Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cd930

    aktív tag

    Sziasztok!

    2 lemezes NAS-t szeretnék használni, RAID-ben, tükrözve.
    Az alábbiaknak kellene látnia a rajta lévő adatokat: 2 PC és 2 Samsung smart tévé, mind UTP-n csatlakoznak most routerhez vagy switch-hez.
    Ezen kívül wifin laptop, okostelefon, tablet jöhet szóba hosszabb távon, más nem jut eszembe.

    Elsősorban filmek és képek elérése a fontos a belső hálózat számára, de külső elérés is szükséges, ahol leginkább képek, házivideók illetve dokumentumfájlok elérését szeretném konfigurálni megfelelő jogosultsági szintek beállításával.
    Néha torrentet is használok, és szeretek többszörösen visszaosztani.

    Ami extraként felmerülhet: utca felé kamerát teszek fel előbb-utóbb és azt kellene rögzítenie a NAS-nak. Rémlik, hogy 1 kameráig ennek nincs akadálya, de azért kíváncsi vagyok, hogy is van ez.

    A kiforrott és felhasználóbarát szolgáltatások miatt a Synology termékeit favorizálom, én sem szeretnék vele szoftveresen foglalkozni, csak egyszer legyen beállítva aztán hadd menjen.

    Régebbi modellek szóba jöhetnek vagy CPU és/vagy RAM miatt új kiadások az ajánlottak?

    Milyet érdemes? Itt az aprón is többet hirdetnek, takarékossági és megbízhatósági okokból elsősorban az itteni kínálatot részesíteném előnyben..

    A felvetésem tükrözöm a Synology topicba is aztán a kettő tapasztalatát ötvözve döntök.

    Előre is kösz! :R

    20+ éve a Prohardveren

  • cd930

    aktív tag

    válasz cd930 #14583 üzenetére

    Pedig azt hittem, összeszedtem a gondolataimat..

    Ami lemaradt:

    Mekkora CPU és RAM ajánlott?
    Az egymagos procik érezhetően kevesek a fent vagy az alábbiakban leírt átlagos feladatra vagy elegendő egy 209+ vagy 210+ ?

    A tévéken a NAS-on lévő 3D filmek lejátszhatók? Milyen formátumokban és méretben?

    A letöltött torrent fájlok tömörített állapotból (pl. rar, iso, sima dvd) is lejátszhatók?

    20+ éve a Prohardveren

  • cd930

    aktív tag

    Sziasztok!

    Szolgáltatót váltok, 200-as digis netem lesz.
    Emiatt routert is cserélek, de ha már lúd, legyen kövér, a házat és a családot-barátokat ellátnám mindenféle jóval, így került célkeresztbe a NAS is.

    A kiforrottság miatt Synologyban gondolkodom, de itt megáll a tudományom.
    2 vagy 4 lemezest vegyek? Milyen okosat?

    Ha a takarékos megoldásra lőnék, a topicot olvasva arra hajlok, hogy a pótolhatatlan adatokat (jobban belegondolva szinte csak a családi képek-videók kerülnek ide, de ebből már egyre több van) tükrözném, a nagyobb adathalmazban maradhat a többi adat. Az adatok lehívása a belső hálózatból okostévékkel, PC-kkel, telefonokkal, külső hálózatból saját telefonjainkon illetve családi PC-ken történne.
    Mi most erre a legajánlottabb kétlemezes megoldás?
    A PC-mből ki tudnám belezni a 3 és 4 terás WD Red HDD-ket (így csak egy SSD maradna benne), tehát 2 lemezes NAS-nál megoldott a töltelék is.

    Négylemezes megoldás ennek a sokszorosa?

    Ha a cseperedő gyermekeimet el szeretném látni egy netezős géppel nem erőforrásigényes netes játékokhoz, Youtube-hoz, mit érdemes venni? Fel tudom használni ehhez a NAS-t is? Gondolok itt arra, hogy egy hiperolcsó mini gépet (Rapsberry Pi vagy hasonló) HDD nélkül, NAS-ról használni?

    Milyen 2 és 4 lemezes megoldások a favoritok? Ahogy írtam, főleg Synology, de a frissen felkapott Zyxel 326 is érdekes lehet.

    Előre is kösz a segítő válaszokat! :R

    [ Szerkesztve ]

    20+ éve a Prohardveren

  • cd930

    aktív tag

    válasz MaCS_70 #17823 üzenetére

    A felmerülő költségek mellett ettől jobbra számítottam :(
    A pótolhatatlan dolgok most is minimum két példányban megvannak.
    A NAS-sal egy szinttel magasabbra terveztem lépni.

    Akkor a hálózaton lévő fájlok elérését költséghatékonyabb egy erős hardverrel és pl. openwrt-vel megáldott routerre akasztott HDD-vel elérni..

    20+ éve a Prohardveren

  • cd930

    aktív tag

    Sziasztok!

    Synology NAS lesz hálózatba kötve.
    Fel lehet vele venni a tévém tunerén beprogramozott adást? USB-vel összekötve lehetségesnek tűnik. Netán hálózaton is van rá esély?
    Persze egy külső HDD-vel egyszerűbb, de ha NAS-sal is megoldható, minek vennék fölöslegesen még egy eszközt?

    Előre is kösz!

    20+ éve a Prohardveren

  • cd930

    aktív tag

    válasz fogtunder #18036 üzenetére

    Szia!

    A felvevőt és a timeshiftet is sokat használjuk.
    Pl. reklámnál vagy bármikor sokszor inkább megállítom, vacsora, zuhanyzás, vécé, gyereknyűg akármi miatt aztán ha elhárultak az akadályok, odatekerek a folytatáshoz és mehet tovább.

    Az óvodás gyerekeim készség szinten használják a telekomos felvevős STB-t. Minimaxos sorozatokból csak azt töltöm le, amit tényleg nagyon szeretnek.

    Jövő héttől Digire nyergelek és keresem a módját, hogy megmaradjon a mostani komfort.
    El fogom kezdeni a tévé felvevőjét használni, de csak az éppen nézett csatornát lehet felvenni, így itt csak a timeshift funkciót érdemes használni.
    A programozott felvételek, sorozatfelvételek meg mehetnek egy külön erre a célra vett STB-re.
    Vagy ha szofisztikáltabb akarok lenni, akkor DVB Logic / TV Butler , amivel távolról is be tudom állítani, hogy mit vegyen a NAS-ra.

    20+ éve a Prohardveren

Új hozzászólás Aktív témák