Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chappy

    tag

    Heló!

    Nyomtató szeretnék venni. Mennyire szabad használtat? Vagy vegyek inkább újat, amihez van gari (ennek jobban örülnék). Koleszba kell, papírra nyomtatni. Ilyemsi kéne:

    -lézer, fekete-fehér
    -duplex előny, de az, hogy duplex, most kajax +30 eFt (tehát 20k helyett 50-60k???)
    -szkenner jó ha van benne
    -nem kell hálózati, gépről fogom használni
    -ne ipari méretű legyen, hanem normális (laserjet 1100 van otthon, kb nagyságrendileg akkora, kicsit nagyobb nem baj)
    -gazdaságos legyen fenntartani (tehát vagy egy életre bírja a toner ha drága, vagy legyen olcsó)
    -15K-ból gondoltam megúszni, de az árakat nézve 20-30K, 40K csak akkor, ha már szkenner is van benne és duplex

    Tehát opciók:
    a) csak nyomtat (max 15-20K)
    b) scan + nyomtat (max 20-25K)
    c) csak duplex nyomtatás (max 25-30K)
    d) duplex nyomtatás + scan (max 30-35K, esetleg 40K)
    (mind FF lézer, A4)

    Nagyon nem értek hozzá, ezért kérdezősködöm itt. Téynleg arra kell, hogy papírt nyomtassak (kb havi 100-200 oldal), ugyanis nagyon nem szeretek nyomtatni rohangálni. Hol érdemes nézelődni? Mely márkák a jók,

    Üdv.

    [ Szerkesztve ]

  • Chappy

    tag

    Sziasztok!

    Lassan már egy éve egy HP 2420dn boldog tulaja vagyok (persze használtan vettem, eszméletlen jó áron). Szükségem lenne még egyre (családnak), az is duplexes kellene hogy legyen, és lehetőleg jó árban, tehát használt. Márkának nagyon bejött a HP, mással sincs bajom, viszont szeretném, ha gazdaságosan lehetne hozzá utángyártott tonert venni (nem kézileg utántöltöttet, mert azzal szívtam már meg). Ez alatt azt értem, hogy mondjuk egy 12k oldalas toner ára 10-12 eFt.

    Sajnos a 2420d(n) elég drága (anno 12-ért vettem hardveraprón, toner meg 8 volt mellé), így a nyomtatót szeretnénk max. 15-ből megúszni. Így persze több típus is számba jöhet, és duplex képesség szerint meg azért sok helyen nehéz keresni. Így arra kérlek titeket, hogy dobjatok pár, régebbi, bevált gyártó/típust, amiből érdemes duplexest venni. (Egyéb kritérium, hogy azért USB-s legalább legyen, valamint valami irodai nyomtató legyen amivel lehet LaTeX dokumentumokat is 1lap/2 perc sebességgel gyorsabban nyomtatni).

    Köszi előre is a segítséget!

Új hozzászólás Aktív témák