Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MadKet

    tag

    Jó szolgálatot tett egy kb 12 éves Panasonic G20, de mostmár cserélnénk egy másikra a következő paraméterek alapján. Köszi a segítséget előre is!

    1. Tévére szánt összeg, forintban?
    Eredetileg olyan 200-250 körülre gondoltam, de ha minőségben és szolgáltatásokban nagy az ugrás mondjuk +50ért, akkor jöhet az ilyen ajánlat is. Persze arra is kíváncsi vagyok hogy mennyi lenne az ideális összeg amiért sok évre megint lenne egy jó tv.
    2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
    Tv + film + későbbiekben lehet hogy valami konzol is kerülne rá játék miatt.
    3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
    3,5-4m távolságról. Egy U alakú kanapenak az egyik rövidebb szára az amiről konkrétan szemből tudom nézni. A többi részéről is nézhető, csak hosszú távon nem kényelmes.

    A komód amire kerül a tv 130 cm széles, mögötte pedig 145 cm széles a használható falrész, esetleg még ide is fel tudom rakni fali tartóval. 145 centin túl már belelógna egy ablakba. Igazából ez az ami meghatározza a méretet. Ebből kiindulva szerintem egy 55-60 col környéke férne el értelmesen ha jól néztem, a 65 col már nagyon ki lenne centizve.

    4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
    Nap közben keveset nézzük, inkább este.
    5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
    Főleg szemből ahogy a 3-as pontban írtam, de ha többen nézzük akkor van aki oldalról nézné.
    6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
    Jelenleg van egy 4k chromecastom, amivel tudom az appokat tv-re rakni. Ha Youtube és a főbb appok benne vannak az már jó, de különösen nagy igényeim nincsenek. A rajta futó rendszer legyen stabil.
    7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
    HDMI gondolom alap mostanság mindegyiken, ezen kívül egy Soundbar vagy valamilyen 2.1-es hangcucc kerülne rá. Jelenleg egy erősítő + 2 álló hangfal van, de ezek cserélve lesznek valami másra.
    8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
    Ha soundbar lesz, akkor oldalt lenne jobb a talpa, de ez igazából nem fontos tényező.
    9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
    Ismertebb márkákat, főleg Panasonic (egy G20 plazma van most), Sony, LG, Samsung, Philips. De ha van valami jó feltörekvő márka ami bizonyított, az is jöhet.
    10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
    Semmi
    11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
    Nem zárkózom el a használt jó vételektől sem :)

Új hozzászólás Aktív témák