Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zola007

    veterán

    válasz vegesj #613 üzenetére

    Mindezekkel tisztában vagyok amiket leírtál, digitcamnál néztem ki én is mikor monopon gondolkodtam, de mono+tripodot nem akartam egyszerre így maradt a tri.

    Designt lesz..om, nem azért választottam, nem vagyok márkafüggő, ár-érték arányt nézek. A sherpa jó valóban, bár még csak 2-szer volt ilyen nálam és sajna akkor nem makróztam.
    Ami (nekem) nem számított:
    - saját tömeg (120+ vagyok, tehát nem érdekel mennyit kell cipelni, ha gyártanának olyat 20-ért ami a lentieket kielégíti, akkor bánná a fene, ha 5 kiló is)
    - design (a slik is csak színre tetszik jobban, de a fotón úgyse látszik)
    - szivacsozás

    ami igen:
    - libella (ahogy nézegettem a velbont, nem igazán tudtam volna rá tartósan erős és pontos bubit barkácsolni)
    - páromnak azért nem árt a kisebb súly (ő meg 60 kiló) és az nekem sem, hogy 15 centivel kevesebbel kell harcolni
    - lejjebb ereszthető, így megfogja pont azt a tartományt, amiben sokat makrózom és majd fejre esek egy-egy fotónál. Sokszor akartam 15-30 centi közt bogarat fotózni fűszál, virág stb-n)
    * a velbont megfordított oszloppal akrobatika volt használni, de lehet, hogy csak nekem
    - forgatható cseretalpas rész, tájfotóhoz előnyösebb
    Éppen azért löktem be újra a kérdést, mert elbizonytalanodtam ennek helyességében. Korábban is szerepelt a kérdés, akkor baszott rá vki is válaszolni. utólag mindig okos az ember (ez nem ellened szólt)

    Még valami, ami talán a leginkább billentett a mérlegen: Most újabban nem biztos, hogy 1 éven belül összejön a dslr-re váltás, így nem feltétlenül van szükségem a sherpa előnyeire. Ha két héttel hamarabb veszem (akkor még úgy volt), akkor egyértelműen sherpa.

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

Új hozzászólás Aktív témák