Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mumtaz

    senior tag

    válasz Rivaul #69529 üzenetére

    Ok köszi. :)

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    Üdv.

    Megint elkoptattam egy hengerszettet, pontosabban dugógyűrűket. Már-már fura.
    Ez a fasza kínai hengerszettek egyike, de nem veszek másikat. Egyfelöl a hely, ahol eddig is vettem, nagyon link. Csináltak már mindent, amitől frászt lehet kapni, mint webshoptól. Például volt, hogy direkt megadtam, hogy ha az adott héten jönne a futárral, akkor a munkahelyemre vigyék a cuccot, ha a következő héten, akkor hozzám, mert szabin leszek. Naná, hogy a melóhelyemtől hívott a futár. Ugyanakkor volt, hogy rendelés után nem kaptam e-mailt se, meg mást sem, hogy fogadták a rendelést. Sőt, ők egyéb esetekben sem nagyon értesítenek, hogy mondjuk átadták a futárnak, vagy konkrétan kb. mikorra lesz meg a cucc, vagy hasonló. Így aztán volt, hogy már másnap hívott a futár és volt, hogy csak két hét múlva. Egyszer fel is hívtam telefonon, hogy mondjon már valamit, hogy mégis mikorra lesz meg. Erre jött a válasz: "Ha meg lesz, küldjük". Én mondtam Neki, hogy azért jól lenne a rendelésem épp aktuális állapotáról egy e-mail, vagy valami, hogy mondjuk "árura vár", vagy "futárnak átadva", szóval ahogyan az más normális helyeken lenni szokott. Válasz: "Mi csak akkor értesítünk, ha az adott terméket nem tudjuk beszerezni. Ha Budapesti raktáron van, akkor 2-3 nap, ha a Magyarországi raktáron van, akkor 7-10 nap a kiszállítás. Külön nem értesítünk". Ja és szerintük ezt minden webshop így csinálja.
    Legújabb húzásuk, hogy több, mint két hete rendeltem tartalékba egy hengerszettet. Persze semmi visszajelzés és a csomag sem jött meg. Tegnap gondoltam, hogy csak felhívom már Őket. Erre a telefonba csak annyit mondtak: "A terméket nem tudjuk beszerezni". Jahh, ok. "És akkor miért nem értesítettek"? "Oh, hát mi biztosan küldtük e-mailt, vagy sms-t" Én meg mondtam, hogy egyiket se.

    Na mindegy, ez csak egy kis kitérő volt. Most azon agyalok, hogy inkább elviszem az egyik kopott hengeremet gépműhelybe. Viszont ezeket a kínai szetteket használom egy ideje és mindig az volt a furcsa bennük, hogy a gyűrűk kopnak el nagyon rövid idő alatt. Eddig a rekord, amit egy szettel elmentem az 1600Km volt. Gyűrűt külön nem tudtam szerezni, ezért rendeltem mindig hengerszettet. De van már 5 darab kopott hengerem. Közelemben csak a Tábori van, akiről tudom, hogy egyébként jól dolgozik, csak egyszer megingott a bizalmam, amikor a gyári aluhengerem honolása után A1-es dugattyút rakott bele, tehát az alapméretet, ami azért elég fura.
    Esetleg van más ismert gépműhely itt Budapesten, akik megbízhatóak? Táborival az is baj, hogy baromi drágán dolgozik (Ezért is az a beceneve a régi baráti köreimben vagy 30 éve, hogy "Zsidó").

    Esetleg valami tipp?

    Jahh, az már csak technikai kérdés, hogy ezek a hengerszettek mindig 2 garnitúra gyűrűvel jöttek. Ennek tudom az okát, mert az egyik mindig picit vastagabb volt. Furcsább az anyaga, mert egy garnitúrában a két gyűrű anyaga nem egyforma. Az egyik korom fekete és túlhajlítva törik, a másik kopófelülete szürke és ez a gyűrű nem törik, csak hajlik.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz sityupityu #70147 üzenetére

    Kretzler Hungária kft (kretzler.hu, vagy motorosoknak.hu

    Csak az az egy jó volt bennük, hogy olcsó volt a cucc. Hülye voltam, hogy múltkor nem kettőt rendeltem, amiből az egyik maradt volna gyári, a másikhoz meg vettem volna külön jobb minőségű dugattyút és normálisabb gyűrűket. Mert ezeknek mindig ez volt a baja. A dugó nagy hőtágulása (eddig minden új szett megragadt, vagy közel volt hozzá), és az, hogy a gyűrűk nagyon gyorsan koptak.

    Most bevittem a szétcseszett Airsal hengert és az egyik kínait. Hát le is lombozott, hogy az Airsal-ra még nem tudott árat mondani, a kínai fúrása + a dugót előre 25000-re prognosztizálta. Há' mondom " ne tréfáljon már. 14000-ért új hengerszettet veszek."
    Mondtam én, hogy baromi drága, de hova vihetném még?

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz Bib #70151 üzenetére

    Nyilván tőbbet kellene bírnia, de amelyik annyit bírt, annál a gyűrű beletolva a hengerbe a két vége között 3mm hézag volt. Olajat bőségesen kap, hisz pluszba még rá is van állítva, hogy többet kapjon.

    Tábpri egyébként honol nicasilos aluhengert. Csak még árat nem mondtak, hogy mennyi lenne. Attól függ, hogy tudnak hozzá dugattyút szerezni.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz Bib #70155 üzenetére

    Ez egy Jetforce. Ehhez nagyon szegényes a felhozatal.
    Az új Airsal szett még nem jött meg. Volt ez a kínai szett, amiből négyet fogyasztottam már el. Lenne még Naraku, de az kétszer annyiba kerül, de szerintem ugyanaz. Lenne Doppler S1R, ami 50-es alu. Lenne Malossi szett befecskendező elektronikával együtt 120000Ft-ért.
    Lennének még, de azokhoz csak a saját hengerfejük jó. És ezekből nincs injektoros változat.

    Nekem csak az jó, amire a gyári injektoros hengerfej rámegy. Szóval sok választás nincs.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz Bib #70267 üzenetére

    Én MT Atom SV Tarmac sisakot vettem két hete. Bár szemeztem az NZI Combi Duo-val is. Szerintem mindkettő jó, de az Atom jobban bejött.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    Menten elszáll az agyam. Ma hoztam haza egy hengert honolásból. Szétkaptam a blokkot, hogy csapágyazzak is, erre összerakásnál kettő blokkcsavar is elszakadt, mikor még csak meg sem húztam őket. Biztos már előtte is sz@r volt. Nem is nagy baj, csak szombat este van. Most meg ott van szétterítve minden az erkélyen.

    Megüt a guta.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz nLali #70336 üzenetére

    Most úgy nagyjából csendélet, hogy mindent kihajigáltam egy kupacba :D :

    :D

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz perge666 #70341 üzenetére

    Ja-ja. Külön nem kell tölteni. Savazni kell, ahogy írja az utasítás. Szép lassan, a flakont nem szabad nyomni. Kicsit hagyni kell állni és utána használható. 10-11V van benne sav feltöltése után.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz sityupityu #70528 üzenetére

    Na az ilyen ditech (jetforce) szopásról tudnék mesélni, mire eljutottam a jó beállításokig.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz sityupityu #70534 üzenetére

    Gondoltam. Csak nem akartál előhozakodni, hátha kitépem az összes hajam.

    Mondjuk most is áll, de szinte tök általános hibából. 3 napot ment, mikor legutóbb összeraktam, de úgy néz ki, hogy valami anyaghiba lehetett a vadiúj főtengely csapágyban, ugyanis megakadt. Szétment a csapágykosár. Fogalmam sincs, hogyan. Ilyen még soha nem történt. Holnap borítom ketté a blokkot. Remélem, nem jutottak be darabok, mert vadiúj Airsal hengert raktam rá és nem örülnék, ha valami egyéb biz-basz hibája miatt megint tropára ment volna egy Airsal henger.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz sityupityu #70561 üzenetére

    Anno az egyik hengerfej csavarnál voltak ilyen gondok. Blokkfél csere lett (volt donor).
    Amikor most 1-2 hete szétkaptam, akkor volt az, hogy a blokkcsavarok sorra kezdtek eltörni még az előtt, hogy egyáltalán beértek volna. De ezek és a mostani csapágykosár törés olyan hibák, amik más motornál is előfordulhatnának.
    Szedtem már szét párszor a motorjaim blokkját, így van gyakorlatom benne, hogyan szereljem. Ebből következőleg nem valószínű, hogy a szereléssel volt most gond. Sokkal inkább lehet gyanakodni a csapágy valamilyen hibájára. Így motorban még soha nem tört el csapágy. Pláne nem új. Talán 20 évvel ezelőtt a Toyotámban volt egyszer ilyen probléma.
    A hiba bosszantó, hogy egy új alkatrésznél előjöhet. Még bosszantóbb, hogy megint egy rakat új alkatrész lett felhasználva, és csak bízni tudok benne, hogy ezek közül semmit nem vitt magával. Főleg nem a vattaúj Airsal hengerszettet. Még nem kaptam szét a blokkot, majd holnap, vagy holnapután.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz mumtaz #70568 üzenetére

    Nos. Szétkaptam a blokkot. Nem semmi. A megérzés jó volt. Az egyik csapágy kosara és néhány golyó is széttört.
    Nem tudom, hogy milyen is lenne egy csapágygolyó, de biztos, hogy egy golyónak belül üregesnek kell lennie?

    Szerencsére semmi más nem ment el. Talán annyi, hogy a kis blokkfélbe a csapágy mellett belemart egy nagyon picit, de nem ott, ahol a csapágy felfekszik, csak ahol a golyók futnak.

    És itt lenne még egy kérdés az Airsal szettel kapcsolatban. Az normális lehet ennél, hogy a dugó egyik oldala ennyire kormos? Mármint nem a korom a lényeg, hanem az, hogy hol van.. Valahogy úgy néztem, hogy a henger honolása teljesen más, mint amit eddig láttam. És ugye tök új henger. Valahogy mintha nagyon ritkás és random lenne.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz sityupityu #70582 üzenetére

    Nem csináltam képet róla, de ténylegesen új korában is néztem, meg most is. Ugye nem sok van a hengerben, mert a csapágytörésig összesen 36Km-t mentem vele. Szóval sok különbség nincs a teljesen új állapot és a mostani között.
    Szóval. Honolás tekintetében ugyebár volt már a kezemben jó pár henger, de azok vashengerek voltak. Leszámítva azt az Airsal hengert, amit az alátét tett tönkre, de arra nem emlékszem, milyen volt a honolása gyárilag. Az a lényeg, hogy az eddigi hengerekben a honolás sűrű volt és a felület matt. Kb., mint a képen.

