Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • látó

    csendes tag

    Kedves hozzáértők!
    T430-ban is csalódtam (eleve gyári hibás volt, állandó hibás működések, alaplap+ssd csere után) új vásárlásban gondolkodom, elsősorban a megbízhatóság és jó szerviz alapján választanék.
    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 2015. márciusig
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    a) 300, b) 500 (utóbbi IPS, vagy más jó képernyő esetén)
    (3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.) internet, film, office
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? ---
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    matt, HD+ vagy FHD, elsősorban 14, ha beleférne akkor IPS.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Nem napi hordozás, de gyakori utazás, +kertben is használható legyen (ezért a méret, tükröződés, akkuidő is számít)
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) W7 vagy W8
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    SSD (128 is elég), optikai nem kell, HDD nem kell. RAM=amennyi az adott konfigurációhoz optimális, árhatékony.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    kártyaolvasó, minél stabilabb (nem elromló) gép. (T430 és SL500 volt eddig, 4x alaplapcsere, szóval Lenovo inkább ne.)
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Új
    Előre is köszönöm.
    Néztem HP probook 640, elitebook 740, dell latitude 7440 (6430), FU lifebook U904 (IGZO), ASUS UX32LN stb. De vagy drága, vagy nem kapható, vagy csak részben megfelelő.
    Amit nem tudok, hogy ezek közül melyik a megbízható, több évig használható és árhatékony.
    Úgy látom, a legújabb típusok túlárazottak, a kifutó, előző generációkat már kimazsolázták.

  • látó

    csendes tag

    válasz ivana #84309 üzenetére

    Köszi, megnézem.
    A Lenovo SL500 romlott el 3 év gari alatt 4x (ebből 3 alaplapcsere). A T430 trackpoint hibás volt, külső egérrel használtam, +valami rejtélyes hiba miatt állandó gondok voltak, a végén óránként újraindította magát (+ gyakori hibaüzenetek), de a munka miatt mindig halogattam a szervízbe vitelt, amiből a végén lett alaplap+ssd csere. Jelenleg már két billenytyű is lenyomás nélkül működésbe lép idönként, szerencsére még van rá gari, de már nem bízom benne.

Új hozzászólás Aktív témák