Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Gazda1

    tag

    Sziasztok!

    250e-t szánnék laptopra. Kritériumok: i7-es proci, 6 v. 8 GB RAM, Full HD felbontás, jó lenne, ha egy játékra alkalmas VGA is lenne benne. Mik lennének a lehetőségek? (méret nem számít)

    -... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

  • Gazda1

    tag

    válasz Borote #24671 üzenetére

    Jó lenne néha játszani is, ezen kívül teljesen általános dolgokra: film, internet, szövegszerkesztés.... Meg jó lenne a full hd-s febontás, az is csak azért fontos, mert nem szeretem az alacsonyat. Pár évig használnám, és jó lenne, ha 3 év múlva is gyors lenne.

    -... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

  • Gazda1

    tag

    válasz Borote #24679 üzenetére

    Köszi a kimerítő választ, utánanézek a linkeknek.

    És [erről] mi a véleményed?

    [ Szerkesztve ]

    -... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

  • Gazda1

    tag

    Tisztelt Uraim!

    Melyik lenne az a laptop VGA, amely már alkalmas játszásra, de még nem drágítja a gépet 250-300eFt fölé? A GT555M vagy a HD 6770 mire elég, tényleg jók ezek játékra?

    -... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

  • Gazda1

    tag

    válasz GaborGh #24926 üzenetére

    És, ha spórolnék és az olcsóbbik utat választanám -->GT555M vagy HD6770, akkor azok mire lennének jók, illetve kb. mennyi ideig fogadnák az újabb gémeket? Gondolom, azok a gépek, amibe GT555M-et vagy HD 6770-t szerelnek nem kifejezetten játékos gépek, szóval hűtés terén (is) gyengébbek?! A PC-mben HD 5770 1 GB VGA volt, ahhoz képest hol állnak a fent említett típusok? Rosszabbak vagy hozzák azt a szintet?

    -... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

  • Gazda1

    tag

    Akkor még egy-két kérdésre válaszoljatok nekem, legyetek szívesek. Néztem most ezt az Aldiban kapható, Medion márkájú gépet, ez tényleg jó áron van. Érdemes ebbe beruházni? Anyaghasználat szempontjából jó lehet? A Windows az egy külön partíción lesz, vagy adnak hozzá telepítőlemezt is? A RAM az hogy van benne? (2x2, vagy 1x4?) Az lenne vele a tervem, hogy kibővítem a memóriát 8 gigára és veszek bele SSD-t. Ezek megoldhatók lennének? Házilag be tudom tenni ezeket? Csak alul kell hozzá lebontani a burkolatot, vagy ez már szervizigényes? Bocsi a sok kérdésért, de most kitérek minden részletre vásárlás előtt. :R

    -... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

  • Gazda1

    tag

    válasz GaborGh #24940 üzenetére

    Ár-érték arányban nagyon meggyőző a Medion gépe. Inkább fizetnék kevesebbet, megnéztem róla a videót, és tényleg fullos kis gép. A kérdés tényleg csak az lenne, hogy vajon a minősége is megfelelő-e? Illetve, hogy fel lehet-e bővíteni mégy egy SSD-vel és plusz 4 giga RAM-mal?

    Jah, nem voltam az Aldiban, feljebb linkelte valaki ezt a csodagépet. Amúgy meg, ha megkérdeznék egy eladót az Aldiban, tuti, hogy nem tudna válaszolni.

    Körülnéztem a Medion honlapján is és vannak nagyon durva specifikációjú laptopjaik.

    [ Szerkesztve ]

    -... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

  • Gazda1

    tag

    Én is megvettem ma az Aldis Medion masinát. Majd írok róla, ha érdekel valakit. Sajnos csak egy összehasonlítási alapom van, az pedig a Toshiba C660-12m.

    -... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

  • Gazda1

    tag

    Itt egy 3dMark eredmény, a proci teszt nem sikerült valamiért. (Lehet, hogy ott az integrált VGA-ra váltott?)

    <<< System Information >>>
    ------------------------------------------------------------------------------------------

    System Model MEDION P6812
    Processor Intel(R) Core(TM) i3-2330M CPU @ 2.20GHz
    Physical Memory 4 GB
    Graphic NVIDIA GeForce GT 555M
    Video Memory 0 bytes
    Operating System Windows 7 Home Premium (6.1.7601) 64-bit
    Application 3DMark06 - Basic Edition

    <<< Result >>>
    ------------------------------------------------------------------------------------------

    < Main Test Results >

    3DMark Score 10 377,0 3DMarks
    SM2.0 Score 4 578,0
    HDR/SM3.0 Score 4 698,0
    CPU Score 2 603,0
    Game Score 0,0 Points

    < SM2.0 Graphics Tests >

    GT1 - Return To Proxycon 40,0 FPS
    GT2 - Firefly Forest 36,3 FPS

    < CPU Tests >

    CPU1 - Red Valley 0,8 FPS
    CPU2 - Red Valley 1,3 FPS

    < HDR/SM3.0 Graphics Tests >

    HDR1 - Canyon Flight 44,5 FPS
    HDR2 - Deep Freeze 49,5 FPS

    < Feature Tests >

    Fill Rate - Single-Texturing -1,0 N/A
    Fill Rate - Multi-Texturing -1,0 N/A
    Pixel Shader -1,0 N/A
    Vertex Shader - Simple -1,0 N/A
    Vertex Shader - Complex -1,0 N/A
    Shader Particles (SM3.0) -1,0 N/A
    Perlin Noise (SM3.0) -1,0 N/A

    < Batch Size Tests >

    8 Triangles -1,0 N/A
    32 Triangles -1,0 N/A
    128 Triangles -1,0 N/A
    512 Triangles -1,0 N/A
    2048 Triangles -1,0 N/A
    32768 Triangles -1,0 N/A

    ------------------------------------------------------------------------------------------
    ::: Generated by Mark Reader 1.0.0 on 2011.11.02. 11:29:25 :::

    -... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

  • Gazda1

    tag

    Hosszú gondolkodás után döntöttem úgy, hogy megveszem a Medion Akoya P6812 típusú laptopot. Cél volt egy jobb VGA-val szerelt laptop vásárlása, a lehető legkedvezőbb áron. A végére 3 versenyző maradt: a Lenovo 570Y nevű gépe, valamint néhány N szériás Asus
    noti. Azért esett a választás a Medionra, mert ár/érték arányban ez a gép tűnt legjobbnak a specifikációk alapján. Ezen kívül jó néhány extrával is kedveskedtek a leendő vásárlóknak, melyekről később fogok írni. Végül azért döntöttem a Medion mellett, mert olcsóbban kapható és többet is ad, mint a többi versenyző. Ezen kívül olvastam egy cikket is, miszerint a Lenovo fel fogja vásárolni a Medion-t, ez talán jót is jelenthet. Valamint mindig is abban a hitben voltam, hogy a németek precíz emberek és nem adnak ki a kezükből minőségileg kifogásolható terméket. (Tudom, hogy Kínában gyártják a gépet, de ma már mit nem? Az iPhone 4-esemet is ott gyártották.)

    Doboz:
    Méretes dobozban adták a gépet, magyar nyelven a teljes specifiáció fel volt tüntetve rajta. Egyetlen elírásra lettem figyelmes: A processzor órajelét elírták, a valós 2,2Ghz helyett 2,1GHz volt feltüntetve. Aki szembesül vele, azt megnyugtatom, valójában 2,2GHz-s proci van benne. Tartozékként jár a géphez 1 db törlőkendő, 1 db USB-s digiTV vevő távirányítóval, elemekkel. Ezen kívül természetesen 8 cellás akkumulátor, töltő, leírások, 3 db CD, valamint Windows 7 Home Premium oprendszer és egy csomó egyéb szoftver, melyeket még nem néztem meg. Még egy egérnek és egy táskának örültem volna, de ez már túl nagy kérés lenne ennyiért.

    A garancia ugyebár 3 év, ami elég ritka más laptopgyártók esetében. Van magyarországi szervizük is, Budaörsön, remélem ritkán kell meglátogatnom őket.

    Design szempontjából nem rossz szerintem, bár a szépség relatív, mellesleg nekem a laptopok 80 %-a tetszik külsőre. Fontos dolog még az anyaghasználat is egy hordozható gép esetében. A Medion gépe teljes mértékben műanyag borítású, én sem bánnám, ha fém
    burkolatot kapott volna a masina, de én odafigyelek a cuccimra és a kezeim között nem fog sérülni a gép. A lényeg, hogy ezt már egyesek gagyinak neveznék, szerintem nem rossz. A billentyűzet kellemes csalódás volt számomra, ugyanis rosszabbra számítottam.
    A gombok nyomáspontja eltalált, valamit a billentyűk között van elég hézag is, így nem nyomhatunk véletlenül kettő gombot egyszerre. Ugyanakkor van numpad is, ami elég hasznos dolog (számomra legalábbis). Gondolom az nem kérdéses senkinek, hogy a billenytyűzet magyar a gépben. A touchpad is megfelelő, bár a gombok nyomáspontja nem a legjobb. Szóval a tapipadon lehet görgetni, nagyítani-kicsinyíteni, elforgatni, valamint nyújtani. Ezeknek a funkcióknak külön örülök. Még egy-két dedikált gombnak örültem volna (számológép, böngésző, multimédiás gombok, de ezek sajnos nincsenek.

    Érdekesség:
    - DVD meghajtó kivehető és a helyére mélynyomó szerelhető.
    - Az összes driver magyar nyelvű hozzá, valamint rengeteg program is jár hozzá.
    - A táp FSP, a távirányító Chikony márka.
    - Egy dizájnos Windows Media Center nevű progi is jár hozzá, melyet a távirányítóval is lehet kezelni. Ezzel olyan,
    mint egy média lejátszó. Zene, filmek, DVD, TV, rádió is van itt.
    - Medion Fastboot: ezzel elvileg néhány mp alatt bebootol a gép.

    Kinek érdemes ilyet vennie?
    - Aki nem fél a kockázattól egy ismeretlen "márka" miatt
    - Aki a lehető legtöbbet szeretne kihozni "kevés" pénzből
    - Akinek fontos a digiTV, amit én még nem tudtam beüzemelni.
    - Akinek fontos az előre telepített rendszer, melyben sok hasznos progi van.

    -... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

  • Gazda1

    tag

    válasz M.T. #25062 üzenetére

    Szerintem biztosan lesz még belőle, erre felé nem bíznak az ismeretlen gépekben.

    takkert:
    Eddig csak a The Saboteur nevű játékkal és a Prince T2T-vel próbáltam, kb egy órát, de nem éreztem melegnek a gépet, viszont hőmérsékletet nem néztem.

    Garanciáról nem is érdeklődtem, mert a szervíz itt van Budaörsön, viszont csak a blokkot kell megőrizni.

    Amúgy az a meglepő a géppel kapcsolatban, h az összes program, driver, sőt még a dobozon az írás is magyar nyelvű. Mégis van némi support?!

    -... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

  • Gazda1

    tag

    válasz PainKiller13 #25069 üzenetére

    A medion.at oldalon lehet rendelni is, sőt arra is van lehetőség, hogy küldj egy árat, amiért megvennéd, tehát lehet alkudni is, ha ügyes vagy.

    -... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

  • Gazda1

    tag

    Milyen márkájú SSD meghajtót javasolnátok laptopba? 64 vagy 128 GB-os kellene.

    -... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

  • Gazda1

    tag

    válasz M.T. #25154 üzenetére

    Nekem is egyedül a műanyag borítás nem tetszik, vagyis inkább a sima felület nem bejövős. Ha kicsit érdesebb lenne, úgy már kicsit jobban tetszene. Amúgy jó, hogy adtak törlőkendőt, mert tényleg könnyen maszatolódik.

    Én az asztali gépem kiváltására és média lejátszónak vettem. Már korábban nézegettem ilyen lejátszókat, de kb 30-40 lett volna egy jobb, most egy eszközben meglesz minden. Meg letöltésre is kiváló, mert sokkal csendesebb, mint az asztali. Külön bejön a távirányító, próbálgattam a digiTV vevőjét is, de csak szakadozva vette az adást. Te próbáltad rajta a digiTV-t?

    Még egy 256 GB-os SSD-t tervezek bele, de az még egy fél laptop ára lenne.

    -... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

  • Gazda1

    tag

    válasz perempe #25432 üzenetére

    AQUA Electromax-nál érdemes nézelődni, vagy a szokásos nagy elektronikai áruházak: MM, Saturn, EURONICS. Alee-ban is van egy jó kis notebook bolt.

    Globalplaza.hu-n lehet meg nézni az aktuális akciós kínálatot, néha vannak ott jó lehetőségek. ;)

    [ Szerkesztve ]

    -... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

  • Gazda1

    tag

    válasz tataboy #25608 üzenetére

    -... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

  • Gazda1

    tag

    válasz daniatx #25686 üzenetére

    (#24777) Majy000 itt a fórumban, hogy neki azt mondták, hogy 2 hónapig visszaviheti és kifizetik a pénzt.

    "Nos aldi féle Medion notebookról csak mint haladó leírom a tapasztalataimat.
    Először is csomag kibontás után tartalom: Ugyebár a laptop, tv tuner és táp amit ígértek (driver telepitők)...ami meglepett az a windows lemez így bármikor újra tudom telepíteni...természetesen csak a laptopon működik más gépre nem lehet ez nem tudom hogy van megoldva de így van.
    A gép kinézetre szép bár fényes így ujjlenyomatos lesz sok fogdosás után. A billentyűzet jó puhán lehet nyomkodni és nem hangos. A műanyag borítás (ezüst-fekete) nyomásra nem deformálódik. A touchpad nincs külön kiemelve tehát nem is látszik hogy van csak a két "egér" gombol tudod hogy ott van felette (ez nekem tetszik), viszont az előbb említett gombokat kicsit nehéz nyomni aki ezeket akarja sokat használni nem hiszem hogy tetszene.
    Bekapcsolás után egy jól konfigurált rendszer van külön particion a telepített dolgok. Bekapcsoláskor telepit Google Chromot, Corel Drawt (nem proba verzio) és egy Microsoft Mathematics nevű programot. (plsz van rajta power dvd és pás 'poweres' méda programok (a csomagba van hozzá key is, és telepítve vannak Ashampoo dolgok)
    A gépen 4 usb csatlakozó van egy közölük 3.0, HDMI kártya olvasó + minden szokásos.
    A windowsos teljesítmény mutató 5,8-at mutat amit a Intel videokártya húz le a Geforce 555M-re 6,9-et jelez. Eddig csak Start Craft 2-öt próbáltam ki full grafikával ami tökéletesen futott de felmelegedett fél óra után 85-86 fokra ami nem tudom mennyire természetes laptopoknál vagy hogy melegedne e tovább ha mondjuk 2,3 orát játszanék majd letesztelem ezt is. A hangja meglepően tiszta saját hangszóróval is. A kijelző fényes az első bekapcsoláskor túlzottan is de ezt be lehet állítani. Az Intel és Geforce videokártya között automatikusan vált de be lehet állítani kézileg is melyik programnál mit használjon.

    A boltba azt mondták 2 hónapig visszavihetem és visszaadják az árát.
    Ha érdekel még valami kérdezettek, nem tudom miről kéne még írnom.
    "

    Kérdezz utána abban a boltban, ahol vásárolni szándékozol.

    -... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

  • Gazda1

    tag

    válasz GaborGh #25694 üzenetére

    Ezzel csak megerősítik a júzert abban, hogy jól döntött és meg van a lehetősége egy ilyen nem mindennapi dologra is. Egy ilyen kijelentés fokozza a cég jó hírnevét. Ha meg belegondolsz abba, hogy valaki két hónapig használ valamit, akkor már nagy valószínűséggel nem viszi vissza, mert benne vannak a személyes adatai, hozzá szokott a mindennapos használat során. A vásárlás során érzékelt kockázatot kívánják csökkenteni a vevőben. Ez arra is utalhat, hogy annyira biztosak benne, hogy jó a termék és nem viszik vissza. Egy ilyen nyereséges cégnek, mint az Aldi mit számít az a pár db laptop, fogják aztán visszaadják a gyártónak. Végül, ha be akar törni a piacra a Medion, akkor azért áldozatokat kell hozni, valamiben jobbnak kell lenni, mint a többiek.

    -... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

  • Gazda1

    tag

    Szerintem ezt a két linket érdemes átfutni azoknak, akik vásárlás előtt állnak és tanácstalanok abban, hogy melyik hardver jobb (természetesen piszkálás nélkül).

    Laptop Video Graphics Cards - Benchmark List
    Comparison of Mobile Processors

    Persze, ha jól gondolom nem mindegy, hogy melyik processzort melyik VGA-val párosítjuk, de az átlag júzernek ez is jó kiindulási alap. Amúgy az átlag júzer nem akarja piszkálgatni a gépét, és ha azonos ár mellett (piszkálás nélkül) jobb teljesítménnyel bír egy Intel+nVidia páros, mint egy AMD+ATI, akkor tényleg azt érdemes javasolni.

    -... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

  • Gazda1

    tag

    válasz gr3g18 #26148 üzenetére

    Nekem is Aldis Medion gépem van, már több, mint egy hete. Eddig semmi gond nem volt vele. A márka hazánkban nem túl ismert, viszont nem tűnik rossz minőségűnek. A laptophoz FSP hálózati adapter jár, ami az egyik legjobb, a régebbi Medion asztali gépekben is FSP táp van, ez nálam legalábbis fontos szempont. A távirányítót és érzékelőjét a Chikony gyártotta, amely márka már korábbról ismerős számomra és csak pozitív tapasztalataim vannak a márkával. Az alaplap típusáról nem ír semmit az Everest, de feltételezem, hogy az sem lehet olyan rossz. Van az ipon.hu-n teszt egy Medion netbook-ról, ami annak idején az MSI Wind hardverét kapta egy az egyben más burkolattal és kicsit olcsóbb is volt, lehet, hogy az Aldis gépnek is vannak MSI génjei. Ezt mindenki döntse el maga, hogy jó vagy rossz-e.

    Ami tetszik a gépben, hogy van hozzá Win7 egy csomó plusz szoftverrel és a driverek is magyar nyelvűek egytől egyig. talán extraként említhető ebben az árkategóriában az USB 3.0, a VGA sem rossz, meg a 750GB-os HDD sem rossz. A hangszórói szépen szólnak, v2 Dolby matricát is kaptak. Az akksi sem rossz, múltkor néztem egy 90 perces filmet, a film végén még mindig több, mint öt órát írt a windows az akksira. Én már megbarátkoztam vele, de a ház az teljes mértékben műanyag borítású és fényes is, tehát gyűjti az ujjlenyomatokat, viszont a csomagban adnak a géphez egy törlőkendőt is. :)

    GaborGh

    A kijelző az matt, a kerete és a gép többi része csillogó, ujjlenyomat gyűjtő, fényes műanyag, gondolom erre gondoltak az Aldisok is.

    [ Szerkesztve ]

    -... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

  • Gazda1

    tag

    válasz archie17 #26354 üzenetére

    Azt hiszem, hogy 2.0-ás lesz az és a mélynyomót a DVD meghajtó helyére lehet betenni. Ez csak tipp, az én laptopomban így van (nem Lenovo).

    -... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

  • Gazda1

    tag

    válasz PainKiller13 #26782 üzenetére

    Ma vásároltam a budaörsi Aldiban és van még a gépből. :)

    -... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

  • Gazda1

    tag

    válasz Kornel #26845 üzenetére

    Ez az első laptopom, csak egy Acer netbookom volt korábban. Nem néztem más gépeket vásárlás előtt. Egyetlen összehasonlítási alapom menyasszonyom Toshiba C660-12M gépe, ami egy hajszálnyival masszívabbnak tűnik. Amúgy a Medion nem gyűjti annyira az ujjlenyomatokat, mint korábban gondoltam volna, sőt tényleg minimálisan. Sajnos semmi game nincs rajta (kivéve Angry Birds), minden a régi PC-m (már eladtam) HDD-jén van, amit most nem tudok rákötni a laptopra, mert nincs hozzá alkatrészem. De notebookcheck-en lehet, hogy találsz valami infót.

    -... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

  • Gazda1

    tag

    válasz PietroxX #26847 üzenetére

    Eddig minden OK a géppel, hozom-viszem elég gyakran, bírja. Játszani még nem volt időm vele (kiv. Angry Birds), szóval a melegedésről nincs infóm. Sokat használom, de nem volt vele semmi gond eddig. Az akksi elég jó.

    Amúgy, miután megvettem, egy ideig a HDD elég hangosnak tűnt, erről írtak is a notebbokcheck-es tesztben, DE egy idő után teljesen halk lett, most már alig hallani. Ez nem tudom miért lehetett...

    -... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

  • Gazda1

    tag

    Abban az állításomban meg tud valaki erősíteni, vagy cáfolni, hogy az Aldis Medion Akoya p6812 laptopban két HDD-nek van hely?

    Az én bizonyítékaim:
    - olvastam valamit egy német oldalon, csak nem értettem pontosan, de a kommentelő 3 sata helyről beszélt és, hogy ezt sokan nem tudják.
    - megnéztem a BIOS-ban a bootolási prioritást:
    1: SATA CD
    2: SATA 0 Port
    ...
    9: SATA 1 Port

    Akkor valószínűleg a SATA 1 Port az egy szabad hely mondjuk egy SSD számára?!

    -... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

  • Gazda1

    tag

    válasz krino #27400 üzenetére

    Most csak az Akoya P6812-t lehet ott kapni, meg valami netbook-ot, ami nem Medion. Viszont medion.at-ről lehet rendelni Erazer-t is. Ha nem tetszik az ár, akkor küldhetsz nekik egy javaslatot, hogy mennyiért érdekelne. Persze egy kis némettudás is kell a dologhoz.

    -... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

  • Gazda1

    tag

    válasz GaborGh #27403 üzenetére

    :D itt szoktam lenni mindig, de csak ritkán szólok hozzá.

    -... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

  • Gazda1

    tag

    válasz krino #27400 üzenetére

    Erazer gépek itt. Ahogy nézem ezek bizony gamer gépek i5-tel, i7-tel, GTX460M, GTX560M, SSD, bluray, fhd is van bennük. Ez pl. teljesítményben azonos az Asus G53-mal, viszont olcsóbb és van benne bluray meg SSD is. :)

    Igen, lehet alkudni, mert valahol volt egy olyan link, hogy Presivorschlag schicken, vagy valami hasonló.

    [ Szerkesztve ]

    -... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

  • Gazda1

    tag

    válasz krino #27414 üzenetére

    Ha írnál nekik, akkor oszd meg a tapasztalatokat. Kíváncsi vagyok mit válaszolnak. Amúgy a mo.-i ügyfélszolgálattal is lehetne egyezkedni, gondolom nem zavarnak el, ha akarsz tőlük vásárolni, lehet, h ők is adnának árajánlatot az Erazerre.

    -... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

  • Gazda1

    tag

    válasz PietroxX #27416 üzenetére

    -... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

  • Gazda1

    tag

    válasz krino #27419 üzenetére

    Eddig minden OK, de egyelőre csak általános dolgokra használtam (net, office, film). Játék terén a COD MW3-at tettem fel kíváncsiságból és élvezhetően vitte 1366x768-ban, viszont azt nem néztem, hogy mennyire melegítette fel. Sok játék esetén hajlamos melegedni, azt írták itt. Ez az első laptopom és meg vagyok elégedve vele, nem érzem lassabbnak a korábbi asztalimnál (Q6600, 4GB RAM). Játékra az Erazer kell szerintem, mert abban gondolom olyan a hűtés is, ha már gamer gépnek árulják.

    -... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

  • Gazda1

    tag

    válasz krino #27424 üzenetére

    Köszönöm! Remélem sikerül találnod egy faxa gépet! :)

    -... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

  • Gazda1

    tag

    válasz endruboy1 #27431 üzenetére

    Az 2330M, nem pedig 2310M. :K

    -... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

  • Gazda1

    tag

    válasz spyduck #27488 üzenetére

    Nem értem, hogy miért nem normális, aki ilyet vesz?! Leestek a notebookstore eladásai? :DDD Szóval az a lényeg, hogy nem kötekedni vagy személyeskedni akarok, csak akkor én is kifejteném a véleményemet. Egyrészt gondolom még nem láttál ilyet, másrészt nem árt, ha utánanéztél volna a többi terméküknek is, mielőtt levonod a következtetéseidet.

    Nekem úgy tűnik, hogy a gépeiket a piac igényei szerint állítják össze, valamint mindenhol hosszú leírások, videók vannak, hogy informálják a vevőt. Én úgy látom, hogy valamilyen pluszt próbálnak nyújtani, alacsonyabb áron.

    Spórolás: ha spórolni akarnak, akkor minek az FSP táp minden gépbe, akkor már ott a Codegen, a többi komponensről nem is beszélve. Annyira a szóban forgó laptopról sem érzem, hogy spóroltak volna az anyaggal, mert kicsit még súlyosabb is, mint a hasonló kategóriás gépek (2,8 kg).

    Azt kellene még észrevenni drága barátaim, hogy azért, mert valamit nem ismerünk, még nem biztos, h xar. Állításainkat pedig alá kell támasztani tényekkel.

    Amúgy ma mindent Kínában gyártanak, ebből akár azt is gondolhatnánk, hogy a kínaiak már fejlettebbek, mert sokkal több gyártási tapasztalatuk van. Ezt most csak azért írtam, mert minden nézőpont kérdése, 19 vagy 1 híján 20. Amúgy az iPhone-okat is Kínában gyártják, gondolom azok is hulladékok, nem?

    Azért vettem ezt, mert nem akartam többet fizetni egy gyengébb gépért. Tudom a support meg az anyaghasználat.. nálam ezek voltak a másodlagos szempontok. A 3 év garancia meggyőzött, meg hogy közel lakom a szervizhez. Ha gond lenne vele, végső soron visszaviszem az Aldiba vagy veszek egy másik gépet és tanulok a hibámból.

    Következtetéseket csak tapasztalatokból kellene levonni. Amúgy senkit nem akarok rábeszélni, hogy ilyet vegyen. Ez is csak egy alternatíva.

    -... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

  • Gazda1

    tag

    válasz spyduck #27517 üzenetére

    OK, nem vagyok normális, és azt sem tudom, hogy mi az a notebook. 3 évre tervezem ezt a gépet. Majd írok, ha letelt. Ha idő előtt tönkremegy azt is megírom. Nem ajánlottam senkinek, csak leírtam a tapasztalataimat, észrevételeimet. De most már azt mondom, hogy vegyen mindenki prémium gépet én meg dörzsölöm a tenyeremet, hogy olcsón olyan géphez jutottam, ami az ÉN igényeimet kielégíti. ;]

    Amúgy megnéznék egy ilyen nyíró-erő, csavaró-erő tesztet, meg ahogy kiszámolják, hogy mm-re pontosan hova kell tenni a processzort, a hűtőt, meg a bordákat. Meg gondolom tesztelik is a gépeket az Északi-Sarkon, meg az őserdőkben meg a sivatagban a legkülönbözőbb időjárási viszonyok között. Nem értem, hogy miért fáj az másnak, hogy ilyen dolgokért nem akartam fizetni. :W

    -... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

  • Gazda1

    tag

    válasz spyduck #27526 üzenetére

    Igen, ezek mind szép dolgok, de ilyen gépeket a fórumozók nem nagyon vásárolnak errefelé. Ilyen katonai szabványoknak megfelelő cuccokra, meg über anyaghasználatú keveseknek van errefelé igénye és pénztárcája.

    Igazából a vita körülbelül ott kezdődött, hogy 160e Ft-ért miért nem jó egy Medion, vagy miért kerül többe egy hasonló Lenovo y570 40k-val win nélkül?! Vagy miben jobb egy - általad javasolt - Toshiba L750? Vagy, hogy milyen tervezési hibát vétettek a mérnökök a Medionnál? Mondom ezt úgy, hogy menyasszonyomnak Toshiba C660-asa van és kb ugyanaz a minőség anyaghasználatra, mint az enyém. A wifi driver telepítésével pedig fél napig szívtam, mert van belőle vagy 8 féle ugyanahhoz a típushoz, és a support oldal mind a nyolcat felhozta, hiába írtam be a pontos típust. Az enyémen meg előre fent volt minden, egy átlag júzer meg lehet, hogy egy drivert sem tud önállóan telepíteni.. Ha meg adnak 3 év garanciát és elromlik a gép, nem hiszem, hogy az lesz a válasz, hogy csak vicceltünk és nincs is garancia.

    -... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

  • Gazda1

    tag

    válasz Borote #27563 üzenetére

    Ok-ok, nem tudtam, hogy jár hozzá win. Amikor én vettem a gépem, akkor 200k lett volna az ugyanolyan hardveres y570-es. Mostanában meg nem néztem az árakat. Azt hittem válság van és már rég drágább lett az y570. :U Hűtés meg nem kell, mert még a vásárlás előtt tudtam, hogy ilyen kategóriás géppel nem érdemes játszani, a gamer gépre meg már sajnáltam a zsét. :O

    -... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

  • Gazda1

    tag

    válasz GaborGh #27564 üzenetére

    :DDD :DDD végre valaki rájött, hogy milyen komoly most itt a tét. Ezután a nap után minden meg fog változni.

    -... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

  • Gazda1

    tag

    válasz krino #27662 üzenetére

    A GTX460M a jobb. [link]

    -... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

  • Gazda1

    tag

    válasz kkrisi #27676 üzenetére

    Ez egy jó kis gép, de kicsit több, mint a kereted és nincs benne hdmi. Viszont jó minőségű, nálunk van C660 a családban és remek! Ez megfelel a kritériumaidnak, de szerintem elég gyenge lehet a hardvere.

    -... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

  • Gazda1

    tag

    válasz Cardea #27742 üzenetére

    Első vasnak elég kemény, vezetni tanulni sem A8-ason kezd az ember, hanem mondjuk egy jó kis suzukin. :DDD Komolyra fordítva a szót, elvileg adnak hozzá rendszer-visszaállító DVD-t, valamint boot-olás közben is van egy olyan lehetőség, hogy recovery, ami visszaállítja a gyári beállításokat. Amúgy grat a géphez, kicsit irigyellek is, mert én első laptopként egy mediont vettem. :O

    -... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

  • Gazda1

    tag

    válasz cettlee #27817 üzenetére

    Ez egy esetleges ellenőrzés alkalmával lehet érdekes. Tehát, ha jön ellenőrizni a NAV (korábban APEH), akkor jogtiszta op.rendszer kell, hogy legyen a gépen. Tehát az a lényeg, hogy az ellenőrzés pillanatában mi van a gépen, nem kell egyidejűleg venni. A FreeDOS-szal nem lesz gond. Ha meg abba kötnének bele, hogy miért nincs a cégnek jogtiszta Windows-a, azt kell mondani, hogy Linuxot használtok.

    -... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

  • Gazda1

    tag

    válasz zolikeke #27887 üzenetére

    "(leginkább EA sportjátékokat szoktam letölteni)"

    Ezt biztos elírtad és a "letölteni" helyére "megvásárolni"-t akartál írni. :DD

    GaborGh feljebb felsorolt néhány típust 170k-ig.

    Kicsit többért, mint az általad linkelt gép lehet kapni Lenovo y570-est, ami megfelelhet az igényeidnek és még minőségileg is a jobbak közé tartozik.

    -... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

  • Gazda1

    tag

    válasz GaborGh #27889 üzenetére

    :D Ez már majdnem medion árban van! Külön kiemelendő a 750-es HDD meg az 1x4GB RAM, ami így könnyen bővíthető. Arra én is kíváncsi lennék, hogy elírás-e.

    -... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

  • Gazda1

    tag

    válasz PainKiller13 #27907 üzenetére

    Fentebb be van linkelve. Viszont lehet, hogy tényleg valami elírás, mert korábban én sem találtam a típust 750-es HDD-vel. Utána kellene kérdezni, van mobilszám is az oldalon.

    -... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

  • Gazda1

    tag

    válasz PainKiller13 #27904 üzenetére

    Én is utánanéztem több külföldi tesztnek és fórumnak. És sok helyen írják, hogy a processzor visszafogja benne a videokártyát. Ezt több helyen is olvastam.

    Most itt a fórumban a tudomány jelenlegi állása szerint egy i3 még egy GTX560M kihajtására is elég. Viszont a valódi gamer (tehát, amit a gyártó is gamer-nek nevez, nem csak a fórumozók) gépeket legalább i5 vagy jobb processzorral szerelik. Vajon miért van ez?

    Tudom-tudom, belinkelték már itt többször is itt az összehasonlítást az i3, i5, i7 processzorok teljesítményéről játék közben és az eredmények szerint alacsonyak a különbségek.

    De valami Throttle-Bug-ot emlegetnek a külföldi nyelven beszélők, ami miatt szerintük kevés az i3 már a GT555M mellé is.

    Szerintem ezt kellene tisztába tenni.

    -... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

  • Gazda1

    tag

    válasz GaborGh #27913 üzenetére

    Igen, de a külföldi fórumozók és tesztelők szerint az i3 nem tudja kihajtani teljesen a GT555M-et, és ez nem csak a Medionra értendő, hanem általánosságban.

    Itt meg az az elfogadott, hogy még egy GTX560M-hez is elég lenne. Ezért gondoltam, hogy tisztába kellene tenni a dolgot.

    Persze lehet játszogatni egy i3 GT555M kombóval is, csak állítólag ott már a proci a szűk keresztmetszet.

    -... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

  • Gazda1

    tag

    válasz PainKiller13 #27915 üzenetére

    Melyik gépben van i3 GTX560M-mel? Olyan szerintem nincs is, vagy tévedek?!

    -... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

  • Gazda1

    tag

    válasz Gazda1 #27918 üzenetére

    Nálam a COD MW3 már elég, hogy beszaggasson néha egy picit.

    [ Szerkesztve ]

    -... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

  • Gazda1

    tag

    válasz GaborGh #27921 üzenetére

    Nem tudom, nem szoktam ilyeneket nézni. :B Azért merült fel bennem a kérdés, mert néhány tesztben (és fórumokban is) írták, hogy i5-tel jobb lenne a játékteljesítmény.

    [ Szerkesztve ]

    -... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

Aktív témák