Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Zsolt!! #48751 üzenetére

    Nem csak a torrentre gondoltam, tehát ha csak torrenteznél vele, akkor semmi baj nem lenne, de ugye miközben egy rátelepített játékkal játszanál, gondolom menne a torrent kliens is a háttérben és ugyan úgy menne a leech/seed, amik így egyszerre nem túl jók neki, főleg ha közben egy mai játékkal játszol, ami olyan 30-50 GB kezdődik, azok kicsit jobban eszik a merevlemezt is, főleg hogy csak egy 5400 rpm-es lemezről van szó. Ha esetleg Red Pro-ról lenne szó, akkor azt mondom, hogy jó, mert az 7200 rpm, de ez nem hiszem, hogy bírná, persze meg lehet próbálni.

    Ami a Purple-t illeti igen, az is hasonló célra van, szintén 0-24, csak éppen állandó videóanyag rögzítésre találták ki felügyeleti rendszerekhez. Ezek a felvételek nem terhelik annyira, mint pl a fent említett dolgok, tehát én megint kilőném. Torrentre, illetve adattárolásra még elmenne.

    Tehát WD-ből szerintem vagy a Blue, vagy a Black lenne a legideálisabb, persze lehet mondani, hogy a Red-et is lehet arra használni, de az is lehet, hogy hamarabb meghalna tőle, próba szerencse.

    lionhearted: Látod, egyszer ajánlok Seagate lemezt és akkor is rosszat, bocsi :D Ami meg a mendemondákat illeti, lehet kicsit túloztam, keresés közben valamelyik oldalon láttam róla 2 negatív véleményt, ha jól emlékszem, valami játék laggról volt benne szó, de engem valamiért már rögtön meggyőztek. Természetesen igazad van, lehet user error is (sőt a mai világban egyre valószínűbb), de a rossz tapasztalatok miatt nehezen tágítok a jelenlegi álláspontomtól. Ki tudja, lehet egyszer a Seagate lesz az egyik legmegbízhatóbb merevlemezgyártó, de lehet hogy előtte piros hónak kell esnie :)

    Az SSHD-ra térve, pontosan melyiket? Én pl a ST1000DX001 -re gondoltam, már csak a 7200 rpm miatt is, bár ha azt nézzük, akkor egy 2 TB-os ST2000DX001 se kerül sokkal többe (pl 40K, mert csak 30).
    Mondjuk én annyira még nem bízok ezekben a Hybrid meghajtókban, meg nem is ismerem őket, tehát átadnám a szót :)

Új hozzászólás Aktív témák