    Ennél az airsal szettnél a honolás kb olyan volt, hogy szinte tükör volt a hengerfal és csak néhány (10-15) "karcolás" futott végig a hengerfalon spirálisan. Szóval gyanakodnék rá, hogy ez valahogy kimaradt.
    Az alátét sérült hengert Tábori meghonolta és jól néz ki. Azon tényleg olyan a honolás, mint amihez hozzászoktam, viszont az alátétes sérülés után maradt olyan karcolás, amit nem szedett ki a honolás. Ezért azt a hengert elraktam tartalékba. Az újon meg fogtam egy rossz dugattyút és 100 sikavásznat ragasztottam az oldalára és párszor lassan spirálisan átforgattam a hengeren. Csak, hogy legyen némi "honolás", amiben az olaj megtapad. De ez persze közel sem olyan, mint a felújított hengeré.

    Ma rakom vissza a blokkot, aztán meglátjuk. Ha sz@r lesz, akkor rakom fel a felújítottat.

    Na még egy kis adalék a végére :)

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz sityupityu #70591 üzenetére

    Nicasil hengerről van szó. Na mindegy. Összeraktam a dögöt. Csak némi WD40-el sikerült beindítani. Féktisztító és hidegindító nem játszik. Össze-vissza járt. A kínai szettekkel mindig szinte pöccre indult. Ezzel nem. Járattam is, meg kicsit visszavettem az üzemanyagból, mert alapjáraton nem hogy fekete lett a gyertya, de vastagon állt rajta a korom. Most sem mondom, hogy tökéletes. Bár most már szinte pöccre indul és viszonylag stabil az alapjárat is, viszont van ott még, ami nem tetszik. Ha fél gázt húzok neki, akki stabilan pörög, de ha full gázt, akkor az alábbi videón hallható ropogás van és nem pörög tovább. Viszont injektorosoknál van az a trükk, ha beindítod, kicsit felpörgeted, majd leveszed a gyújtást egy pillanatra, akkor a következő leállításig picit más beállításokkal dolgozik. Na ennél a trükknél a fenti videó megfordul, mert fél gáznál darál, full gáznál meg mint a barom, úgy akar menni.

    VIDEÓ

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz sityupityu #70600 üzenetére

    Nem tudom. A gyári hengere is nicasilos alu, és azon is van honolás. Csak nagyon vékonyan, de látható.
    Kell az az olajfilm miatt.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz sityupityu #70602 üzenetére

    Lehet azt honolni. Még a pirosnál a gyári 50-es hengert is honolta a Tábori, mert nem indult be. Utána ment rendesen, míg hetvenesre nem cseréltem. Az a hengerszett azóta is meg van.

    Egyébként tényleg nincs rossz hangja, csak ez a darálás, meg a többi. Lassan állt be egyébként, mert Tegnap, mikor beindítottam, akkor ugye csak wd-vel indult és többször leállt. Aztán szépen beállt. Ugyanez a játék volt a vashengerekkel is, de azoknál ez a fázis rövidebb ideig tartott. Gondolom annál gyorsabb ez az alap bekopás, mint az alunál. A vasaknál elég volt max fél óra, ennél az alunál ez több, mint két óra volt, mire úgy ahogy beállt. Ennél a motornál én azt tapasztaltam, hogy számít az alap kompresszió. Mármint többet, mint egy karbisnál, mert ugye ott a levegőkompresszor is, ami a picit túlnyomásos forgattyúsházból veszi a levegőt.

    Na mindegy. Tegnap egyébként próba gyanánt elmentem vele Anutámhoz ("Anutám a mindenem" :) ). Viszont onnan már nem hozott haza. Ott voltam 2 órát és nem indult be. De még csak nm is pöffent. Kivettem a gyertyát, néztem szikrát, de csak annyi szikra volt, hogy szinte semmi. Be volt hajítva egy régi gyertya az ülés alá. (Ezt igazság szerint ki akartam dobni, mert azzal már alig indult be és alig akart menni. Kihagyogatott, meg alig indult el.). Na ezt a gyertyát bele raktam és majdnem beindult, de sajnos előzőleg már annyit indítóztam, hogy lemerült az akksim. Így most a gép ott maradt az utcán (remélem nem lopták el), az akksit meg hazahoztam feltölteni. Meg persze volt itthon vadiúj gyertyám még valahol, amit persze most nem találok.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz mekkGyver #70781 üzenetére

    Ditechen gyárilag katalizátoros kipufogó van, ha rezó formájú is.
    Sityupityunak abban igaza van, hogy a görgőkkel utána kell menni a kipufogónak.
    Biztosan tudod, hogy egy gyári kipufogóval egy gyári motor, ha mondjuk egy széles (mondjuk 5000 és 8000 fordulatszám tartományban) dolgozik, akkor a görgők is ehhez vannak belőve, hogy a varió ebben a tartományban váltson el. Ha ráraksz egy rezót, az feltolja ezt a tartományt mondjuk 9000 és 10000 közé, és ad egy kis plusz teljesítményt is. De csak ebben a tartományban. Ami ezen kívül esik, ott meg gyengébb, mint gyárilag volt. Tehát a gyári fordulatszám tartományban, ahol a varió a gyári görgővel dolgozik a moci gyengébb, mint a gyári kipufogójával. Ennek következtében sokkal rosszabb lesz a gyorsulása is és talán annyira gyenge lesz, hogy el sem éri az új kipufogóval ideális fordulatszámot.

    Gyári kipufogóval egy tök gyári motor teljesítménygörbéje sokkal szélesebb és alacsonyabb fordulatszám tartományt fed le picit alacsonyabb teljesítménnyel. Míg egy rezóval ez a görbe szűkebb és magasabb tartományt fed le picit magasabb teljesítménnyel.

    Nekem például a Jetforce-om a 70-es vashengerrel, gyári kipufogóval 6500 és 8000 között adta le a max teljesítményt. És ebben a tartományban a teljesítmény mindenhol közel azonos volt. Tehát a gyári 8 grammos görgőtől simán el tudtam térni akár 1 grammot is felfelé és lefelé is anélkül, hogy a moci sokkal rosszabbúl gyorsult volna. Csak a fordulatszám változott.
    Mikor rákerült a Gianelli Extra kipufogó (ami azért nem a high-end rezót képviseli), még 7 grammos görgővel sem gyorsult úgy, mint ugyanezzel a görgővel, de gyári kipufogóval. Csak 6 grammos görgővel lett jó. Próbáltam 6,5-el és 5,5-el is, de mindegyikkel sokkal rosszabb volt.

    Jahh, és adni kellett neki plusz üzemanyagot is az új kipufogóhoz, pedig ugyanarról a hengerről beszélünk.
    Tehát a ugyanaz a henger, de más kipufogó hozta magával, hogy könnyebb görgő és plusz üzemanyag kellett.

    Egyébként próbálkoztam régebben ezzel a Gianelli Extrával a Jetforce-on. Akkor csak a kipufogót cseréltem. Se görgőzés, se plusz üzemanyag. Az eredménye - amellett, hogy nem ment - az lett, hogy abnormálisan megnövekedett a kipufogógáz hőmérséklete. Elmentem vele egy 30 Km-es utat, mert muszáj volt. Ennek az lett az eredménye, hogy a hangtompítóról (tehát nem a rezonátor részről) leégett a festék, az önzáró anyákból kiolvadt a műanyag és a hangtompítóban porrá égett - az elvileg hőálló - gyapot. Tehát mindez csak azért, mert nem adtam neki picit több üzemanyagot és a nehéz görgők miatt még erölködött is.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz mekkGyver #70781 üzenetére

    Ohh. És elfelejtettem.
    Karbis gépeknél a szakirodalom szerint a rezonátor ugyebár szinte kiszívja az égésterméket, majd ugye a dugó fölé "felszívott" friss keverék egy részét is, csak azt utána vissza is nyomja a hengerbe. Ez a rezó lényege.
    A Jetforce-nál - mivel ez is "ditech" - csak levegőt. Tehát itt nem kerülhet elégetlen üzemanyag a kipufogóba, mert üzemanyagot csak akkor fecskendez be és éget el, mikor már minden járat zárva van.
    Viszont ezek sokkal érzékenyebbek is a megfelelő benzin-levegő keverékre. Míg egy karbisnál megeshet, hogy legfeljebb nem húz, vagy leropog, esetleg fullad, addig egy ditechnél/jetforce tsdi-nél már egy pici eltérés is okozhat olyat, hogy be sem indul.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz sityupityu #70810 üzenetére

    :R

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    Nos egy kis élménybeszámoló.
    Mivel elég sokat szívtam egyébként alkatrészekkel és beállításokkal a Jetforce-on és valahogy soha nem véglegesedett rendesen a dolog (mindig előjött valami), így most mentem már 370Km-t 2 hét alatt, hogy elmondhassam, hogy fasza lett.

    Három-négy héttel ezelőtt ugrottam neki, hogy végre valami tényleg véglegeset és megbízhatót alkossak szerencsétlenből. Mindig, ha megcsináltam valamit, akkor jött elő valami más. Ugye ilyen volt, mikor megcsapágyaztam, aztán 35Km után az egyik csapágy szétment. Kb. 2 és fél hete szedtem szét megint darabokra, újra megcsapágyaztam, új szimeringek, stb. Két hete pénteken reggel még újra akartam gyűrűzni benne a kompresszort, hogy az is meg legyen, de nem találtam meg a vadiúj gyűrűt, amit hónapokkal ezelőtt vettem, így az kimaradt. Meg is lett az eredménye, mert még aznap el akartam menni vele (muszáj lett volna) Szigetcsépre, ami otthonról kb 40Km. A Nyugati-ig jutottam (Kb. 8Km), ahol leállt. Gyanakodtam a kompresszorra és igazam is lett, ugyanis a gyűrű eltört és széttörte a kompresszort is, ahogy megszorult. Na akkor az a lehetőség maradt, hogy telefonon feltúrtam a netet és találtam egy kompresszort Gyömrőn, így a mocit otthagytam és vonat, metró, volánbusz igénybevételével kimentem Gyömrőre, majd vissza a mocihoz. Beleraktam a kompresszort és voila. Jobb is lett, mint addig volt. Előtte az alapjárata picit kihagyogatott, de utána olyan lett, mint a metronóm. Hazamentem vele, majd másnap elmentem Szigetcsépre és vissza mindenféle probléma nélkül.

    Azóta már tényleg semmi gond nincs vele. Eddig minden javítás után 1-2 hétig néha utána kellett valamit állítani, de most (lekopogom) sikerült teljesen belőni, és az utóbbi két hétben csak menni kellett vele. Azóta semmi gond nincs vele. GPS szerint 92Km/ó a vége alattam (124Kg vagyok, kedden néztem :) ).

    Egyetlen apró hiba azért volt, hogy a variónál (Malossi Multivar) nem a varió saját nyomólapja volt bent, hanem a gyári varióé. Na ez a nyomólap úgy néz ki, nem bírta a nagy terhelést és eltört/kihajlott és két görgőt kidobott. Az egyiket meg sem találtam. Beleraktam a még a Speedfightból megmaradt nyomólapot és új görgőket. Ezzel a kombóval kicsit nehezebben gyorsul. De már berendeltem egy új Multivart, mert a régi multivar nyomólapját tavaly beleraktam a Speedfightba, mikor eladtam.

    Most így használom, míg az új varió megjön. De motorikusan egyébként nagyon baba lett. Megbízható és jól megy, de most addig nem nagyon hajtom, amíg nincs meg az új multivar, mert a most bent lévő nyomólap anyaga vékonyabb, mint az eredeti multivaré és levonva a következtetést, hogy mit művelt az előző nyomólappal, inkább nem kockáztatok és inkább tötymörgök 50-60 között, mint hogy ez is szétmenjen.

    Tehát most annyi a különbség a korábbi konfigurációkhoz képest, hogy nem a hatodik kínai vashenger szett van rajta, amik koptak, mintha muszáj lenne, hanem egy Airsal aluszett. Ugyanakkor kiderült, hogy a gyári levegőszűrő is szét volt mállva, ami biztos, hogy nagyban hozzájárult a hengerek kopásához. Így a gyári légszűrőházat szétvágtam, kibeleztem és belebarkácsoltam egy szivacs sportlégszűrőt. A TSDI Jetforce-ok levegőszűrője sajnos nem cserélhetőre van gyárilag kivitelezve, hanem a komplett ház a légszűrővel össze van építve. Ha cserélni kell, akkor kompletten kellene cserélni. És egyrészt szinte beszerezhetetlen, másrészt ahonnan külföldről be lehetne szerezni, ott is baromi drága (közel 30000Ft a legolcsóbb helyen). Így maradt a házi megoldás.

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz mumtaz #70834 üzenetére

    Jahh. Hozzáfűzve a levegőszűrő témához. Sport levegőszűrőt felrakhattam volna a ház nélkül is egy az egybe a hozzá adott csatlakozóelemmel, mint az igazi sportos gépeken szokták, de számomra ez két okból sem lehetett opció. Az egyik, hogy a Jetforce-on a a levegőszűrő ház egyben a sárvédő is, illetve a sárvédő arra van csavarozva. A másik dolog, hogy én esőben, vagy vizes úton is járok vele, így vizet is kapott volne, de még száraz időben is - ha nincs semmi sárvédő - a kerék pont oda vert volna minden koszt, meg persze a vizet is.
    Van még +1 ok, hogy a levegőszűrőház/sárvédő nélkül iszonyat ocsmányul nézne ki. :))

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz sityupityu #70841 üzenetére

    Nem bizony. A másik, amit találtam, Nyíregyházán lett volna. Éppenséggel akkor már ráértem és még csak délután fél 1 volt. Szóval, ha máshol nem lett volna, amilyen elmeroggyant vagyok, képes lettem volna oda is elmenni érte. Legalább kirándulok egy kicsit. :D

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    Szeretnék beszámolni: Még mindig nincs semmi baj a Jetforce-al. Valami baja lehet, mert ilyet még nem csinált, hogy már 2-3 hete jó.
    Az nem lehet, hogy azért, mert nem is mentem vele. 670Km-t tettem bele azóta.
    Valami tipp?
    Valami qva gyanús nekem. :))

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    Na hát a f..z kivan. Megint szíjszakadás lett. Nincs semmi gond az egyenes futással az első és a hátsó tárcsa között. Már nem tudom, mit rakjak bele. A Doppler kevlár szíjak képesek voltak 200Km után is tönkremenni úgy, hogy a külső "textil" réteg az illesztésnél elkezdett feljönni. Azokat a szíjakat nem is raktam vissza utána. Volt két gyári szíjam a két motorból. Mindig azokat akartam leváltani a bennük lévő kilométerek miatt, de egy idő után mindig vissza kellett raknom, mert amiket beleraktam (Doppler kevlár, Malossi X-Special), mindig tönkre mentek valamilyen formában.
    Most a gyári szakadt el, de azon nem is csodálkozom. Bőven kiszolgálta az idejét.
    Átmenetileg beraktam az egyik foszlós Doppler-t, de csak nagyon lassan megyek vele és nem gyorsítok nyélgázon.

    Csak most már tényleg nem tudom, mit vegyek bele.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz sityupityu #71029 üzenetére

    Nincs. még tojásosság sem. nem ütnek és egy vonalban futnak. Elöl ráadásul új a külső tárcsa is.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz macilaci78 #71918 üzenetére

    Szerintem igen. Elég érdekesen szokták ott egyesek értelmezni a közlekedési szabályokat. A Rétköz utca azon része pont inkább egy parkoló. Olyan, mint egy szervízút az igazi Rétköz utcával párhuzamosan. De ott mégis egyesek úgy szoktak lefelé is, meg felfelé is rongyolni, mintha autópálya lenne.

    KTMHobby3: Én mindenek előtt majd egy rendőrrel lefolytatott társalgás konklúziójára lennék kíváncsi.

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz gabe_ #72165 üzenetére

    Ott elég sokan foglalkoznak ezzel.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz KTMHobby3 #72323 üzenetére

    Jól is teszik, hogy ezt tanácsolják. De a benzin nem csak úgy képes megromlani. Az autóm tankja fém és belül egy benzinálló "festék" bevonat volt rajta. Volt benne kb 5 liter benzin és fél év állás alatt sz@rrá marta a tankot belülről. Lemarta a bevonatot is és teljesen por rozsdás lett. A tank alján vagy 3 centi magasan állt a rozsdapor.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    Én pont a héten csináltam egy teletankos fogyasztásmérést. 109Km-en 3,24l benzin.
    Bár az én gépem nem mérvadó, mert 70-es henger van rajta és injektoros (TSDI) Jetforce.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz sityupityu #73506 üzenetére

    Annyira nem vesztem el. Csak zajlik az élet.
    Tavaly autót kellett rendbe rakni, hogy a régi autómból kivettük a motort és vettem egy ugyanolyan, de jó állapotú autót de motorhibával. Az én autóm motorjában meg csak 28000Km volt (nem felújított, hanem újonnan vettem a motort). Összeraktuk az autót és azzal kellett mászkálnom, mert mindig volt fusi munka. Erre jött egy gyökér februárban, aki úgy gondolta, hogy még átmegy a piroson és gtk-ra törte az autómat.

    A jetforce meg ugye állt egész télen. Hengerfej tömítést kellett cserélni, de egyéb baja nem volt. A hengerfej tömítést is csak azért cseréltem, mert még tavaly a hengerszettet is csak septibe raktam fel és nem volt rendes minőségű hengerfej tömítésem. Tehát ez a csere inkább elővigyázatosságból volt. De egyébként mindig pöccre indult. Mondjuk az akksim viszont kinyiffant 3 év után, úgyhogy azt cserélni kellett. De még mindig az airsal hengerszett van rajta. Ebben a szettben már ~4500Km van, szóval már 3x annyi, mint az eddig legtöbbet kibírt kínai vashengerben.

    Szóval most megint nem csak, hogy felváltva járok autóval és a jeforce-al, hanem sajnos csak a jetforce-al és egy csomó mellékes melót megint nem tudok elvállalni, mert a legtöbbhöz autó kellene. De a jetforce megy, mint a kisangyal. :)

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz suste #73527 üzenetére

    Na azért annak is lenne valami értelme, ha kitakarják.
    Mondjuk egy motoros fórumon jól lek@csögöz valakit jobb, ha ki van takarva a rendszám, mert ha összefutnak az utcán, a "Te voltál az a kis genyó, aki beszólt nekem XYZ fórumon?", akkor nyugodtan mondhatja, hogy "nem én voltam". Ellenkező esetben, ha nem takarja ki, jönne a viszont válasz: "De te voltál Te kis g@rény, látom a rendszámodból". :D

    Egyébként én sem értem a rendszám kitakarást monodjuk autó/motor hirdetéseknél. Ok, a gyökszi kereskedők tudják, hogy rendszám alapján le lehet kérdezni az autó minden adatát, ezért is pakolnak (no meg a reklám miatt) saját táblácskát a rendszám helyére. És ha rendszám alapján lekért információk alapján az érdeklődő már el sem megy a kereskedésbe, nyilván nehezebb eladni az autót/motort.

    De eladók sem mind takarják ki. Pont nézegettem egy Opel Zafirát megvételre, ahol a teli képeken kifotosoppolták a rendszámot, de két féloldalnézeti képen nem és össze lehetett rakni a rendszámot. Le is kérdeztem, mert R-es rendszáma volt (12 éves autó). Azt hittem, kintről hozták be. Hát nem. Tavaly februárban még szép sárga E-s rendszáma volt. Meg 7 tulaja és ráadásul fiatalodott is, mert 2017 októberében még 764000Km volt benne, de tavaly szeptemberben már csak 261000. :D

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz energy4ever #73701 üzenetére

    Hol voltál? A Csülök Vendéglőben? :D

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz Kobun1980 #73745 üzenetére

    Én speciel úgy, hogy akkora kotványnak néz ki, hogy meg sem merik közelíteni.
    Meg az enyém elég ritka darab is, de annyira nem, hogy "ritkaságnak" számítson. Ráadásul a márkája (Peugeot) is olyan, hogy az amatőrök is tudják, hogy "olyat ne".
    Még másik motort/robogót sem mernek a közelébe rakni, hátha átugrik róla a "szopóroller" vírus. Nem, hogy még ellopják...

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz Vismajor01 #73766 üzenetére

    Én még tavaly, mikor volt bringás akció az Aldiban, akkor lehetett kapni láncot. Ez meglepően jó, de kb. olyan nehéz is, hogy csodálkozom, ha ezt valaki bringával magával cipeli. :)

    Egyébként tavaly októbertől márciusig a moci egy villanyoszlophoz volt kiláncolva vele. Jöttek festeni a villanyoszlopot. Sokat nem szaroztak. Lefestették a láncot is, illetve a "burkolatát". Ment a "lakatba" is. Nekem akkor vagy fél óra volt kinyitni.
    Éjszakára a ház előtt le van láncolva a villanyoszlophoz, de napközben rohangálva sosincs. Ahol megállok vele, ott biztosan nem fogják ellopni, éjszaka meg a ház előtt azért ad némi biztonságérzetet a lánc, meg az immo villogó piros ledje a műszerfalon. De szerintem akkor sem vinnék el, ha nem lenne leláncolva.

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz Tothgera30 #73817 üzenetére

    Speedfight-nak Morini blokkja? Én úgy tudom, az is teljesen Peugeot.
    Volt két Speedfight 1-esem, de a blokk a 2-esen ugyanaz. A 3-asnál váltottak.
    Egyébként jó az az első futómű, ha rendben van. Ha kínozták, akkor viszont szépen el tud görbülni. Meg tele van szilentekkel. Ha azok rosszak, iszonyatosan ráz az eleje.
    Én nem ajánlom senkinek az első futóműve miatt, mert alkatrész se nagyon van hozzá.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz Tothgera30 #73835 üzenetére

    Azért nem hiszem. A Speedfight 3-ban és a 4-ben ugyanaz a blokk van, mint a Jetforce-ban. Bár különbség, hogy a Speedfightokon a blokkon van hely a rugóstagnak, a Jetforce-okon központi rugóstag van, így azokon nincs.
    A Jetforce-okban a karbis és injektoros változat blokkja között gyakorlatilag nincs különbség. Kivéve az, hogy a karbisban nincs levegőkompresszor. Viszont mindegyikben ugyanaz a főtengely van (Speedfight 3, 4, Jetforce), rajta a kompresszorhoz az excenteres sonka.
    A vízpumpa is ugyanaz bennük és nem szétszedhető/felújítható (sajnos).
    A hengerük is ugyanaz, bár ez mindegy.
    A különbség a varió oldalon van, mert az injektoroson nincs berúgókar.

    Azért tudom, mert most vettem pont a Jetforce-omra egy bontott vízpumpát egy Speedfight 3-ról.
    Speedfight 1-esem meg volt, de a 2-esnek is ugyanaz a blokkja. Vízpumpa meg ugyanaz a szutyok összesütött volt.

    Az Speedfight 1 és 2 valóban álló hengeres, a 3 és 4, valamint a jetforce-ok is fekvőhengeresek.

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz smithjohn #73918 üzenetére

    Ahogyan előttem is írták lehet, hogy feszes a gázbowden.
    Viszont annak van elektronikus alapjárat szabályzása is. Ha beletolt szoftvere olyan, mint a jetforce-omnak, akkor alapból, mikor húzod a gázt, nem is reagál azonnal, csak bizonyos gázállástól kezd reagálni. Akkor viszont azonnal felugrik a fordulat vagy 4000-ig.

    Egyébként ezeknél a 2000-es alapjárat nem is magas. A hivatalos írás szerint az enyémnek pl 1850

    Ugyan van a fojtószelepen egy állítócsavar, de az nem erre van. Bár picit vissza lehet állítani vele, de akkor utána meg újra kalibrálás kell neki.

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    Írok némi kálváriát, meg majd a kérdést. Nem olvasom vissza, hogy esetleg leírtam-e már egyszer korábban. Pár hete volt, amikor nagy esőben kénytelen voltam menni a jetforce-al, de jött egy gyökér taxis (másképp nem tudom írni), aki szándékosan alig mellettem-kicsit előttem belement egy akkora "tócsába", hogy úgy betakart, hogy majdnem leestem a paripáról. Akkora nyomással jött a víz, hogy bejutott a légszűrőházba is és az azonnal bejutott. A moci onnantól alig ment, de nem mertem megállni és leállítani, így kénytelen voltam olyan 20-25-ös tempóban elmankózni oda, ahová mennem kellett. ott többé nem indult be. Itthon levettem a hengert, de nem láttam semmi sérüést. Dugót és gyűrűt azért cseréltem, de azóta sem indul be.

    Gyújtás/égés van, mert, ha elég sokáig indítózok, akkor az égés rásegít az önindítónak, csak ugye ténylegesen beindulni nem akar.

    Mivel ugye injektoros, így elég nehézkes lenne a jól bevált karbis megoldásokkal lepróbálni, hogy esetleg falsot szív (fúj) a főtengely szimeringeknél. Tehát itt nem segít, hogy a szimeringekhez féktisztítót fújok. Mert én erre gyanakszom, ezért kellene valami cáfolat/megerősítés, hogy esetleg lehetséges-e, hogy a bejutott víz a forgattyúsházban kinyomja a szimeringeket? Volt erre precedens?

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz nyogo83 #74037 üzenetére

    Hengert már szedtem le. Hajtókar nem görbült. Nekem lehet szerencseként mondható, hogy sűrítésnél nem teljesen zárt az égésterem. Pontosabban nekem ott nyit közvetlenül a gyújtás előtt az injektor. És, mivel a víz nem összenyomható, simán lehetett akkora ellennyomás, hogy a vizet visszanyomta az injektorba. Mikor levettem az injektorfejet, jött is belőle víz. De az kerülhetett oda a forgattyúsházból a levegőkompresszoron keresztül is.

    Mondjuk nem akkora gáz. Úgyis akartam némi renoválást. Lendkereket, főtengelyt, szimeringeket, csapágyakat cserélni. De ezek mind meg is vannak, mert már korábban beszereztem Őket.
    Már csak az az egyetlen bajom, hogy tavaly költöztem és sajnos olyan helyre, ahol az utcán nincs olyan félreeső hely, ahol ott tudnám hagyni a gépet motorblokk nélkül leponyvázva. És elvinni sem tudom. Nincs hova. :(

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz Casoli #74043 üzenetére

    Csak egy kérdés: Malossi alu hengert honoltak?

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz macilaci78 #74094 üzenetére

    Én az enyémmel sokra nem mennék, mert az országban csak néhány olyan ember/szerviz van, ahol értenek hozzá. Világos, mert olyan technológia, ami egyszer bejött, aztán ki is futott.

    Ezért maradtam én saját magam szervize. Csak most helyem nincs hozzá.

    Már hetek óta azon agyalok, hol tudnám szétszedni.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz energy4ever #74098 üzenetére

    Semmi. Az az üzemanyag ellátó rendszer, amitől mindenki menekül.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz zozyk #74097 üzenetére

    Köszönöm. De az kicsit messzi van.
    Sajnos, hogy panelban lakok. Lenne hely fent a lakásban, de a lift pont 20 centivel kisebb, mint a moci.
    Most még várok és majd 1 óra múlva megpróbálom felállítva bepasszírozni a liftbe. :D

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz perge666 #74102 üzenetére

    Nem az volt. De nem sikerült. :(

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz perge666 #74106 üzenetére

    Itt nincs senki ismerősöm.

    Újpesten laktam szintén panelban. Viszont ott meg volt az az előny, hogy a ház előtt rendes többsoros parkoló volt és akkor még ott állt az autóm, amibe a kiszerelt dolgokat be tudtam pakolni, míg a blokkot felvittem a lakásba javítani.
    Itt Újpalotán a ház közelében nincs olyan hely, ahol ott merném hagyni leponyvázva a blokk nélküli vázat. Ráadásul szinte mindent fel is kellene hozni, mert most nincs autóm, ahová be tudnék pakolni.

    Simán felhoztam volna az egész gépet, de túl nagy a lifthez. Hiányzik 20 centi, hogy be lehessen rakni. Itt sajnos a lift is kicsi.

    Garázst is nézegettem, de nem éri meg, olyan horror áron adnak ki garázsokat egy hónapra. Pár napra meg nem adnak ki.

    Sajnos lehet, hogy marad majd az, hogy haza kell jönnöm a céges autóval és bevinni a munkahelyemre és ott az udvaron bütykölni. Csak azt azért sem szeretem, mert itthonról nem tudok mindent becipelni. Meg jön az, hogy esetleg valami kis apróság itthon marad, ami viszont kellene és eléggé macerás hazajönni érte, vagy arra a napra lőttek a szerelésnek.

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz perge666 #74127 üzenetére

    Tegnap összehoztam a szállítást, mert céges Partnerrel jöttem haza. Hát nem volt egyszerű a helyzet, hogy beszuszakoljam a jetforce-ot. :D. Anno vittem már benne a piros Jetforce-omat is, de azon nem volt szélvédő. És, mivel utoljára két éve vettem le róla, jól berohadtak a csavarok. Mindegy, befért.

    Bevittem a melóhelyemre az összes alkatrészemmel együtt, aztán vagy most hétvégén bemegyek buzerálni a gépet, vagy jövőhéten majd meló után.
    Most minden egy kupacba jött, mert közben meg az összetört autómon is megszületett a döntés, hogy javítva lesz, ami szintén nem lesz kis beavatkozás.

    Szóval lesz itt meló dögivel, csak így a Jetforce-omon most csak a motor lesz megcsinálva, pedig az idomokon is lenne javítani való, csak idő nem lesz rá, mert valamivel mászkálnom kellene végre.
    BKV-t nem nekem találták ki, hogy minden nap 2 és fél órát töltsek azzal, hogy elmegyek melózni meg hazajövök.

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz sityupityu #74160 üzenetére

    Mire célzol? Az autóra?

    Ez még Február 28.-án történt. Mentem be melózni. A szemből jövőknek piros volt én meg balra kanyarodtam. Egy gyökér (más másnak nem tudom nevezni) szemből a busz sávon áthajtott a piroson, miközben onnan a másik két sávban mindenki állt. Nem is láttam meg az álló autóktól, csak amikor már késő volt. Olyan 45 fokos szögben kapota el az autóm jobb elejét.

    Sírtam is miatta, mert ezt az autót csak tavaly júliusban vettem motorhibásan és az ugyanilyen autómból raktam át a motort (amiben csak 36000Km van most) ebbe a bordóba. 600000 Ft körül volt ez a tavalyi mutatvány mindennel együtt. Erre jött ez a gyökér vagy 70-el.
    Február óta morfondíroztam, hogy mi legyen. Másik autót értelmes állapotban nem tudok venni. Ezzel a bordóval semmi baj nem volt, viszont a biztosító ugyebár nem sokat fizetett, mert 20 éves. Próbáltam eladni is a régivel együtt (mert az is meg van még motor, meg néhány alkatrész kivételével), de sajnos az egész autóért akartak adni 30-at. Nem mentem bele. Amennyi pénzem meg van, abból vagy ezt csináltatom meg, vagy maximum találok egy hasonlót, a saját bajaival meg rozsdával együtt.

    Most jutottam el arra az elhatározásra, hogy inkább megcsináltatom. Mert egyébként tényleg jó állapotban van - a törést leszámítva - és előttem egy mozgássérült emberé volt 15 évig. Vigyázott rá. Én is szerettem ezt is, meg a régit is, ami 2007 óta meg van, csak megette a rozsda.

    A motort viszont 2012-ben vettem vatta újan. Pontosabban egy gyárilag újjáépített motor a Lutoni GM gyárból. Tehát 0km-es volt. Ami benne van, azt én tettem bele.

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz siti #74180 üzenetére

    Nekem mázlim volt, mert aki mögöttem jött a csattanás után azonnal félre állt és megadta a nevét és telefonszámát, ha esetleg tanúskodni kellene mellettem. De a károkozó elismerte a történteket és fizetett a biztosító, csak keveset. Mármint érték szerint fizettek rendesen, csak a magam szempontjából volt ez kevés, hisz 600000-ben volt az autó tavaly. De ezt ugye nem lehet a biztosítónak felróni.
    És ez nem kis csattanás volt. A jobboldali hossztartóm eleje úgy elment, hogy a bölcső tartócsavarját is átrántotta magán a bölcsőn.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz Rivaul #74401 üzenetére

    Jó sok szabadidőd lehet. Irigyellek :)) :DD

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

Új hozzászólás Aktív témák