Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szabi__memo

    nagyúr

    válasz Peace #32829 üzenetére

    Nem ártana tudni melyik ér valami melyik nem, remélem valaki tud segíteni.

  • #49155328

    törölt tag

    válasz Peace #32829 üzenetére

    Az a kérdés mi számít balesetnek a biztosító értelmezésében.
    Nekem az Edigital-os tv-re az Allianz-nál van a töréskár biztosítás.
    Elolvasva az ászf-et : rendeltetésszerű magánhasználat mellett baleseti jellegű külső hatás következtében fellépő fizikai károsodás során keletkezett meghibásodásból (a továbbiakban: ún. baleseti meghibásodás)
    ered.
    Erre fizet : 1. Baleseti meghibásodás: a biztosított termékben hirtelen, váratlanul, külső behatás következtében bekövetkező kár, kivéve, ha azt szándékosan idézték elő, vagy súlyos gondatlanságból ered.

    A Biztosító mentesülése
    A Biztosító mentesül a fizetési kötelezettsége alól, amennyiben bizonyítja, hogy a kárt jogellenesen a Biztosított, vagy a vele közös háztartásban élő hozzátartozója szándékosan vagy súlyosan gondatlanul okozta. A Biztosító mentesül akkor is, ha a Biztosított az őt terhelő közlési, változás bejelentési kötelezettségének nem tesz eleget, kivéve, ha bizonyítják, hogy az elhallgatott vagy be nem jelentett körülményt a Biztosító szerződéskötéskor ismerte, vagy az nem hatott közre a biztosítási esemény bekövetkeztében. Nem áll be továbbá a Biztosító kötelezettsége akkor, ha a Biztosított a kárbejelentési, kárenyhítési kötelezettségét megsérti és emiatt lényeges körülmények kideríthetetlenné válnak.

    Tehát ha én véletlenül leejtem a tv-t arra mondhatják, hogy gondatlan voltam?
    Ha a fejszét vágom bele akkor meg szándékos.
    Akkor mire fizet ?
    Ezt lenne jó tudni.

Új hozzászólás Aktív témák