Hirdetés

Aktív témák

  • _gabber_

    csendes tag

    sziasztok, én is kérnék egy kis inputot, valamiféle segítséget/ötleteket videokártya vásárlás előtt.

    két választás van:
    GTX 570 és HD7850.
    nagyon sok tesztnek utána néztem már, kb órák óta, de még így sem tudok dönteni a kettő között.

    GTX570:
    +a legtöbb teszt szerint ez a vga gyorsabb mint a 7850
    +jók az nv driverei (jelenleg is nv-m van, nincs panasz)
    +physx
    -régebbi architektúra
    -jóval kevesebb vram
    -brutális fogyasztás (csak 500W-os tápom van, és egyelőre nem tudok fejleszteni max köv hónap elején,de elvileg elégnek kell lennie)

    HD7850
    +újabb architektúra (szerintem ettől időtállóbb a kari)
    +alacsony fogyasztás (táp gond kilőve)
    +tuningpotenciál
    +2gb vram
    -catalyst drivergondok (sok sok sok sok sok panasz, de lehet hogy az amd idővel kiküszöböli, és gyorsít a drivereken?)
    -nincs physx
    -a legtöbb játékban lassabb, vagy egyforma a gtxhez képest.

    i5 2500k mellé lenne. egyszerűen nem tudok dönteni. :(((

    -félek megvenni a radeont, mert ha nem javítják driverben őket, akkor nem csak hogy lassabb lesz a kari, de még a driverekkel is gond lesz
    -félek megvenni a geforce-ot, mert előfordulhat, hogy az 1280mb memória fél múlva már nagyon kevés lesz, és akkor megint fejleszthetek

    3. alternatíva
    várok GTX660-ra. viszont ez zsákbamacska. a kártya lehet, hogy jobban, de az is lehet hogy rosszabbul teljesít majd mint az 570. várhatóan gyorsabb lesz mint a radeon. biztos, hogy van oka annak amiért az NV még nem adta ki őket.
    +új architektúra
    -itt megintcsak a vram kérdése megmarad...nem hiszem hogy lesz rajta több mint 1.5gb.
    -magyarországi árakkal gondban lehetek... ha nem 60-65 körül árazzák be, már nem lesz pénzem rá.
    -lejjebb nyomhatja a 7870 árát.

    kicsit hosszú lett, ezért elnézést, csak sok minden jár a fejemben.

    tanácsokat kérnék. :R

    üdv.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák