Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szabifotos

    senior tag

    Sziasztok!

    Notebbok vásárláshoz tanács kellene... A lehető legnagyobb teljesítményűt kellene megtalálnom ilyen árban...

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Nyár folyamán kb...

    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    max. kb. 160.170e

    (3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
    Iskola,+ ha már új notebookot veszek ennyiért akkor játszanék is. Az asztalim nem túl modern...

    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Az árból a lehető legjobbat kihozni. Nem írok konkrétumot....

    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    Talán a matt jobb a tükröződések miatt.... de megint az ár dönt.

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Igen néha. Nem fő szempont a súly.

    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Win7-et használok jelenleg...

    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    Ahogy nézegettem: 500GB-1TB hdd, 8GB ram amik ilyen árban vannak. Optikai meghajtó néha jól jöhet. SSD-t majd talán később vennék bele.

    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    -
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Legvégső esetben használt is, de inkább új.

    Amiket nézegettem: (de ha tudtok jobb alternatívát, meghallgatom) ASUS X550ZE
    ASUS X555LB

    Az i5-ös ugye csak dual core, az amd quad, viszont a benchmark tesztek nagyjából ugyan olyanra hozták ki őket.

    Az nVidia a tesztek szerint jobb. Hiába csak DDR3 64bit.. stb..

    Találtam 170ért 8GB rammal az X555LB-t.
    Nehéz döntés. Eddig ezt a 2-t találtam. Segítsetek pro és kontra légyszi, hogy mi lenne a jobb döntés. Ha van más alternatíva, meghallgatom.. :R

Új hozzászólás Aktív témák