Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarkByte

    addikt

    válasz DudeHUN #74802 üzenetére

    Mármint a Coffee Lake-re gondoltok? Tényleg érdemes lehet arra lőni? Úgy olvastam hogy a teljesítménybeli előny amit mondjuk egy i7-8700k tudhat a i7-7700k-hoz képest, nem igazán lesz jelentős. Oké, 6 mag és 12 szál, ebben legalább közelebb kerül az R7 1700X 8 mag 16 szálához. De én úgy látom az igazi különbséget a Cannonlake hozza majd el. Pár százalék pluszért nem fizetnék ki 30-50 ezerrel többet, azt inkább költöm akkor 32GB RAM-ra vagy nagyobb SSD-re. Mellesleg úgy tudom a Coffee Lake-hez új chipset-es lap is kell, attól tartok azok eléggé ritkaság számba fognak menni idehaza az elején, az árukról nem is beszélve. És gyanítom a Cannonlake-nél is eljátsza majd ezt az Intel. Szóval ha később upgrade-elni akarok valószínűleg ígyis-úgyis alaplap csere lesz belőle.

    Amúgy amire elég fontos lenne a döntést kihegyezni, hogy PUBG-t lehetőleg minél stabilabb 60fps-el tudjam játszani 1440p-ben. :D Úgy néztem AMD-n (leginkább Vega de Ryzen szempontjából is) sajnos még igencsak optimalizálatlan a játék, Intel-en jobb a helyzet. Persze máshoz is fontos lenne hogy jó legyen majd a gép, csak most úgy látom ez a játék igen csak polarizálja a választást.

    De oké, térjünk vissza rá októberben! Köszi! :R

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz DudeHUN #74802 üzenetére

    Még ha esetleg itt is lesz októberre a Coffe Lake (ami kétséges) akkor is kell 1+ hónap míg rendesen beállnak az árak, addigra meg kezdődik a karácsonyi szezon, tehát átmenetileg még magasabbak lesznek az árak...

    A Mobil procikat bejelentették, de az asztali Coffe Lake még várat magára és csak annyit mondtak, hogy "ősszel", ez pedig nem azt szokta jelenteni, hogy majd ősz első felében.

Új hozzászólás Aktív témák