Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • xerobyte

    aktív tag

    Sziasztok!

    Egy 2011 végén vásárolt MSI 6850-es kártyát szeretnék cserélni, ehhez kérnék segítséget Tőletek, mert rengeteg kérdésem van. A keret 80K+-, szeretnék best buy-t.
    Felhasználás: egyszerre aktívan 2 fullHD monitor és egy erősítőre kötött 3D FullHD TV. A TV-n 3D Bluray filmek, a 27"-os monitorn pedig néha játékok mennek (természetesen nem egyszerre).
    Játék: ritkán játszom, de akkor a nagy címekkel, előző játékom: Bioshock, mostani: watchdogs, következő: gta5 és ezekhez el kell az alapanyag. Van olyan jellegű tervem, hogy
    a most vett kártyát még fogom használni HDMI-n 4K vagy a következő új felbontás filmezésre(nem játékra), amint kiöregszik, így -bár tudom, hogy nem jósolható- kb. 3-4 évre lenne ez a kártya is.
    A gépben jelenleg 500W Chieftek táp van, Intel Core i5-2320 (3000Mhz) procival, GIGABYTE S1155 P67 alaplappal, atx házzal (31 cm helyem van). A házit megcsináltam és a következő két kártya esett ki a kalapból:
    - GTX770
    - R9 280X
    És ezzel el is érkeztünk oda, ahol nekem megállt a tudományom és elszomorodtam, hogy megint kompromisszumot fogok kapni a pénzemért. A saját megérzésem az, hogy a 2GB kevés, ezért az ati felé hajlok, de a GeForce teljesítménye jobb, ami bosszantó.
    Itt jönne a pár kérdés, azon túl, hogy mit válasszak, van e jobb ajánlat esetleg?
    - melyik OC modell-t érdemes választani, a radeonnál elég sokat javítanak az OC verziók az órajeleken?
    - egyáltalán a gép konfigom bírja ezeket az új kártyákat?
    - az 500-as táp mekkora szívás lesz? az lesz egyáltalán? egy új táp +15-20K, ami nem túl jó, kelleni fog?
    - reális, ha az MSI 6850-et meghirdetem 25K körül?
    - túllihegem a 2GB 3GB dolgot vagy tényleg badarság 2 gigás kártyát venni 2014-ben?
    - a régi kártyámmal történő crossfire csak lassítana és felejtsem el?
    - nem para, hogy a gtx régebbi darab, az amd újításai valódiak vagy csak vakítás? pl. mantle
    - használt piacon van most valamilyen jó kártya garival?

    Köszi a segítséget előre is!
    Üdv
    Tibi

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák