben karbantartási.
    Javítási például a henger, az első teleszkóp szimeringek, üzemanyag és kompresszor csövek cseréje. Cserélve lesz a hátsó rugóstag is, mert az már kigyengült. A 125-ösét akartam bele rakni, mert az erősebb, de sehol nem találtam. Első teleszkópok szimeringje meg igazi cumi, mert a teleszkópokat nem lehet kivenni a felső villaelemből és csak alulról bonthatóak, így az egész villát kompletten ki kell szedni, tehát az egész elejét bontani kell.

    Lesz még karbantartási/időszakos szerviz is. Például fékfolyadék és fékbetét csere. Hajtómű olaj csere. Kap új kuplungot/kuplungharangot, ékszíjat, membránt házzal együtt. Kipufogó gyapot is csere lesz, bár ott magát a hangtompítót is újjá építeném. Ugyan lehet kapni Gianelli Extra V2 hangtompítót külön is, de egyrészt annyi pénzt én nem akarok adni érte, másrészt meg az elérhetősége is kétséges, hiába szerepel sok webshop listájában.

    Viszont van egy nagy problémám. Kicserélném a teljes injektorház össze O gyűrűjét. A gond az, hogy marha nehéz beszerezni. Könnyebb és olcsóbb lenne itthon méret szerint venni vitonos gyűrűket, de sehol nincsenek meg a méreteik és nagyon sok van benne 5-6 különböző méretben.

    Néhány idomot sem ártana rendbe rakni, mert van, ami eltört.

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    Nagyjából összerendeztem az aprólékokat a projekt kezdéshez. :D

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz cool13 #85236 üzenetére

    Ha ez ditech, ott biza bebukhat ugyanaz, mint nálam a Jetforce-nál. Gyári szűrő a pumpa előtt van és nem hiába. Ami dzsuva bekerül az üzemanyag pumpába, az ott rendesen el tudja dugítani a szelepeket. Én cumiztam ezzel. Gyárilag a szűrő a tankban volt, ami idővel lebomlott. Valószínűleg tárolásnál benne maradt benzin, vagy a fene tudja mi miatt. Viszont végül emiatt a pumpa állandóan eldugult. Ekkor lett átalakítva úgy, hogy a pumpa arrébb került, mert túl rövid volt a cső a tank és a pumpa között és itt a kettő közé bekerült egy ILYEN benzinszűrő. Fontos, hogy szűrőt nem a pumpa után, hanem még a pumpa elé kell beiktatni, hogy kosz már a pumpába se jusson.
    A linkelt szűrőn van légtelenítő csonk. Nálam a jetforce-on a pumpa és a tank között egy légtelenítő csonkkal ellátott csőtoldat volt. Ezt vettem ki és a helyére került a linkelt szűrő. Viszont ez a szűrő elég nagy, ezért ez a pumpa gyári helyére került, a pumpa pedig a lábtartó alá.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz cool13 #85243 üzenetére

    Oszt emiatt nem tudtál aludni, vagy éjszakás vagy? :DD

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    Helyzetjelentés:
    Itt már biza folyamatban vannak a dolgok. Tegnap lebontottam szinte az összes fényezett idomot a sárkányról. Furcsa módon a hasidom nincs sérülve egyáltalán, minden más idomnak van valami baja. Van, amelyik ketté van törve. Azt soha nem szerettem ezen a robogón, hogy néhány tartó fület olyan baromi módon gyengére csinálnak, hogy csak lesek. Ugyanazok a tartók törtek el ennél is, mint a régi piros jetforce-omnál. Hitvány sz@r. :W

    Első teleszkóp szimeringeket kicseréltem ugyan, de a bal teleszkópnak összerakás után szinte semmi csillapítása nincs. :(


    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz Gabis #85359 üzenetére

    Anno, mikor voltak, sokat nézegettem őket. Jó volt hozzá a körítés, de úgy gondoltam, hogy a fejem ennél azért többet ér. Úgyhogy az akkori sisakomat lecseréltem egy ILYENRE.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz Gabis #85361 üzenetére

    Sajnos nem. Ezt hiányoltam én is, bár mentem vele esős időben is, meg hidegben és nekem nem igazán párásodott. Álló helyzetben nyilván igen, de menet közben nem nagyon.

    Valóban kicsit idegesítő, hogy a gombot középre tették. Pláne, hogy hozzá voltam szokva a Nolan-hoz. De ezt is megszoktam.

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz malagutif122 #85422 üzenetére

    Biztosan furatni akarod?

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    Főnix madár :DD :

    Videó

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz sityupityu #85428 üzenetére

    Több, mint 3 év után. Mert ugye a beázás 2019 márciusában volt. Oké, hogy azóta egyszer be lett röffintve az új főtengellyel meg csapágyakkal, de a régi hengerrel. De az kuka.

    Ez meg az új henger, ugyebár az új főtengely, új csapágyak és szimeringek. Új kuplung és harang. Az új szíjat meg új görgőket még nem raktam bele, mert nem akartam az új cuccokat annyit ki-be rakosgatni, ha esetleg még szét kell szedni. De nem kell, szóval most már mehet rá.

    Azért jár még ilyen szaggatva, mert az üzemanyag nyomás még nagyrészt a 70-es hengerhez van belőve, az új henger meg 50-es.

    Plusz ma visszakerült hozzám a piros Jetforce-om is. Pontosabban ami maradt belőle, mert három éve a maradványait egyben odaajándékoztam egy ismerősömnek. De végül nem kezdett vele semmit, így vissza adta én meg ma szétbontottam. Semmi motorikus alkatrész nem volt, mert azokat akkor megtartottam. De sok dolog jól jön tartaléknak. Például a kerekek, benzintank, olajtartály, fesz.szabályzó, ECU, gyújtáskapcsoló, fékek. Meg egy csomó minden más is.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz Rivaul #85430 üzenetére

    Még nem. Sajnos az állás a gumikat tönkretette. És bár most visszakaptam a régi kerekeket, amin jó gumik vannak, de dot szám szerint az egyik 2008-as, a másik 2014-es.
    Valamint még az idomokkal nem vagyok készen. Azokat még javítom.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz Rivaul #85432 üzenetére

    Annyira nem is fogok siránkozni. Most egyelőre felkerül, aztán majd csere.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz Zoli bácsi #85441 üzenetére

    Pont ez az, amiért én sem fogom rajta hagyni a jetforce-on az öreg gumikat.
    Sajnálom azt a két gumimat, amelyik az állásban tönkrement. 4 éves Metzeler Feelfree Wintec gumik voltak. Ugyan elvileg részben téli gumik, de nyáron esőben is iszonyú jók voltak. Száraz úton is jó volt.
    A két öreg gumiból a 2008-as már olyan, mint a beton. Épp csak még jók lesznek a tesztekre, meg, hogy ne lapos gumikkal kelljen tologatni ide-oda a gépet, míg tart a javítás. Meg akkor már a lyukas gumikat dobom le arról a két felniről és akkor már a felniket is újra festem, mert azok nem olyan makulátlanok, mint amelyik kettőn az öreg gumik vannak.

    Még úgyis bele telik némi időbe, mire teljesen elkészülök a robinccsal. Sajnos. Kevés az időm. :(

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    Légyszi, adjatok tanácsot. Honnan rendeljek anyagot az ülésre?
    Az ülésem huzata már van, ahol szakadt, meg kicsit át akarom alakítani is benne a szivacsot, ha már úgyis újra kell huzatoznom, mert nekem a magasságom miatt az eredeti ülés kialakítás nem annyira ideális. Állandóan olyan érzésem volt, hogy előre akarok csúszni az ülésből, ezért kicsit felbővíteném a szivacsot.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz nyogo83 #85504 üzenetére

    Köszi. Meglesem majd őket. :R

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    Srácok. Most tök amatőr kérdés, de a kék Polini Double Layer szivacsnak melyik a durva és melyik a finom oldala? Ránézésre nekem tök egyforma sűrűségűnek néz ki a fekete, meg a kék rétege is.

    Moddolom a Jetforce légszűrőjét, de nem tudom, melyik a belépő és melyik a kilépő oldala a Polini szivacsnak.

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

Új hozzászólás Aktív témák