Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Carasc0

    őstag

    válasz MK VII #23619 üzenetére

    Nos akkor a lila ködöt távolítsd el a szemem elöl. Évekig abban a hitben éltem, hogy ha van egy CPU amelynek memó frekije 1333mhz és nem tuningolom, akkor én hiába kapcsolom meg az XMP-t a memón hogy mondjuk 1866-on ketyegjen, a sávszél 1333mhz marad, mert a CPU-val csak annyival képes fogadni az adatokat.

    Tehát ahhoz hogy 1866mhz-t ki is használjam egy memónál, ahhoz a CPU-t is tuningolnom kell...

    Rosszul tudom?

    Ez úgy lenne jó, hogy 1866mhz-re felemelem a memót és annyin megy, CPU tuning nélkül....

    [ Szerkesztve ]

    Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

  • laca500

    aktív tag

    válasz MK VII #23619 üzenetére

    Köszi szépen.

    Talán már kezd valami derengeni a fejemben, de viszont ugyan úgy mint (#23620) Carasc0 kolléga, én sem értem még mindig ezt a Mhz (OC) dolgot.
    Ha van kedved, és mivel sokszor írsz ebbe a topikba biztos, hogy van, kérlek számomra érthető módon gyújts világosságot a sötét fejemben, mert napok óta csak kerülgetjük a forró kását és amit szerettem volna megtudni azt még mindig nem tudom.
    Kezdjük elölről.

    "Bármelyik arra alkalmas lapban és memóriával elérhetőek azok az értékek.."

    Szeretném megtudni, hogy hogyan.
    Mit is kell tuningolni ahhoz, hogy egy DDR4 3400Mhz-es RAM menjen 3400Mhz-en egy olyan lapban aminek a Mem. támogatási listájában minden frekihez az van írva, hogy (OC) és egy i5-6600/6600K proci ketyeg benne.
    Vagy elég csak egyszerűen betennem a lapba és ketyeg annyin ami rá van írva?

    "mennyire nem is olyan lehetetlenek azok a dolgok amiket Te jelenleg érthetetlennek tartasz."

    Nem tartom lehetetlennek, csak nem vagyok tisztában azzal, hogy hogyan kell kicsikarni belőlük.
    Azért nem vagyok egy elveszett gyerek, csak nem dobnék ki több 10ezer Ft.-ot ha nincs értelme. Plusz nem vennék egy olyan RAM-ot amit aztán a lap vagy a CPU visszafog.

    [ Szerkesztve ]

    Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

Új hozzászólás Aktív témák