Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RohenHun

    csendes tag

    Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Egyik ismerősöm szeretne laptopot venni. Főleg grafikus tervezésre használná (3d-ben, pl. most Maya-t tanul), néha netezésre, film, zene. Ha játékok is elmennének rajta nagyon örülne, de vhogy kibírná anélkül is. Ami fontos lenne neki: 15,6 vagy minél nagyobb kijelző (17,3 col lenne az ideális); full hd felbontás a tervezés miatt; mattnak örülne, cpu-nak gondolom ezért az erős nem ártana, +sok ram; legalább 4 usb és világítós billentyűzet. Ha jó vga lenne benne, annak nagyon örülne :D
    A keret bruttó 350 ezer Ft. Én mondtam neki, h miket javasolnék, de lehet vétozni, ha nem jó
    Asus G75VW: [link]
    Asus N76VZ: [link]
    (Asus N76VZ-től azért félnék, mert olvastam külföldi fórumokon, h még vmi baj lehet a driverekkel, mert néha recsegő hangot ad a hangkártya, ha 10mp-ig nincs használva)
    Lenovo y580-ra is gondoltunk, de fél tőle, mert nem mattos a kijelzője.
    Egyik boltos még a Sony Vaiot mondta, h az hú de jó, de sztem nem éri meg érte a pénz (de megcáfolhattok, mert ezt csak gondolom :D ).
    Az Asus G75VW igaz, h 4,5 kiló, de azt mondta, h úgyis vhol asztalon használná főleg, meg jó erőben van. Csak néha utazgatna, aztán ezért lenne jó a laptop. Ha ezt a típust választaná, akkor nem kell laptophűtőt vennie hozzá? (vagy tudtok vmi rosszat erről a típusról?)
    Másik: SSD-t is szeretne a laptopba, kb 120 gb-osat. Ha megvenné a laptopot és az ssd-t, akkor videós útmutatókkal beszerelhetnénk az SSD-t, vagy ugrana a garancia, ha mi csinálnánk?
    Előre is köszönjük mindenki segítségét!!

  • RohenHun

    csendes tag

    Sziasztok!
    Még tegnap kértem a segítségeteket laptoppal kapcsolatban.
    Ezeket ajánlottátok: Lenovo T530; HP Elitebook 8560w; DELL PRECISION M4600
    Néztük ezeket, egész jónak tűnnek. Viszont azt elfelejtettem írni, h lehet, h sikerülne áfa nélkül megszerezni, így itthon rendelnénk (tehát 275k lenne a nettó keret). Az Asus G75VW az különben nem lenne jó, ha azt venné? Mert szeretné, h nagy legyen a kijelző, és amiket mutattatok azok 15 colosak. Meg még az Asus formája megfogta, és így tudna játszani is. Megbánná, ha ezt a típust venné?
    Ezt néztük ki: [link]
    SSD-t beleraknánk azért, hátha kicsit meggyorsulna a rendszer... :D
    Előre is köszi a további segítségeteket!

  • RohenHun

    csendes tag

    válasz Borote #3729 üzenetére

    Oké, köszi mindenkinek, aki segített ebben. Akkor továbbítom ezeket neki.
    Még 1 kérdés, a renew az rosszabb vmiben, mint a new? Mert olvastam, h megcsinálják olyanra, mintha új lenne, de vmit észre lehet rajta venni? Másik akkor, a HP Elitebook 8560w ami notebookstore-on van, az jól nézem, h nem magyar billentyűzetes? Akkor azt ki lehetne vhogy cserélni magyarra? (ebben a témában nem vagyok otthon).
    Akkor jól veszem ki, h nagyjából ennyi lenne a különbség a játékgép között?
    "Azok elegans, karcsu masinak, nagyabol egy eletre tervezve. G75 is jo minosegu, de ez egy gamer laptop, nagy es nehez(~4,5Kg), ez miatt viszont erosebb hardverben es hutesben"
    Tárgyalásra nem kell, de honnan tudjátok, lehet, h meg is örülnének, ha az unalmas tárgyalás közepette futna 1 Skyrim vagy vmi XD
    Meg akkor mondjam meg neki, h az Asusnak kb átlagos lenne a kijelzője, a Hp-nak pedig Ips, Különben az ips a színekben sokkal jobb, vagy miben?
    Ez 1 ilyen gimnázium utáni vmi felsőoktatási féle vmi. (tudom, h hülyén hangzik, de nehéz elmagyarázni :D ). Speciális oktatás féle ez, amire menne. Pl. tervezz meg 1 rakétát; tervezz vmit, ami szted csökkentené a szennyezettséget; autónak a formatervét csináld meg.....
    Amit eddig használnak program, az a Maya - 3D Animation Software (persze most nem tölti be ilyenkor nekem a honlapját :D ). De ez csak ilyen javaslat volt ott pár felsőbbévestől, h ők ezt használják. Úgyhogy lehet, h később vmire átváltana.

  • RohenHun

    csendes tag

    Sziasztok!
    Felvettek BME-re mérnökinformatikára, úgyhogy vennem kellene 1 laptopot. Már kb 1 hónapja követem a fórumot, h legyen rálátásom a dologra. Szóval a keret nettó 250-260k lenne (valószínű egyik ismerősöm lebírná írni), úgyhogy új laptopot szeretnék venni. Tanuláson kívül szívesen játszok is, ezért jó lenne, ha szépen futnának rajta a játékok. Legszívesebben 17 colosat szeretnék venni, és jó lenne, ha mattos lenne a kijelzője. Kinéztem az Asus N76VZ-t Magyarországon, de notebookcheck szerint amit teszteltek az mattos volt, itthon Magyarországon meg 1 modellt forgalmaznak, de egyik bolt szerint mattos, másik szerint fényes (vmi Color-Shine vagy mi). Kérdezem én, most melyik boltnak van igaza? (fényes vagy mattos a kijelzője?)
    Esetleg még milyen alternatívát mondanátok. Lenovo y580-ról is sok jót hallottam, de úgy tudom, annak biztos fényes a kijelzője.
    Azért lenne jó ez az erősebb laptop, mert kb 100-110 km-re lakok Budapesttől, és azért szívesen játszanék az újabb játékokkal is.
    Másik: Ha az Asust venném, néztem, h a hivatalos honlapjukon a garanciabővítés 15k, iponon meg vmi 24-25k-ért láttam, ez hogy lehet?
    Előre is köszönöm mindenki segítségét!

  • RohenHun

    csendes tag

    válasz Tom1939 #5205 üzenetére

    Köszi a választ!
    Nekem tetszene is, csak most abban bizonytalanodtam el, h az Asus N76VZ-t Magyarországon mattos vagy fényes kijelzővel árulják. Mert ugyanarra a típusra 2 különböző bolt mást ír, egyik fényest, másik mattot. Vki esetleg nem tudja (lehet, h majd a boltnak írnom kell levelet, aztán megkérdezem)

  • RohenHun

    csendes tag

    válasz Borote #5208 üzenetére

    Én is szívesen vennék g75-őt, de az meg még 1 kiló pluszba, aztán hogy nézne ki az egyetemen vagy koleszban, ha olyat bevinnék ;]
    (Meg úgy tudom, h a g75 is fényes Mo-n, ami van)
    Vhol Pesten venném, csak eddig úgy volt, h ismerős veszi, aki ilyenhez nem ért. Hát nemtom mi lesz. Különben iponban is gondolkoztam, sztem ők elég megbízhatok, ugye?

  • RohenHun

    csendes tag

    válasz mcgoat #5215 üzenetére

    Iponon néztem, h ott i7-3610qm-el 330e, aztán ez csábító lenne, csak hát a kijelzőről mindenképp meg kell kérdeznem őket.
    Szóval a 3210m akkor biztos glare-es, remélem, a 3610qm-es nem :D
    Köszi a választ!

  • RohenHun

    csendes tag

    válasz Borote #6151 üzenetére

    Van 1 olyan érzésem, hogy a Guild Wars 2-ről beszél :D

  • RohenHun

    csendes tag

    Sziasztok!
    Segítségeteket szeretném kérni! Barátom mostanában (kb 1 héten belül) szeretne notebookot venni 140-160k körül. Főleg játékra, filmnézésre, zenehallgatásra használná. Kijelző 15,6 col vagy felettit szeretne.
    Ezt néztük ki, mert egész jól néz ki: [link]
    Jó ez a laptop és a computer imperium megbízható, vagy mit ajánlotok ilyen összeg körül.
    Segítségeteket előre is köszönjük!

  • RohenHun

    csendes tag

    válasz darvak #11309 üzenetére

    Használtat nem szeretne, meg külföldről se. Még ezt találtuk jónak, de nem ismerjük ezt a típust és az áruházat, ahonnan lenne.
    Toshiba Satellite l850-13u: [link]
    vagy ez: z580: [link]
    Vagy újban még milyen alternatívát tudnátok adni?

  • RohenHun

    csendes tag

    Sziasztok!
    Akkor rendelhetjük ezt a típust ebből a boltból:
    z580: [link]
    Computer Imperium megbízható? Mert még nem hallottam róluk semmit, aztán hátha tudtok róla jót vagy rosszat mondani.

  • RohenHun

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egyik lány ismerősöm szeretne laptopot venni.
    150-210k körül szeretné, ha lenne.
    15,6-osat szeretne.
    Filmnézésre, netezésre, könyvelőprogramokra használná. Így inkább a minőség számítana. Jó, ha adnak hozzá op. rendszert, de nem kell, h benne legyen. HDMI jó lenne, ha volna benne.
    1 ilyet néztem ki neki, sztetek jó lenne ez?:
    [link]
    Előre is köszi a segítséget! (meg még azt elfelejtettem, h sztetek 15,6-ban jó a fullHD?)

    [ Szerkesztve ]

  • RohenHun

    csendes tag

    Üdv mindenkinek!
    A húgomnak szeretnénk venni most egy laptopot, mivel most megy egyetemre (alkalmazott közgazdaságtan). Így szerintünk nem lesz semmilyen nagyobb teljesítményigényes program.
    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    minél előbb, akár ma is
    (2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
    160000-190.000
    (3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
    Netezés, excel, filmnézés
    (4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
    Nem
    (5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
    minőség
    (6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
    Majd később esetleg veszek bele.
    (7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
    15,6", matt
    (8) Notebook tömege?
    átlagos 15"os notebooktömeg megfelelő
    (9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
    Nélküle
    (10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
    min 500gb HDD, minimum 4 GB RAM
    (11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    magyar bill (lehetőleg világítós), HDMI, webkamera
    (12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
    Nem
    (13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
    http://ipon.hu/webshop/product/dell_latitude_e5530_153713/443514 (csak itt 4 év garanciával láttam, úgyhogy sztem innen meg is rendelem, ha ez a típus jó. De eddig csak jókat hallottam róla.
    (14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
    új, lehetőleg 3 év garanciával
    Előre is köszönöm a segítségeteket! (Ha jó lesz az, amit kinéztem, szerintem most már meg is rendelném)

  • RohenHun

    csendes tag

    válasz AxBattler #41878 üzenetére

    Szemezgettem ezzel is, de mondta, h csak 15,6"-osat szeretne. Akkor szerintem megrendelem, a 4 év garancia eléggé csábító :D

  • RohenHun

    csendes tag

    Sziasztok!

    Ide írtam pár napja, h milyen laptopot vegyek, aztán 1 Dell Latitude E5530-ra esett a választás. Ezt most hétfőn meg is rendeltem az ipontól. Ezt a típust:
    [link]
    Itt 4 év gyári garanciát írnak erre. Ma átvettem a laptopot, és amikor a Dell warranty check-el megnéztem a garancia idejét ezt írta ki:
    Warranty Information
    Next Business Day Warranty with an end date of 5/2/2016. See the Warranty Tab for details.
    Parts Only Warranty with an end date of 5/2/2014. See the Warranty Tab for details.

    Warranty Information For Latitude E5530

    Country:
    Europe, Middle East, & Africa

    Ship Date:
    5/1/2013

    Services Provider Start Date End Date
    Next Business Day Dell 5/1/2013 5/2/2016
    Parts Only Dell 5/1/2013 5/2/2014
    Next Business Day Dell 5/1/2013 5/2/2014

    Kaptam még 1 jótállási jegyet, arra pedig az van írva: A gyártó az alábbiak szerint vállal jótállást:
    1 év (általános, nb akku 1 év) + 2 év (gyártói helyszíni garancia). A vásárlás napjához nem írtak be erre semmit. Még van 1 számla, amire ki van írva, h 2013.08.07.-én van a teljesítés időpontja. De így szerintem sehol sincs 4 év garancia, és szerintem a Dell honlapja a hivatalos, vagy tévedek? Lehet, h írni fogok az ipon-nak, mert szerintem ez így nem okés sehogy se. De gondoltam még ide előtte beírok, hátha valamit nem vennék észre. Előre is köszönöm a segítségeteket!

  • RohenHun

    csendes tag

    válasz premete #42197 üzenetére

    Köszi premete és Borote a válaszokat!
    Különben szerintem elnéztél vmit, mert én olyat látok, h 2016.05.02.-ig él az NBD gari 2016.08.02. helyett. Ezt kell nézni, igaz?: "Next Business Day Warranty with an end date of 5/2/2016."
    Hát most írok nekik 1 emailt, aztán hátha szerencsém lesz. Én még 1 kis bónusz ajándékkártyával is beérném :D
    Különben most az átvétel napja számít ilyenkor hivatalosnak, vagy ami a dell honlapján van? (mert ott csak májusig van)

  • RohenHun

    csendes tag

    válasz premete #42225 üzenetére

    Köszi! Ezt nem tudtam. Jó ezt a fórumot olvasgatni, mert mindig vmi újat tud meg az ember. :D

  • RohenHun

    csendes tag

    Sziasztok!

    Barátom szeretne venni otthonra 1 laptopot.
    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    -Mostanában

    (2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
    -140 000 ft

    (3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
    -irodai munka, otthoni használat

    (4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
    -Nem

    (5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
    -Minőség

    (6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
    -Nem fontos

    (7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
    14-15,6, mindegy

    (8) Notebook tömege?
    -mindegy

    (9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
    -Nélkül

    (10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
    500Gb minimum, memória minimum 4GB

    (11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    -Hdmi mindenképp, webkamera szintén

    (12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
    -Nem
    (13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
    [link]
    De lehet bármi mást mondani, ezen most éppen megakadt a szemünk.
    (14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
    -Csak új!!!

    Köszi előre is!

  • RohenHun

    csendes tag

    Sziasztok!

    A segítségetekre lenne szükségem. Édesanyámnak lesz születésnapja 2 héten belül, és gondoltuk, hogy meglepjük 1 notebookal, amiben most tanácsot kérnék tőletek.
    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    1 vagy másfél héten belül.
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    150k-250k (még ezen gondolkodunk, emiatt több típust is majd írok)
    (3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
    Általános felhasználás, netezés, alap office
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Nem lesz játékra, max kisebb flash játékok neten.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    15,6 col, matt. Sztem lehet, h 1366x768 vagy 1600x900-al jobban járna, mint 1920x1080-al, mert majd win 7 lenne rárakva, de annyira már nem lát jól közelre, és úgy hallottam, hogy nem a legjobb a skálázás win7-en, mert egyes programok rosszul jelennek meg(de ezeket csak olvastam régebben, szóval azóta lehet, h már nem baj), de meggyőzhettek, hogy ilyen méretben is jobb lenne-e neki az 1920x1080
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Heti 2-3 szor lesz hordozva kocsival, de útközben nem lesz használva.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Nem kell.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    vagy merevlemez és min 320gb, vagy ssd és min 128gb
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    Hdmi és webkamera jó lenne, ha lenne rajta, de nem szükséglet. Optikai meghajtó viszont mindenképp kell.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Mindenképp csak új.

    Utánanéztem néhány gépnek, ezeket leírom, de nyugodtan mondhattok más típust is. Úgy írom, hogy egyelőre mit választanék adott összegen belül, de meggyőzhettek, ha rosszul választanék.
    150k-ig: Lifebook A544 (ami ennél nem tetszik, hogy notebookcheck-en néztem, hogy nem elég erős a fényereje a kijelzőnek, ami kicsit aggaszt)

    190k-ig: Hp probook 450 (itt is a kijelzőt írták negatívnak, de strapabíróbbnak tűnik, mint a lifebook)

    250k-ig pedig: Dell Latitude E5540 (E5550 az optikai meghajtó miatt esett ki). Ez a legvalószínűbb egyelőre. Másik 2, amin még tanakodok: Hp probook 650 és Asus N551
    Ha 250k lenne a határ, akkor ti a 3 közül mit vennétek? Mindegyikről olvastam jót és negatívat és, most a negatívokat írom le inkább.
    Dell E5540: Pár hozzászólást olvastam fórumokon, amik kicsit megrémisztettek, ugyanis volt, aki azt írta, hogy a kijelző fél év után tele lett karccal a billentyűzet miatt, és néhányan azt írták, hogy rossz a billentyűzet minősége. Vki aki használta 1 ideig erre tudna válaszolni, hogy igazak-e ezek.
    Asus N551: Sztem kicsit gyengébb minőségben a Dell-től, viszont itt talán mindegyik modellben Ips kijelző van? Fórumokon a wifi erősségét szidták, és a billentyűzetet, hogy nem ezt várnák el ilyen árkategóriában.
    Hp probook 650: Erről nem sokat hallottam, csak annyit, hogy a kijelzője nagyon gyenge.
    Szóval a tanácsotokra lenne szükségem, bármilyen tippet és tanácsot szívesen meghallgatok. Ti is maradnátok a Dell E5540 mellett, vagy inkább mást vennétek? Köszönöm előre is a segítségeteket!

    UI: Még 1 olyat el felejtettem kérdezni, hogy ilyenekre elég az intel core i3 4030u, vagy nem?

    [ Szerkesztve ]

  • RohenHun

    csendes tag

    válasz szabonagyur #91969 üzenetére

    Köszi a választ!
    Még 3 kérdésem lenne. Szted is jobban járna a sima 1366x768 felbontással, vagy a skálázás már jól megvan oldva 1920x1080-nál win7-en, és sokkal jobb lenne a képminőség? Mivel úgyis 1 jó ideig ez lenne a laptopja, akkor jobban járnánk a Dell E5540-el (kevesebb, mint 30-al lenne csak drágább a probook 450-től), vagy nem jobb a hp probook 450-től? Intel i3 4030u elég lenne netezésre, vagy ez már nagyon gyenge processzor, és legyen minimum i5 4210u?

    Szerk: Vettem az adást. Köszönöm a segítségedet!

    [ Szerkesztve ]

  • RohenHun

    csendes tag

    Sziasztok!

    Barátom szeretne laptopot venni. Munkahelye (egyetem) szerezné be neki, így annyi kikötés van, hogy bruttó 300e alatt kell lennie.
    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Ebben a hónapban
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    Bruttó 300e alatt.
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Játék és programozás (munkahelyen kisebb script-ek futtatása)
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    1920x1080 (de lejjebb is lehet venni, ha nem bírja), medium-high közötti beállítás körül. Néztük, hogy leginkább Nvidia 1050-t lehet kapni ilyen összegből.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    15.6 col. Felbontás: 1920x1080. Ha lehet matt és IPS.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Hordozva lesz kolesz és munkahely között. Közben nem lenne használva.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Nem kell, egyetemtől van win 10.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    Majd SSD-t és HDD-t szeretne bele, de ahogy néztük (Dell 7577), ott 300e alatt csak HDD-s van, az SSD-t akkor külön veszi majd bele.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    Nincs
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Inkább új. (de szerintem játék miatt a használt üzletinek úgyis lőttek)

    Szoktam olvasgatni a fórumot. Ez alapján egyelőre a Dell 7577-t ajánlottam neki, de azért megkérdezem, hogy ti mit mondtok. Ezt néztük ki:
    http://www.laptopszalon.hu/dell/dell-inspiron-7577-7577fi5ua1-laptop_31401-adatlap
    Mivel 300e alatt kell lennie, emiatt ahogy néztem a legolcsóbb jöhet szóba, ami HDD-s. Jól gondolom, hogyha SSD-t szeretne belevenni, akkor elég egy M.2 SSD-t venni, és azt simán bele tudjuk tenni, vagy csak akkor lehet benne ssd, ha gyárilag SSD-vel adják? (M.2-vel még nem volt dolgom).
    Köszönöm a válaszokat!

    [ Szerkesztve ]

  • RohenHun

    csendes tag

    válasz RohenHun #141208 üzenetére

    Sziasztok!

    Majd erre kérlek válaszoljatok, ha ráértek :)
    Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák