Hirdetés

Aktív témák

  • Bikkrom

    senior tag

    válasz ciry #12174 üzenetére

    Üdv!

    1. Nem éri meg az i5, ha a játék lesz a leghardverigényesebb dolog amit használsz. Játékoban a VGA lesz a korlát. Itt megnézheted, hogy a GT540 mellett mennyit számít az i3 és i5 közti különbség. A tesztből kitűnik, hogy semmit.

    2. Az i5-ben már ott a turbo boost vagy mi, az i3 ugyan ez csak boost nélkül. De a játékokban a fentebbi tesztből látszik, hogy nem számít a két processzor közötti különbség.

    3. Lehet, de nem érdemes. A gép nem éppen a jéghideg fajtából való, de nem is az elégtelen hűtésűekből. Játékok alatt 79-80 fokra melegszik a GPU, én ezt egy pár százalékos teljesítmény növekedésért nem feszegetném.

    4. Az, hogy angol gari van rá és billentyű. Tehát az angol piacra szánt gépről van szó amit behoztak kis országunkba. De az 5750G-k magyar lokalizációsok. Magyar gari, magyar billentyű.

    5. Le lehet természetesen. Én is azzal kezdtem. :D Linpus van rajta alapból. Egy kis időbe beletelt míg a linuxban kitaláltam a restart parancsot. xD Meg még 2-3 úraindításba míg észrevettem mi a biosba lépés gombja... Nagyon gyorsan bootol azon a részen, alig lehetett kivenni a képről. ;]

    6. Ebben a szegmensben az Acer 5820TG, Asus K53SV, Levono Y560(feltéve ha találsz magyar lokalizációst(radiumnál sajnos nem magyar!)) az ami egy teljesítményen van vele. Picit erősebb VGA nincs ennyiért. Nagyjából +-10%-on belül van az AMD 5650-6550-6650-5730 és nVidia 525-tel. Ennél egy lépcsőfokkal jobbak a 6770-es AMD-k és a GT 555-ös nVidiák. Előbbit a HP dv6-osokban találod meg 200ezer felett. Utóbbit a Lenovo Y570-ben éppen 200ezer alatt. Szóval teljesítményben jobb ennyiért nincs, csak ugyan ilyen teljesítményűek amiket fentebb írtam. 200ezer körül mozognak a jobbak.

    Ha beírod a keresőbe az "5750G"-t még a véleményem is ott lesz valahol a gépről. Sok sikert a döntéshez!

    [ Szerkesztve ]

    Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

Aktív témák