Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dkess

    őstag

    válasz sztanozs #87803 üzenetére

    Igen, ettől féltem én is. Az nagy "szűkítő" tényező, hogy a középső kábelcsatornában csak egy kábel mehet.

    Az AC57U -ból csak a v3 AiMesh képes - másra nem tudsz AiMesh -t hekkelni ...

    Akkor marad az említett "B terv" - azaz tetőtér EdgeRouter és 2 router -el indulnánk első körben. Mind a kettő AP módban - ebből a földszinti lenne az AiMesh Router - az emeleti az AiMesh Node. Egyik a földszinten mondjuk egy AX82U - a másik az emeleten AX56U (ráadásul akkor kb. el is dőlt, hogy ez az 'Emelet A' helyen lesz). A pincébe pedig berakod valamelyik régi AC -s routert "buta" AP módban (aztán, ha lesz cash/akarat akkor oda is mehet egy AiMesh képes router).

    A narancssárga az opcionális kiállások a felső két szintre ...

    A tetőtér-'Emelet A' között is csak egy UTP -vel tudnánk alászállni?

    - amennyiben igen, akkor az 'Emelet A' -nál levő router LAN portjából tovább lehet menni az alagsorba innen (ezt nem rajzoltam be).
    - amennyiben nem, akkor lehet behúznék még egy kábelt oda ...

    Krinyo által javasolt (#87801) lehetne a "C terv", de ez nem ideális megoldás szerintem. Pláne mivel az emeletről nem tudunk vissza menni - és ahogy írtad: a falak azok falak (azaz nem lehet horizontálisan a falakon keresztül menni). Így viszont csak a 'Emelet B' -nél és a földszint -en levő router helyiségében lenne vezetékes kliens bekötési lehetőség ... Nem mellesleg egy jóval gyengébb router látná el a hálózati router és az AiMesh Router szerepkört is ... MEg egyéb LAN oldali szempontokat figyelembevéve sem ideális ...

    Szerk.: Jut eszembe - ha már EdgeRouter (ER-4) képét raktam a tetőtérbe, akkor lehetne pl.:

    - U6 LR a földszinten,
    - U6 Lite pedig az 'Emelet A' -nál is ...

    Mondjuk így már 185K HUF. 2 db U6 Lite -al beleférnénk ...

    [ Szerkesztve ]

  • Soma01

    veterán

    válasz sztanozs #87803 üzenetére

    A WiFi-től milyen sebességet vársz el? Csak netezni kell, vagy nagyobb adatok mazgatására is használnád? Gondolom, elég a netezés, mert szerintem a kábeles eszközök azok, amik több adatot forgalmaznak.

Új hozzászólás Aktív témák