Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pistabaaa

    aktív tag

    Hali!

    Olyan kérdésem lenne, hogy barkácsolt-e már valaki olyat, hogy üvegszállító tappancsból kamera állvány? :U
    Ugyanis szeretnék egy ilyet, de erre a gyári megoldások kissé nem az én árfekvésemben vannak. Ráadásul vannak gondok is velük néha (hidegben nem az igazi pl. ez a szívótalpas dolog). Viszont az üvegszállító tappancsos verziót többen is ajánlották már. Utánajárva egy kicsit, egy ilyen tappancs 40kg-val is megbírkózik, tehát elég biztos állványt biztosítana az én kis kompaktomhoz, de akár még a miniDV kamerámhoz is.

    Amire használnám: főleg autón elhelyezve különböző "extrém" helyekre, így lehetne egy-két érdekes, filmekben látott szögből is lőni pár képet, videót. :U

    Tehát a kérdés adott: tud-e valaki nekem ilyenben segíteni, ajánlani hozzávalókat, megoldásokat, stb.?

    Illetve szerintetek egy ilyen asztalra csíptethető mini állvány az üvegszállító tappancs fogantyújára csíptetve mennyire stabil? Mert képeknél sem árt, ha nem remeg a dolog, bár ott ha szerencsém van, tudok lőni egy jó képet, amikor épp nem remeg, de videónál kellemetlen, ha olykor be-be rezonál.

    Apropó rezonálás: másik kérdés, hogy (mozgásban lévő) autóban történő felvételhez mit és hogy érdemes használni, hogy ne remegjen a kép, stabil legyen, az "autóval együtt mozogjon"?

    Köszönöm előre is a válaszokat!

Új hozzászólás Aktív témák