Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jamboo529

    senior tag

    válasz Zoza24 #28680 üzenetére

    Jó, írok pár sort.
    Szóval a képe nagyon tetszik.Előzőleg egy Samu LE40C650 Tv szolgálta ki a nappalit 8 évig. Ahhoz képest ennek sokkal szebbek a színei. Kipróbáltam rajta a Prohardveres video tesztcsomagot. Mindent vitt szépen. A HDR-t bekapcsolva eszméletlen fényesek és teltek a színek. Este megnéztük rajta az Interstellar-t UHD HDR-ben. A sötétebb űrbéli részeknél látszottak még a legapróbb csillagok is, viszont mikor begyújtották a rakétát, szó szerint hunyorognom kellett, annyira fényes lett a képernyő.
    Azt a szappanopera hatást vagy mit szokni kellett, de kb 30 perc múlva fel sem tűnt.
    A beállításokat az rtings oldalon lévők alapján lőttem be, nekem megfelel.
    Mondom a hangjától nem dobom el magam, de olyan TV-t még nem láttam élőben, aminek hú de ... hangja lenne.
    Normál TV-zésre megfelelő, ha meg vájt fülű az ember, akkor úgy is hangrendszerre köti.
    (remélhetőleg előbb utóbb ez is összejön.)
    Ami még fura volt az, hogy a 40" hoz képest az 55" nem annyival nagyobb. Simán belátható.
    A méretet könnyű szokni, az előző hozzászólásomban láthattad a régit, ez a kép meg az új.
    Szekrényben épp hogy elfér.

    A meccs közvetítés egyébként teljesen jó, élesek a képek, nem mosódik el a labda.
    Csak a teló csinál ilyen vacak képeket.
    Apropó tv műsor. A UPC sima adása meglehetősen gyér már ehhez a tvhez. Nem is nagyon nézünk tv műsort, max a gyerekek a mesét. A HD adások még vállalhatóak.
    Viszont külső tartalomról lejátszott sorozatok már 720p-ben is teljesen élvezhetőek.
    Bár nem vagyok benne biztos, hogy a média lejátszó, vagy a TV skálázta fel.
    Még tesztelem majd a TV saját lejátszóját is, de most még csak egy M8S pro játssza le a filmeket és küldi HDMI-n a TV-nek a jelet.
    Ezt az okosfunkciót annyira nem csipázom egy TV-ben (nekem a tv általában annyi, mint egy monitor. Csak megjelenítő, ne akarjon okoskodni.)
    De mindenképp végigpróbálok ott is minden beállítást.

    A menüt szokni kellett, de ha rájössz a logikájára, akkor átlátható.
    Az mondjuk nem tetszett, hogy 1 gombnyomással nem érem el a teljes beállítást, csak a quick action menüket.
    CEC elsőre jó volt.
    Xiaomi telefont csak 3x-ra volt hajlandó tükrözni, de végül is megcsinálta.

    Részemről ajánlott vétel. Nem bántam meg, hogy ennyi pénzt kiadtam rá.
    De azért az 5 év gold biztosítást megkötöttem rá. Sose lehet tudni.

    Röviden
    kép: 9/10 (oledek mégis csak szebbek)
    hang: 7/10
    menü kezelhetőség: 8/10
    design nálam 9/10

    (Nem tudom elrontottam-e vagy sem, de én vagy 3 réteg fóliát leszedtem az alsó káváról, mire lecsupaszítottam a SONY feliratot)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák