Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sotyks94

    aktív tag

    Sziasztok!

    Kérném a szakik segítségét egy picit :)

    Belvárosi lakásba keresek valami jó kis routert. A jelenlegi az valami alap UPC-s vacak, aminek a wifije nyitott téren keresztül sem megy 10 méterre rendesen, csak lassan/akadozva (lannal is szokott néha probléma lenni kb 12 hetente, de egy router restart legtöbbször megoldja). 140 négyzetméteres régi építésű, belvárosi, téglás házba kéne. Ami (lehet hogy) probléma az az hogy nagyon erősek a körülöttük lévő wifi jelek is. Néztem wifi analyzerrel, és minden csatornán van több wifi is, összesen meg vagy 20-30 jelet fogok a nappaliból ahova el kéne érnie a jelnek erősen (google chromecastot szeretnék használni, de jelenlegi wifi túl gyenge hozzá. chromecastnak 2/5-ös jelerőssége van, 1 szobával arrébb a routertől 15-20 méterre...). Nem tudom hogy ezt valahogy megoldható e, vagy ezzel nem lehet mit kezdeni.

    Az internetünk 120/40 vagyis egy 200+Mb-es router kéne kb.

    Nagyon sok készülék van a háztartásban, 5 asztali gép lanról 3 laptop lan/wifi. 6 telefon wifiről (+néha plusz pár is ha jönnek vendégségbe, ami gyakori), 2 tábla, és egy chromecast. Mind 30 méteres körzetben, legmesszebbit is 2 (tégla) fal választja csak el. Nyilván egyszerre nem szoktak üzemelni, de csúcsidőben a fele kb megy. Fontos lenne hogy ennyit ki tudjon szolgálni (tudom hogy ez az internetszolgátatótól is függ, de jelenleg sokszor van hogy nem az korlátoz le, hanem a gyenge wifi jel)

    Az ár lenne még kritikus. Biztos van olyan 30+ ezres wifi ami valszeg mindennel elbirkózik, de én inkább az olcsóbb kategóriában keresnék. Konkrét ár nincs, mert most még csak felmérés stádiumban van a dolog. Ha azt mondjátok hogy nem fogok elérni jobb teljesítményt ilyen körülmények között olcsóbban akkor valszeg nem lesz belőle semmi, de elsődlegesen egy 10-20e lenne a max keret amit még jó szívvel rászánnék. Persze ha ennyiért nincs akkor megköszönném ha valaki írna egy minimum árat hogy honnan érdemes elkezdeni nézegetni ha olyan routert akarok ami a fentebb leírt körülményeknek megfelel.

    Köszönöm annak az idejét aki végigolvasta, és különös köszönet annak aki segíteni is tud ebben
    :R :R :R

  • Sotyks94

    aktív tag

    válasz kisbalazs83 #41352 üzenetére

    Az 5GHZ valszeg el lesz vetve, mert van pár régebbi/alsóbbkategóriás készülék is. Ez az Asus viszont jónak néz ki, köszönöm az ajánlást. :R

  • Sotyks94

    aktív tag

    válasz kali #41354 üzenetére

    Oh, ok, akkor mielőtt még egy butaságot mondok előbb picit jobban utánanézek ennek a technológiának. :DD Annyit még ezzel kapcsolatban had kérdezzek meg, hogy ezek az 5GHz-s készülékek árban hasonló árfekvésben vannak? Vagy perifériára szorult teknika révén drágább árfekvésben van ugyanaz a minőség/tudás? Szóval ebben a 10-20ezres kategóriában lehet belőlük jót venni?
    :R

    (#41355) Gubek-Einste
    Köszi a tippeket, utánanézek, csak még 10-ig elvileg melóznom kéne :DDD :R

    [ Szerkesztve ]

  • Sotyks94

    aktív tag

    Üdvözletem!

    Egy, a routerekben jártasabb kolléga segítségét kérném.
    Van nekem egy régi, vacak Dlinkem. Régi is, vacak is, és az elmúlt pár napban kezd elromlani, szóval eklerülhetetlen a nyugdíjazása. Kéne nekem egy olyan router amit a következőkre lehet jól használni:

    -1000Mb/s-et megközelítő sebességen tetőzik a net. (jelnleg csak 120/20-as net van, de ha a Digi végre beteszi a lábát a 7. kerületbe akkor lecsapok egy jókis 1000/200-as netre, és nem akarok akkor már routert váltani.)

    -120négyzetméteres téglaházról beszélünk, és kéne a wifi minden sarkon. (hosszúkás lakás, a legmesszebbi pont az adótól 3 igencsak vastag téglafalon falon át megy, vagy 20 méterre) Vagyis egy bitang kis wifi adó kéne bele. A wifi adó sebessége azonban nem fontos (100mb megy, én már boldog leszek), csak az hogy stabil legyen a lakás másik felében lévő chromecaston is.

    -5 gép, és néha egy ethernetes szerver van rákötve. Néha van az 5 gép valamelyikéről hostolva szerver. (bár nem tudom hogy ez különleges bánás módot igényel e)

    -Minél jobb kezelőfelület kéne szoftveres oldalra. Elég sokat ügyeskedek portokkal, és néha szerverekkel is, jó lenne ha nem valami beton primitív felülete lenne ahol szinte semmit nem lehet. A mostani régi Dlink, éppen hogy a KB szintet hozta. (de ismerős routerébe belepillantva láttam hogy van ennél sokkal rosszabb is)

    -Garancia és élettartam egy fontos dolog. Lehetőleg ne az legyen mint a mostanival hogy havi 5x kell újraindítani mert rendszerint meghülyül.

    -Ár: 20e körül. Drasztikusan az árat csak erősen indokolt esetben lépném át.

    Ha valami fontos kritériumot kihagytam akkor sry, szóljatok és javítom :)

    A válaszokat előre is köszönöm, mind a konkrét termékekre vonatkozókat, mind az általánosabb tippeket :R :R :R

    [ Szerkesztve ]

  • Sotyks94

    aktív tag

    Asus RT-N18U Megrendelve.
    Köszönöm az ajánlást és a segítséget Gubek-Einste, és macii97-nek :R

Új hozzászólás Aktív témák