Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RECSKA

    veterán

    válasz RECSKA #36526 üzenetére

    nos, ami szivat, az az 1T...

    1T es kikapcsolt GDM mellett a ramok a konfigomba mar 3400MHz felett fagynak, szetdobja a kepet, stb.... Auton hagyva az ertekeket, es csak a ram valamint az if orajelet novelve viszont bootoltam 3733/1866-on, ellenben ahogy csak a tCL erteket atirtam 18ra, mar bios reset johetett...

    Vegig a keves feszekre ( SOC, VDDG...) gyanakodtam. Majd gondolvan egyet benyomtam a GDM-et, dual rank moduloknal segithet... Meg is lett az eredmenye. 3733c14 szoros idozitesekkel ( lenyegeben u.a., mint az egyoldalas verzio, elvegre ugyanaz a chip van rajta, C9BJZ, ugye ez gen2 E-die, ez a chip tartotta sokaig a vilagrekordot...) sikerult eletre kelteni, majd picit finomhangolni...
    Miutan lejottem a 16GBos kiten betesztelt idozitesekre, tovabb nem neztem. Ekkor kikapcsoltam a GDM-et, a command rate-t pedig 2T-re allitottam, dual rank memoriak eseten ugyis ezt javasolja nagyjabol mindenki...
    Szepen lefutottak a tesztek ugy is, meg sokat kell finomhangolni, de azt mar eszrevettem, hogy a memoria masolas tesztben bizony joval gyorsabb a dual rank, mint a single, s bizony ez meg is latszik, aida photoworxx tesztben 7-800MPixel/s-el gyorsabb...

    Itt tartok, idozitesbe lentebb mar nem nagyon tudok majd menni, trfc 540el nem indul, Tras 55 alatt szinten... Viszont ez a kit nem low bin E-die, mert a 3733MHzen gond nelkul fut tRCDRD 18al, mig a 16os kitem be sem kapcsol 19 alatt...

    Maga a ram ugye BL2K16G32C16U4R, 2x16GB 3200MHz, C16, micron E-die, taiphoon burner szerint D9WFL, de ez hibas kiolvasas, hiszen a chipek 2020 6.heteben gyartott C9BJZ-k...

    3733C14 GDM 1T 1.5V

    3733C14 2T 1.5V

    A modul veget nincs ertelme keresgelni zen2 procival, mert 3800 felett visszaosztja a ramvezerlo orajelet... :DDD :B

    Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

Új hozzászólás Aktív témák