Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Eendé

    csendes tag

    Sziasztok!
    A már 9. éve használt Asus laptopomat szeretném lecserélni, ehhez kérnék segítséget :)
    Íme az elképzelés:

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Néhány hónapon belül, nincs igazán konkrét dátum.
    (2) A gépre szánt összeg forintban? 220 ezer körül, nagyon maximum 260 ezer Ft.
    (3) Felhasználás? Komolyabban egyiket sem tudnám kiemelni, kicsit ez is, kicsit az is. Irodai programok nem túl méretes doksikkal, programozás inkább csak haladó szinten (tanulás), játék kisebb rendszerességgel, filmezés, videózás.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Leginkább régebbi (2005-2009) játékok, de azért örülnék, ha az újabb címekkel is elbírna, de nem feltétel, nem kell ultra grafikán.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15.6", FHD, örülnék az IPSnek, de nem kizáró ok, ha nem az.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Hordozva lesz (házon belül gyakran, nagyobb távokon heti egy-két alkalommal), utazás közben nem használnám.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Nem kell.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Minél nagyobb, de 1 TB bőven elég :) SSD-hez nem ragaszkodom, optikai meghajtóhoz sem.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? HDMI gondolom már nem számít spec. igénynek :) Örülnék a háttérvilágításos billentyűzetnek, és kártyaolvasónak, de egyik sem kizáró ok.. illetve örülnék, ha ez is sokáig jó szolgálatot tenne..
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Mindenképp újat szeretnék.

    ui. A fórum után az ASUS N551JW-NC212D modell tetszett meg, még épp beleférne a keretbe, de nem tudom, a 4 GB RAM mennyire kevés, illetve régebbi teszteken sok rosszat hallottam a WIFI-jével kapcsolatban, erről valami info?

    ui2. Mivel nem túl sürgős a dolog, megéri várni, amíg kijönnek az újabb modellek, vagy várhatóan nem csökken számottevően a masinák ára?

    Előre is köszönöm,
    Attila

  • Eendé

    csendes tag

    Sziasztok!

    A már 8. éve használt Asus laptopomat szeretném lecserélni, ehhez kérnék segítséget :)
    Íme az elképzelés:

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Néhány hónapon belül, nincs igazán konkrét dátum.
    (2) A gépre szánt összeg forintban? 220 ezer körül, nagyon maximum 260 ezer Ft.
    (3) Felhasználás? Komolyabban egyiket sem tudnám kiemelni, kicsit ez is, kicsit az is. Irodai programok nem túl méretes doksikkal, programozás inkább csak haladó szinten (tanulás), játék kisebb rendszerességgel, filmezés, videózás.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Leginkább régebbi (2005-2009) játékok, de azért örülnék, ha az újabb címekkel is elbírna, de nem feltétel, hogy max. grafikán.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15.6", FHD, örülnék az IPSnek, de nem kizáró ok, ha nem jön ki ennyiből.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Hordozva lesz (házon belül gyakran, nagyobb távokon heti egy-két alkalommal), utazás közben nem használnám.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Nem kell.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Minél nagyobb, de 1 TB elég :) SSD-hez nem ragaszkodom (de későbbiekben azért tudjam bővíteni vele), optikai meghajtóhoz sem.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? HDMI gondolom már nem számít spec. igénynek :) Örülnék a háttérvilágításos billentyűzetnek, és kártyaolvasónak, de egyik sem kizáró ok.. illetve jó lenne, ha ez is sokáig jó szolgálatot tenne..
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Mindenképp újat szeretnék.

    ui. A fórum után az ASUS N551JW-NC212D modell tetszett meg (illetve ehhez kérnék alternatívákat, ha vannak jobbak), még épp beleférne a keretbe, de nem tudom, a 4 GB RAM mennyire kevés, illetve régebbi teszteken sok rosszat hallottam a WIFI-jével kapcsolatban, erről valami info?
    ui2. Mivel nem túl sürgős a dolog, megéri várni, amíg kijönnek az újabb modellek, vagy várhatóan nem csökken számottevően a masinák ára?

    Előre is köszönöm,
    Attila

  • Eendé

    csendes tag

    Sziasztok!

    Az ASUS G551 ugyanúgy ajánlott modell, mint az N551, csak a festése más?
    Ha jól látom, a MM-ban 230-ért adják, mint hozzá nem értő személynek, jobbnak tűnik a processzora (és ram..). Egyedül a billentyűzet színével vagyok bizonytalan, ha nincs bekapcsolva a háttér világítás, nem tudom, mennyire zavaró a fekete alapon vörös festés..
    Szerintetek melyik lenne a jobb választás?

    Előre is köszönöm,
    Attila

  • Eendé

    csendes tag

    válasz spyduck #131231 üzenetére

    Köszönöm a választ. Ilyen teszteket olvastam, a problémám az, hogy (mint az általad linkeltekben is) i7-es processzorral szerelt masinákat használtak. Viszont a kinézett N551-ben Intel Core i5-4200H, míg a G551-ben i5-6300HQ processzor van, és nem tudom, mekkora különbség van köztük, ha olyan programot használok, ami processzor-igényes, szóval megéri-e a +25.000 forintot, vagy nincs lényeges különbség. :F

  • Eendé

    csendes tag

    válasz KubanitoS #131235 üzenetére

    No, ezt nem is figyeltem. MM IPS panelt írt a G551-hez is, máshol már nem látom ezt a feltüntetést.. így viszont már egyértelműen az N551 felé hajlok.

    Köszönöm szépen a válaszokat!!

    [ Szerkesztve ]

  • Eendé

    csendes tag

    válasz Mikulásbá #131303 üzenetére

    Ez biztos? Én is ezt néztem ki, de ASUS honlapja szerint " 16:9 HD (1366x768)/Full HD (1920x1080)/IPS FHD (1920x1080) " van nem IPS FHD is, így elbizonytalanodtam.. örülnék az 'ingyen' windowsnak, de az IPS-ről nem mondanék le a javára, a visszaküldés meg a szűkös akció miatt nem igazán lehetséges :/
    (Nem kötekedésből kérdezem, csak biztosra szeretnék menni :D )

  • Eendé

    csendes tag

    Sziasztok!
    Végül próbát tettem, hátha bejön, és az ASUS N551-CN212H végződésű, win 8.1-gyel árult notit vettem meg.
    A panel HWiNFO szerint SAMSUNG 156HL01-102, ha jól látom, ez IPS.
    Sajnos a MM-ban már nincs, de ha máskor láttok ilyet, nyugodtan vegyétek, gyönyörű képe van.

    Köszönöm szépen a segítséget a vásárláshoz!

    Attila

    ui, azért ha tévednék, javítson ki valaki :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák