Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szami777

    addikt

    Sziasztok,
    Tv vásárlás előtt állok, már egy ideje olvasgatom ezt, a Samu és az Lg topikot is, több boltba is elmentem megnézni a tv-ket, de picit még mindig vacilálok.
    Keret: max 240 ezer
    Méret: minimum 55 inch

    Amire használnám:
    Steam link segítségével játék
    Foci nézés
    Film
    (egyenlő elosztásban)

    LG-m van jelenleg, nagyon szeretem, de újítani szeretnék.

    Amit eddig kinéztem:
    Samsung UE58MU6122 (méret miatt lenne ez jobb, jókat is olvastam róla+emagon 4 év garival 240)
    LG 55UJ6307

    Ha elengedem az 58 colt, akkor inkább az LG felé húz a szívem, de nem nagyon tudok dönteni, hiába megyek el MM-be csak pár tv-n megy 4k anyag, a többin pixeles MM reklám megy, sokat nem érek vele. :(((
    Mi az, ami ajánlott 200-240 között még?

    [ Szerkesztve ]

    “So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.”

  • szami777

    addikt

    válasz atee #18221 üzenetére

    Köszönöm nagyon a választ.
    Néztem ezt az LG-t is (élőben is), baromi jól néz ki, és a tudása is megfelelő.

    Nem vagyok szakértő, ezért inkább megkérdezem.
    Úgy látom, hogy ezek az LG-k, nem tudják a Dolby Digital (Ac3)-at kezelni, se az általad linkelt, se a 6307-es.
    A mostani tv-m (42LN5400) a dts-t nem tudja, ac3-at igen, és rohadtul utáltam, hogy ha mkv filmet rádugok, akkor konvertálhatom össze vissza ac3-ra, hogy legyen hang. Viszont sok film meg ac3-as hanggal van, így jól sejtem, hogy ezek az LG-k nem kezelnék, ha pendriv-on rádugom?
    A samu ellenben mindkettőt tudja.

    Az edigitalos akcióról lecsúsztam sajnos, ma jutottam el odáig, hogy meg is tudjam venni. :(
    Mediaba is voltam, ott megnéztem magamnak mult héten a samsungot, 225 volt, most már 240 a weboldal szerint.

    [ Szerkesztve ]

    “So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.”

  • szami777

    addikt

    válasz scream24 #18224 üzenetére

    Nem tudom már hol, de több helyen is olvastam hogy nem támogatja, ezek szerint téves.
    Tegnap végül megvettem az ue58as samut, eddig nagyon bejön.

    “So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.”

  • szami777

    addikt

    Sziasztok,

    Játszok a gondolattal, hogy új tv-t vegyek, maximum 300 ezerért, minimum 65 col, de jobb lenne 70.
    Jelenleg ez van samsung ue58mu6122.
    Nagyon nagyon szeretem, de lehetne nagyobb is :D
    Ez is VA paneles, mindenképp VA panelest szeretnék, az IPS nem jön be.
    Amiket kinéztem: Samsung QE65Q60TA, esetleg Philips 70PUS8505, bár erről nem olvastam jókat, esetleg a Samsung UE70TU7102.
    Samsung a preferált márka, de ha van más bestbuy, akkor nem állok ellen.
    Beépített BT viszont kell nagyon a fejhallgató miatt.

    A TV-t pc-re kötve használnám a nappaliban, betekintési szög nem baj, mert pont kanapé van előtte, nem tudjuk nagyon oldalról nézni.
    Főleg 1080p & 4k film, illetve 1440p-n játék menne, elvétve foci. A játék pc-ről, a film meg a tv saját lejátszójáról, vagy pc-ről menne.
    Csak új Tv jönne szóba, vennék extra garanciát is.
    Van 300 ezer alatt ajánlott 70 colos TV esetleg? Hosszú távra tervezek, akkor meg már legyen nagy is.

    Illetve jól látom, hogy az újabb TV-k nem támogatják a DTS-t?
    Ez azt jelenti, hogy mondjuk egy mkv film, amin DTS a hangsáv, azt egyáltalán nem is tud kezelni a TV lejátszója, és néma lesz a film?

    Köszi a tippeket előre is, illetve bármilyen ajánlást is. :R

    [ Szerkesztve ]

    “So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.”

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés