Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Imi1981

    veterán

    válasz borix #54510 üzenetére

    Ez pont én voltam de nem variáltam ! Nem értem mire írod ezt?? Megvettem használom de nem jön be úgy igazán de nem variáltam és nem reklamáltam! Olvass vissza mielőtt ilyet írsz! Nem tudtam, hogy az olcsó ssd-k ilyenek ennyi.

  • joysefke

    veterán

    válasz borix #54510 üzenetére

    Nem, nem értem mire akarsz célozni.

    Akinek már ott van egy komolyabb proci,alaplap, gyors ramok és használna egy fél évet egy 970 Evo Plus-t és később váltana egy 860 Evo-ra azt mondaná mi ez a lassú sz@r.

    Ez a felhasználáson múlik. Játék, netezés, pár VM-mel játszadozás nem fogja egy 860 EVO "gyengeségét" kihozni. Főleg nem egy alapabb gépben. Egy BX500 vagy valami hasonlóan gagyi teljesítményű cucc az már más tészta, de az ugye szóba sem került.

    Egy halom teszt bizonyítja, hogy programok nem települnek és nem indulnak érezhetően gyorsabban
    egy NVMe SSD-n mint egy M.2 SSD-n. És addig amíg csak kicsit játszadozol alkalomszerűen pár VM-mel, ott sem fogsz különbséget észrevenni.

    Akinek már ott van egy komolyabb proci,alaplap, gyors ramok és

    Az a gémer laptop lehet hogy 600E volt és hogy nagyon jól futnak rajta az aktuális gémek, de a munkaállomások és desktop PC-k között az up to 4c8t 35-45W-os procijával, nem túl sok memóriájával belépő kategória. Ettől függetlenül szívesen elfogadnám, de a tényeken ez nem változtat.

    Bele lehet rakni egy gyors NVMe SSD-t, akár WD blacket /ez mondjuk extrém példa/ is, de amíg nincsen a gépben másik gyors lemez amiről vagy amire másolgatna, nem fél tucat IO-intenzív virtuális gépet futtat egyszerre, addig nem fog nagy különbséget érezni egy jobb fajta M.2 SATA-hoz képest.

    Szóval én azt mondom:
    Ha az azonos méretű M.2 NVMe-nek kicsi a felára (és nem fog megsülni a gépben) az azonos méretű SATA-hoz képest addig vegye azt. De annak, hogy veszek egy 256 vagy 512GB-os NVMe SSD-t mert az gyorsabb egy dupla akkora SATA helyett az 50GB-os játékok és 30-40GB-os BDRip-ek meg 50-100GB-os Windows partíciók korában, annak szerintem nincsen értelme.

    Egy játékosnak / multimédia konzumernek szerintem a méret fontosabb mint a szintetikus nem kiaknázható sebességek.

    És igen, alacsony felár mellett én is NVMe SSD-t vennék, de nem a méret rovására. Tárkapacitásból, ha csupán egyetlen helyed van, szerintem sosem elég...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák