Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Lauda #16967 üzenetére

    Bár sose volt dolgom raptorral, de 10K-s, 15K-s SAS, SCSI winyókkal igen. És eddig akárkivel beszéltem, aki hogy úgy mondjam, közel van a tűzhöz, az azt mondta, hogy a sima SATA-s 10K-s szerver meghajtók megbízhatósága, közelében sincs egy SAS/SCSI rendszernek, és a sebesség is picit rosszabb. és amiket pl. newegg-en olvasni a velocikról, az sem épp szívderítő.... Na, akkor mit lehet várni egy még csak nem is szerverbe szánt SATA winyótól?

    A régi raptorról... A maguk idjében egyedülállóan gyorsak voltak, de ez idestova kb 5 éve volt, kb... Ma már az a 70-80Mb/sec adatátvitel, amit tudnak (remélem jól emlékszem, de kb ennyi) egy 5400-as green winyó sebessége, amit már sehogyan sem lehet a rövidebb elérési idővel kompenzálni, mivel egy jobb 7200-as winyó ~12ms-a nem olyan sokkal több a 8-nál...

    A veloci a maga ~100-110Mb/sec átvitelével és 6-7 ms keresési idejével már versenyképes, pláne raid-ben, de az ára nevetséges.... Annyival kétlem, hogy jobb lenne. ami még elég nevetséges a velocival kapcsolatban, hogy a WD integrált bele egy "funkciót" hogy a winyó 45 nap üzem után elérhetetlenné válik. Ez különösen kellemetlen, ha az ember RAID-ben használja őket, ráadásul mind egyszerre... És csak egy teljes áramtalanítással lehet ezt elkerülni. A dolog célja, hogy véletlen se kerüljenek velocik éles szerverekbe érthető, de ez a kivitelezés nagyon gáz szerintem.... :((

    Utolsó gondolat a megbízhatóságról.... Nem egy winyót láttam, használtam, ami 5-8 év intenzív használat után is 100%-osan működőképes volt, hibátlanul, és számtalan winyót láttam, amik 2-3 év után kipurcantak.... Csak az idő fogja eldönteni, hogy a veloci is van-e olyan megbízható, mint a régebbiek.... ;) És a 7200-asok között is könnyen akadhatnak olyanok, amik korban túl fogják élni a legdurvább velocit is... ;)

    És az utolsó gondolat a témában.... A szerver winyók megbízhatóságában igen fontos tényező, hogy szerverekben vannak haszmnálva, márpedig a szerverek általában légkondicionált szervertermekben vannak, és igen brutális hűtéssel rendelkeznek, minializálva van a hőingás, aminek a winyó ki van téve... Valamint az sem elhanyagolható, egy rackszekrényben vagy szerverszobában üzem közben is valszeg sokkal kevesebb behatás fogja érni, mert azért az ember a szobájában csak néha meglöki az asztalt, vagy hasonlók....

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák