Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Drachande

    tag

    válasz Daveon #10990 üzenetére

    Emberenként változik, de nekem érezhetően késik egy 40ms-es TV játék közben a monitorhoz képest. Én is pont így voltam vele, mielőtt vettem - utánaérdeklődtem, azt mondták, hogy szinte érezhetetlen a különbség, aztán amikor élőben megtapasztaltam, akkor jött a hűha...
    Ha a kb 80cm-es TV elég (32 col), én megfontolnám a helyedben inkább egy 32es monitor vásárlását a TV helyett, ha csak PC-ről járatod és játszol is. 60-70 körül már lehet venni 32es, fullHD felbontású monitort. Ha viszont mindenképp TVben gondolkodsz, szerintem sokkal jobbak a Sonyk a Samsungoknál, játéknál input lagban is és képminőségben is. Úgy tudnám leírni a különbséget a Samsung és a Sony TV között, hogy a Samsungoknak inkább futurisztikusabb, rajzoltabb képe van, a Sonyknak meg élethűbb, természetesebb. Én a valósághűség híve vagyok, ezért is pártolom a Sonyt inkább, de lehet, másnak jobban tetszik a Samu.
    A Sony TVk "okos része" gyengébb viszont, tehát a netezési rész, szoftver, stb. Legalábbis, amikor én vásároltam és teszteket olvastam, akkor még így volt. Ehhez a részéhez kifejezetten nem értek, sose használtam egy TVn sem, meg még okostelefont sem használok.
    Nem tudom, most hogy van a Sony TVknél, de egy vagy két évvel ezelőtt a Sony pl nem rakott az 50 col alatti TVibe motion flow szolgáltatást. Ez még fontos lehet, ha pen driveról, vagy külső DVD lejátszóról akarsz 24fpses filmet nézni és folyamatosabbá szeretnéd tenni. Én kifejezetten ezért vettem a Samsungot annak idején, mert abban volt és a 24 fps a filmeknél nekem szaggat. Falra mászok tőle, ha meglátom, olyan darabos a kép. PCről egy SVP-vel megoldható a 60 fpsre konvertálás szoftveresen, így nem szükséges, hogy a TVben legyen a motion flow.
    A betekintési szög meg általában gyenge az olcsóbb TVknél (150e, de talán még 200 alatt is), ha jól tudom. Ezzel szemben egy IPS paneles 32es monitoré viszont nagyon jó. A többi márkáról nem tudok okosat mondani, itt a környezetemben szinte mindenkinek Sony vagy Samsung van.
    LED jobb, mint az LCD szerintem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák