Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lameh

    csendes újonc

    1. Tévére szánt összeg, forintban?
    450-650k
    2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
    Film, foci
    3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
    75"
    4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
    vegyes
    5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
    legtöbbször szemből vagy majdnem teljesen szemből
    6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
    egyik sem, olykor esetleg Netflix
    7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
    HDMI, USB
    8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
    mindegy, bár talán középen, max. 1m széles jó lenne
    9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
    LG... esetleg Samu
    10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
    nincs egyéb
    11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
    inkább új

    A kinézett jelöltek:
    1, LG 75QNED913QE 520ezer
    2, LG 75QNED863RE 620ezer

    Tudnátok segíteni, hogy a fenti kettő között mi a különbség esetleg? Illetve számításba vennétek más típusokat is?! :R

  • Lameh

    csendes újonc

    válasz Lameh #88480 üzenetére

    Köszönöm az eddigi válaszokat!!!

    Felmerült még egy megoldás...
    Van jelenleg egy Samu QE 65QN90B-m jelenleg, amit 90%-ban Full HD és 4k filmezésre használok egy házimozi láncban. Ezt a tv-t kapnák meg szülők (akiknek az előzőben kértem tanácsot) és én lépnék feljebb egy 75-77 colos valamire. Itt mit javasolnátok 7-800k körül?

    77" OLED S90C 4K Smart TV (2023) 774k
    77" OLED S95C 4K Smart TV (2023) 970k (ez büdzsén kívüli, de 1-2 hó múlva...)
    75" Neo QLED 4K QN85C Smart TV (2023) 675k
    75" Neo QLED 4K QN95C Smart TV (2023) 900k (ez büdzsén kívüli, de 1 hó múlva...)

    esetleg:
    LG OLED77G23LA 750k
    LG OLED77G33LA 999k (ez büdzsén kívüli, de 1-2 hó múlva...)
    LG OLED77C31LA 870k (ez büdzsén kívüli, de 1hó múlva...)

    vagy bármi mást amit ajánlanátok?

    EB előtt /körül szokott lenni Samsung.com -on akció, pl. a mostanit is úgy vettem, hogy az 55"-os árában adták oda a 65"-ost és még volt egy kupon is pluszban. Ilyen akcióról nem tudtok esetleg mostanában? Tudom, LG akció most volt 15% ma 22h-ig pont... :/ Minden meglátást/véleményt/javaslatot szívesen veszek! :) :R

  • Lameh

    csendes újonc

    Sziasztok!

    Adtatok hasznos tanácsokat és sokat olvastam ezt és az OLED topicot is vissza, közben sógorom vett egy LG 75QNED913QE-t... háát... visszaküldte, mert nagyon nem volt homogén a képe. Kiderült elég a 65 col is és akkor már LG 65C3... mindegyik sávos volt illetve az egyiken volt két halott pixelsor is, összesen hármat kellett visszaküldenie... :F :(
    Végül Samu 65S90C lett, nagyon szép a képe és nincs sávosodás se, mint a C3-nál, minden szuper volt egészen az első tisztításig. Ultra óvatosan, az előírtnak megfelelően tisztította, mint minden tv-jét nagy odafigyeléssel, de az antiglare réteg így is megsérül (karcosodik). Több fórum is ír erről a problémáról a Samu csúcs OLED-eknél, ti nem tapasztaltátok esetleg nem találtam az OLED topikban sem?!

    Két példa ezzel kapcs. külföldi fórumokon:
    https://eu.community.samsung.com/t5/tv/anti-glare-coating-off-oled-tv-55s90c/td-p/8676713
    [link]

    https://www.reddit.com/r/OLED_Gaming/comments/190z2hg/s90c_unbelievably_pos_antiglare_film_makes_it/?rdt=61946
    [link]

    Ez a probléma fennáll az S95-ösöknél is ugyanúgy, nem tudjátok esetleg vagy ott más anti-glare bevonatot használtak? A 2024-es modelleknél állítólag ezt a sérülékenységet már javították, erről esetleg tudtok bővebbet?

    A fentiek alapján jelenleg magamnak LG 77G3 vs Samu 77S95C között vacillálva várom róluk a további információkat/tapasztalatokat, illetve hogy melyiket fogják jobban leakciózni valamikor egy EB-s vagy más promóció keretében.

  • Lameh

    csendes újonc

    válasz rainman72 #89012 üzenetére

    Vadiúj mikroszálas kendőket használ, nagyon precíz, akurátus, ennek ellenére sajnos a tükröződésgátló rétegen rávilágítva egyértelműen látható hajszálkarcokat ("nyomokat") hagyott az is. :O

    Arra lennék kíváncsi, hogy van-e itt S90C és S95C tulaj, aki tapasztalt ilyen/hasonló problémát, vajon az S95C is ugynolyan felületű avagy sem.

    Nekem az S95C azért szimpatikusabb egyébként, mert nem egy 5mm-es üveg a TV 60-70%, hanem rendes széle és vastagsága van, egyáltalán nem csak a One Connect Box a különbség a két TV között. Nekem ez egy szubjektív előnye az S95C-nek, de ha annak is az anti-glare felülete olyan kényes, mint az S90C-nek (és még ez is megerősítendő persze, lehet, hogy csak 1-1 ilyen sérülékeny), akkor végleg eldőlt az LG G3 felé a mérleg nyelve.

    (ezeket lehet inkább az OLED topicban kellene fejtegetnem/kérdeznem?! :U )

    [ Szerkesztve ]

  • Lameh

    csendes újonc

    válasz s.Oliv3r #89020 üzenetére

    Igen, erről olvastam én is itt a fórumon már, csak van aki nem bízik benne, hogy "bejáratás" után eltűnik...
    Meg tudom érteni.

    Akinek van/volt LG C3 és/vagy G3: a sávosodás a G3-ra is jellemző vagy csak C3?
    Mindegyik új C3-nál várható ez a jelenség vagy akad olyan is, amelyiknél nem tapasztalható?

    Az eredeti dilemmám ugyan a 77" LG C3, G3 vagy Samu S90C, S95C-ból indult, de lehet ezeket a kérdéseket inkább az OLED topicban teszem fel, köszönöm mindenkinek a válaszokat (Quadgame94, Rainmen, Olivér, remélem nem hagytam ki senkit)! :R

  • Lameh

    csendes újonc

    [link] :C
    Magyar LG oldalán hétvégi villámakció 15% kedvezmény a "hetvege15" kuponkóddal, ha valaki most szeretne lecsapni egy jó kis OLED-re vagy másik LG TV-re épp!
    Péntek (ma) 18h-tól vasárnap 22h-ig tart. :C

    [ Szerkesztve ]

  • Lameh

    csendes újonc

    Sziasztok!
    Rövid összefoglaló, hátha segít másnak is a döntésében, mérlegelésben:

    Megjött kedden az LG 77C32LA az lg webshoptól, egy Samu QLED-et (QE65QN90) cserélt volna a nappaliban, de a C3 felülete annyira tükröződik, hogy folyamat zavaró.

    Bal oldalt 45 fokos falon is van két ablak és azokat tulképp teljesen le kell sötétíteni nappal, hogy ne tükröződjön, este pedig már egy-egy kis dimmelt lámpát is lehet látni benne főleg sötét jeleneteknél rendkívül zavaró, rögtön elviszi a fókuszt, ez a TV tényleg csak moziszobába való?!
    Gondolom a G3 is hasonló, bár nagyobb a fényereje, így tán szerencsésebb lehet, a felülete ugyanaz, mint a C3-é, azaz ugyanúgy tükröződne? Egyébként sehol nem találtam 77G3-at...

    Eskü a Samu QE65QN90 -t visszasírom. Elmegyek élőbe megnézni most egy Samu OLED-et (S90C), hogy az mennyire tükröződik, kb. egy árban lenne a C3-al, HA még találok valahol... Az S90D / S95D most jöttek ki, azok felülete állítólag matt, talán nem tükröződik annyira sem, mint a 2023-as Samuk (S90C/S95C)? Látott már ilyeneket valaki felhasználási helyükön (nem a boltban...)?

    Találkozott valaki hasonló problémával? Aki nappaliban OLED-et használ és nem csak a TV mögötti falon vannak fényforrások, az mindig full lehúzott redőnynél nézi vagy nem zavarja/megszokta/megszokható? :F

    A 75-ös QLED QN95C / QN90C vagy az idei modellek: QN90D/QN95D felületeiről van valakinek tapasztalata (mennyire tükröződik az OLED-ekhez képest pl.)? Lehet, hogy ezek jobban illenének egy világos nappaliba és engedjem el ide az OLED-et?! :F :F :F

    Köszi előre is minden véleményt, tapasztalatot, a TV választásban is nagyon sokat segítettetek már eddig is :R , ez a tükröződés lehet csak az én "heppem" :D egyébként a C3 képe tényleg szép, ha ez a tükröződés nem zavarna ennyire, biztos maradna!

    [ Szerkesztve ]

  • Lameh

    csendes újonc

    Sziasztok!
    Tapasztalatot osztanék meg röviden: úgy fest a Samu OLED 77S90C tökéletesen bevált a világos nappaliba az LG C3 tükröződős tipródást követően (visszaküldjük - ne küldjük, végül 14. napon visszaküldtük). Végül nagyon örülünk, hogy visszaküldtük a C3-ast, tényleg szép képe van, de KIZÁRÓLAG sötétben lehet élvezni szerintem!

    Mindenkinek ajánlom világos helyiségbe jó szívvel, aki OLED-et szeretne QLED helyett a Samsung S90C-t!

    Hozzáteszem az LG Support előtt le a kalappal minden szempontból kifogástalan volt! A 77G3-nak szívesen adtam volna még esélyt, de ugye már sehol nem elérhető.

    Köszi a sok tanácsot, tapasztalatot, amit a fórum adott az elmúlt hónapban, rengeteget tanultam tőletek! :R

  • Lameh

    csendes újonc

    válasz Csabi1984 #90061 üzenetére

    Hát én pl. most visszaküldtem (mert túlságosan tükröződött a világos nappaliban) egy kifogástalan 77 colos C3-as LG-t. A fóliát a képernyőről is csak 1/3-ig húztam le és olyan buborékmentesen-óvatosan engedtem oda is vissza, amennyire csak tudtam. Mindent visszacsomagoltam a helyére, ahogy eredetileg volt, ezzel együtt már nem origi, de aki azt megveszi, szerintem nagyon jól fog járni.

  • Lameh

    csendes újonc

    válasz pekob #90101 üzenetére

    ÉN egyértelműen a Samut választanám illetve választottam is a kettő közül.

    Nem vagyok szakértő, két hétig volt nálam a nappaliban az LG C3-as és nappal és este is folyamat láttuk magunkat vagy bármilyen, akár csak enyhén megvilágított tárgyat a tükröződő képernyőn és nem csak sötét jeleneteknél!

    A Samu S90CAT-nál ilyen probléma nincs, így az maradt végül a két OLED közül.

    Dolby Vision: szerintem ha ebből a fórumból vaktesztelsz 10 embert, Viktor, Quadgame és még néhányan megmondják, hogy melyik a HDR10 és melyik a Dolby Vision-ös lejátszás, de hogy én és a többi 7-8 fő eredménye a random szórásra hajazna, arra fogadnék, a fórumon kívül ez az arány pedig sztem 100-ból 2-3 főre módosul. Tehát le a kalappal az előtt, aki meg tudja különböztetni a DV-t a HDR10/10+ -tól.
    Persze ez az én saját, laikus véleményem tapasztalataim alapján.

    [ Szerkesztve ]

  • Lameh

    csendes újonc

    válasz zbundy #90104 üzenetére

    Ugyanazt írnám, mint a fenti bejegyzésben a kollégának.
    Röviden saját tapasztalat alapján világos nappaliba egyértelműen sokkal jobb a Samu S90C vs LG C3.

Új hozzászólás Aktív témák