Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zoombiee

    csendes tag

    Sziasztok,
    Csatlakoztam én is a 3d nyomtató tulajdonosok táborához.
    Karácsony előtt vettem GB-ről meglepően hamar ideért EU raktárból 97 000FT volt az ára.
    Összerakás egyszerű volt, a csomagolás korrekt, semmi nem volt sérült.
    Ahogy megemeltem a "vezérlő egységet" észrevettem, hogy valami csörög benne, szétszedtem és találtam benne egy Eltévedt" csavart :) Reméltem, hogy nem lesz vele semmi nagyobb gond.
    Összerakás után kicsit félve kapcsoltam be, nehogy valamit rosszul kötöttem és saját magát nyírja ki a gép, de szerencsére semmi gond nem volt.
    Gondoltam, hogy akkor már nyomtatok is valamit, ezért youtube-on rákerestem, hogy mit is kell csinálni, így gondoltam az alapján kinyomtatok valamit a hozzáadott kártyáról.
    Megcsináltam a szintezést, felragasztottam a sárga maszkoló szalagot, amit adtak hozzá és a gyári PLA-val elkezdtem nyomtatni.
    Meglepődtem, hogy gond nélkül letapadt (sokan panaszkodtak, hogy felválik a tárgy), eltelt 20 perc és a nyomtató Y-ban kitolta az asztalt maximumra és még ment volna, szerintem átugrott pár fogat, majd megpróbált visszamenni a helyére, de ez után már nem jó pozícióba nyomtatott ezért leállítottam. Mivel olvastam a fórumon, hog kész G-kódot nem ajánlott használni (bár nem gondoltam, hogy a hozzáadott is rossz lesz)
    Ezért úgy döntöttem inkább letöltök egy stl-t és megcsinálom a saját g-kódot.
    A hőfokokat az első nyomtatásból vettem át, mert azok jónak tűntek 205° és 50°
    Persze így már nem ment minden rendben, az első pár réteg nem tűnt túl jónak, de hagytam továbbmenni, mert úgy tűnt, hogy rendben lesz, de 90perc nyomtatás után elmozdult a tárgy és le kellett állítanom ismét.
    3. nyomtatásom teljesen ugyanazzal a beállítással csináltam, azzal az eltéréssel, hogy a sárga maszkolószalagra tettem kétoldalú ragasztót és arra nyomtattam. Így a nyomtatás 3,5 óra alatt elkészült a linken látható minőségben. Link
    Kérdésem az lenne, hogy a minőség szerintetek milyen? Ennyit lehet kihozni a nyomtatóból vagy érdemes próbálkoznom valamilyen beállításokkal?
    Három kisebb hibát vettem észre:

    - A kaszánál elég sorjás lett
    - Talp részénél ahol a felirat van ott egy picit lyukacsos áttetsző lett (gondolom nem elég vastag ott az anyag)
    - Az alsó felület egyenletes lett, de csíkos, ezt valahogy ki lehet küszöbölni?

    Így kezdőként nem tűnik túl nehézkesnek ezt a nyomtatót kezelni, bár sok mindent még ki kell próbálnom.

    Ha bármilyen észrevételetek van szívesen fogadnám az építő jellegű kritikát, javaslatot.
    Köszön, hogy elolvastátok az írásomat és remélem nem untattalak titeket :)

    Dark Archon, ha el tudod küldeni az stl fájlt, akkor szivesen kipróbálom, hogy ki tudom-e nyomtatni.

  • zoombiee

    csendes tag

    válasz izisz #5487 üzenetére

    Köszönöm a segítséget, kisebb változtatásokkal ki fogom próbálni.
    0,1 rétagvastagsággal készült és a nyomtató pedig CR-10

  • zoombiee

    csendes tag

    Szeretnék kérni egy kis segítséget.
    DD PET-G-ből szerettem volna nyomtatni (CR-10), de sajnos a sarkai felgörbültek a tárgynak.
    Szerintetek hőfok probléma, vagy esetleg túl lassan nyomtattam? 5 és fél óra a nyomtatás 0,1 réteg vastagság, 235° és 78° 100% kitöltéssel ment. Az asztalról szerintem csak azért nem vált le, mert ahogy PLA-nál is nyomtattam eddig, a nyomtatóhoz adott sárga ragasztószalag és kétoldalú ragasztó kombóra nyomtattam. (lehet ezt a nálam tapasztaltabbak hülyeségnek tartják, de így legalább nem kell azon izgulnom, hogy a nyomtatás 3/4-nél elmozdul a tárgy.
    Képek a tárgyról.

    Molvany. Szép lett a burkolat!
    Én is készítek hozzá egyet, bár az enyém nem fog ilyen jól kinézni, bár én azért csinálom, hogy a garázsba le tudjam vinni a nyomtatót, hogy este ne kelljen hallgatnom.
    Szerintetek, ha teljesen lezárom, akkor nagyon fel fog melegedni? Kellene beépítenem egy nagyob hűtőt a "dobozra", hogy ne melegedjen túl?

  • zoombiee

    csendes tag

    Köszönöm mindenkinek a PET-G vel való segítséget.
    Sajnos még nem sikerült jót nyomtatni.
    Legutóbbi beállítások:
    225°
    most az asztal nem volt felfűtve (nem igazán írt róla senki)
    0,2 réteg
    hűtés:
    0 layer 0%
    3 layer 10%
    5 layer 20%
    infill 40%
    És ugyanúgy felhajlott, le is vált volna, ha nincs leragasztva, a sarkoknál húzta is fel a ragasztót.
    Lehet, ha simán az üvegre nyomtatok, akkor az jobb lenne? (gyári cr-10)
    Érdekes az, hogy a tetej pedig teljesen tökéletesen egyenes az összes próbálkozásomnál.

    Youtubon találtam egy videót ahonnan szedtem az alap beállításokat, PLA-nál egész jól működik.
    PET-G-hez is leszedtem ugyanonnan, mivel nem értek hozzá (rajta vagyok az ügyön) előfordulhat, hogy scrip ami benne van, az okozhat még valami problémát? Ami elsőre feltűnt az az, hogy még PLA-nál nem emelgette a fejet, itt csinál olyat, ha egy szakasszal végez, akkor kiemeli a fejet - arrébb megy és visszateszi a magassára.

    Script

    M83 ; use relative distances for extrusion
    G28 ; home axes
    M203 Z20 E200 ; Set max feedrate
    M84 S0 ; Disable Stepper Timeout
    G0 Z6 F4000
    M104 S160 ;
    M140 S[bed0_temperature];
    G1 X150 Y0 F9000 ; go to front of bed
    G1 Z0.12 ; use the bed to block the nozzle to prevent ooze
    M190 S[bed0_temperature];
    M109 S[extruder0_temperature];
    G92 E0 ; zero the extruder
    G1 E6 F50 ; make a blob
    G1 X100 F4000 ; wipe along the edge of the bed
    G1 Y5 F4000 ; wipe along the edge of the bed
    G1 X200 F4000 ; wipe along the edge of the bed
    G1 Z0.5 ; lift before move to center
    M82 ;

  • zoombiee

    csendes tag

    válasz Saccco #6231 üzenetére

    Itt kell fizetni vámot vagy bármi egyéb díjat ha 50$ felett vásárolok, vagy csak annyit ami a kosár tartalma?

    Nagyon olcsón vannak a Colido PLA-k 4,09€
    Van tapasztalata valakinek, hogy ezek milyen minőségűek pl. a DD-hez képest?

  • zoombiee

    csendes tag

    válasz izisz #6221 üzenetére

    Bővítettem a dokumentumot, hozzáadtam egy "programok" munkalapot.
    A teljesség igénye nélkül felsoroltam pár szeletelő és szerkesztő programot.
    Ha gondoljátok, akkor bővítsétek, vagy írjatok hozzá megjegyzést, esetleg töröljétek, ha feleslegesnek tartjátok.

    Ha van igény, akkor lehetne még bővíteni 3d modeleket tartalmazó weboldalak listájával.
    dokumentum itt

    Más téma:
    Bedobozoltam a Cr-10-et, a dobozban 3 óra nyomtatás után 35°c van a dobozban és 42°c-osak a motorok. (hőfok mérés egy ilyennel történik: AeroCool X-Vision)
    Kérdésem az lenne, hogy mekkora hőfokot bírnak ki a motorok és, hogy érdemes-e beépítenem egy "ház hűtőt" ?

  • zoombiee

    csendes tag

    válasz balunso2011 #6403 üzenetére

    Szia,

    Bár még én is kezdő vagyok a témában, de nekem is ilyen nyomtatóm van.
    Szerintem először azt próbáld ki, hogy a fejet felfűtöd a nyomtató menüéből és kézzel próbálod adagolni, ebből kiderülhet, hogy nagyjából milyen probléma lehet, hogy elakad, megszorul az anyag a fejbe érkezés előtt, vagy esetleg nem fűt a fej rendesen.
    A nem megfelelő tapadás összetett dolog, mert függ az anyagtól, formától, hőmérséklettől és aládolgozástól.

    Asztal hőfok:

    PLA-nál nem kellett nekem túl magas, PET-G-nél 78°C ABS-nél pedig nekem amit csak tud a nyomtató (93°C-nél nem megy tovább) ABS-nél ajánlott a burkolat a nyomtatóra

    Aládolgozás:

    hajlakk, kapton szalag, maszkoló szalag amit adtak a nyomtatóhoz, blue tape, próbáltam maszkoló szalag és kétoldalú ragasztó kombinációval is, ez atom stabil, nagy felületen vigyázni kell vele, mert nem tudod leszedni az asztalról és a tárgy alja nem lessz túl szép tőle.

    Forma:

    Első rétegnél nagyon kis különálló rész könnyen felválik, most ABS-nél próbálom majd, hogy csinálok neki leszedhető talapzatot. Érdemes vastagabb és szélesebb első réteget hagyni, ha a tárgy megengedi.

    tapadással való problémában jobban tudok segíteni, ha elküldöd az stl fájlt és megmondod milyen anyaggal szeretnéd megcsinálni ( még csak PLA, PET-G és ABS-t próbáltam, a többi anyaggal nem találkoztam, bár azok úgyis inkább a tapasztaltabb felhasználóknak valók)

    Mivel ahogy írtam is kezdő vagyok, ha valamit hülyeségnek láttok a leírásomban, akkor szóljatok, nem szeretném félrevezetni a népet :)

  • zoombiee

    csendes tag

    válasz atus72 #6790 üzenetére

    ABS nyomtatáshoz mindenhol azt írják, hogy alap az, hogy le legyen burkolva a gép. Nekem cr-10 gépnél 90fok bed (92 fölé nem megy) hajlakkal lefújva tökéletes a tapadás. Fontos, ha tárgy kis felülete érintkezne az asztallal, akkor rajzolj alá valami nagyobb felületet és onnan támaszd alá.

    [ Szerkesztve ]

  • zoombiee

    csendes tag

    Szeretnék segítséget kérni, hogy mi lehet a probléma vagy problémák ezeknél a tárgyaknál?
    [link]
    PLA-val és ABS-el egész szépen tudok nyomtatni, de PET-G az valami szörnyen néz ki.
    Pár infó a nyomtatásról:
    Alapanyag: DD PETG
    Nyomtató: CR-10 Körbeburkolva ABS miatt
    Hőfok: Bed: 75° Nozzli: 230°
    Réteg vastagság 0,1mm
    First Layer Height, Widht 200-200%
    Hűtés: 8. rétegnél 8% 15. rétegnél 12% (lehet, hogy ez mind hülyeség, azért vettem ennyire le, mert ha jobban volt hűtve, akkor a széleknél felhajlott)

    Szeretném kipróbálni a 0,2mm-es nozzle-t, ott mire kell figyelni, mit kell állítani?
    Nozzle diameter: 0,4mm (gondolom ezt értelem szerűen 0,2-re)
    Extrusion multiplier: 0,9mm (ezen is kell állítani?)

  • zoombiee

    csendes tag

    válasz atus72 #7029 üzenetére

    Kicseréltem a Nozzle-t 0,4mm-ről 0,2mm-re. Slicer-ben átállítottam a nozzle diameter-t 0,2mm-re, ezen kívül mindent ugyanúgy hagytam, kivéve, hogy az asztalt újra kellett szinteznem a csavarok segítségével. A nyomtató CR-10, alapanyag DD PLA, nozzle MK7, réteg 0,1mm, hőfok 198
    Eddig nem volt probléma a nyomtatással, egész szépen ment, de miután kicseréltem a nozzle-t ilyen lett:
    Link

    Lenne ötletetek, hogy mit ronthattam el? Simplify oldalán nézegettem a hibákat, de egyik sem olyan mint ami nálam van.

  • zoombiee

    csendes tag

    válasz Imy #7276 üzenetére

    Nekem cr10 van, régebben tettem ki egy linket a nyomtatásaimról, kezdőként ilyeneket sikerült nyomtatnom, de tényleg rengeteg múlik az üzemeltetőn. Nekem még rengeteg idő kell, hogy tényleg ki tudjam hozni a maximumot a gépből. Nyomtattam vele pla és abs t, petg az nem sikerült a legszebben, de az az én tudásbéli hiányosságom.

  • zoombiee

    csendes tag

    Szeretnék venni egy szünetmentes tápegységet CR-10 hez. Szerintetek mire kell odafigyelni a választáskor?
    Vannak szinuszosak meg olyanok amik nem, bár ez nekem sokat nem mond, mi az ami ajánlott a nyomtatóhoz?
    Ez megfelelhet?:
    [link]
    Vagy esetleg nagyobb kell, vagy más fajta lenne jobb választás?
    Vajon mennyi időt működhet vele a nyomtató?

    Filamentet utoljára ilyet vettem, szerintem egész jó (nagyon jól néz ki amikor világít a sötétben):
    [link]
    Ilyet sikerült nyomtatni vele (supportal voltak kicsi gondjaim,de ez nem az anyag hibája):
    [link]
    Most pedig DD PLA-t használok, eddig nem volt gondom vele.

    [ Szerkesztve ]

  • zoombiee

    csendes tag

    válasz izisz #7810 üzenetére

    Ip kamera. Octoprinten gondolkodtam, de annyira nem vagyok otthon az ilyen témában úgyhogy inkább az egyszerűbb utat választottam.
    Eléggé sufni fázisban van még a nyomtató és a környezete, szép lassan próbálom rendberakni, de kínából rengeteg idő mire ideérnek a cuccaim :(

  • zoombiee

    csendes tag

    válasz izisz #7810 üzenetére

    Ilyen működés közben a kamera, a jelenlegi nyomtatásommal:
    [link]

    Az, hogy egy IP kamerára miért tesznek ilyen kapcsolót az egy igen érdekes kérdés :)

    Octoprintet esetleg vállalná valaki, hogy elkészít beállít és elmondja, hogy mit és hova kell kötni jutányos áron?

Új hozzászólás Aktív témák