Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz Hooper #13604 üzenetére

    most NASt akarsz, vagy HTPC-t? a NAS alapvetően nem lejátszó, hanem tárolásra van (NAS=Network Attached Storage), bár az ASUS pl. gyárt olyan készüléket, ami egyesíti a kettőt, de nem ez a jellemző.

    az mindenképp elmondható, hogy az épített ugyanazért az árért erősebb lesz, a DS215j Arm procija nem összevethető egy Ivy Celeronnal, teljesen más ligában mozognak. vannak dedikált NAS és dedikált HTPC oprendszerek, de olyan nem igazán, ami mindkét célt ellátná egyszerre. ugyanakkor, mivel majd mindegyik Linux alapú, meg lehet oldani, hogy pl. Debianra telepítesz OMV-t és Kodit, akkor az elvileg megoldja mindkettőt.

    a 24/7 üzemhez: pont úgy fogja bírni, ahogy bármelyik számítógép bírná ezzel az alaplappal, nem kiszámolható előre, de értelmes hűtés és táp mellett ezzel sem kell, hogy komolyabb gond legyen.

    I hate morning people. And mornings. And People.

  • válasz Hooper #13611 üzenetére

    Nem tudom milyen filmeket és milyen forrásból nézel, néznél. Egy biztos a nagyon drága lejátszótól nem lesz jobb BD lemez esetén a képminőség. Illetve ha rám hallgatsz akkor egy nas (akár az asrock formájában) és egy dedikált lejátszó. Nem akarsz szívni a htpc-vel:N

    A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

  • Patice

    nagyúr

    válasz Hooper #13611 üzenetére

    Ha vetítőt használsz, akkor szerintem HTPC, de a jó képhez kevés az 1900-as integrált proci.

    Ha NAS-t akarsz, akkor ahhoz jó az 1900-as, XPenology-val, vagy bármilyen más NAS szoftverrel.

    Én nem keverném a két funkciót.

    Az építés vs. gyári megoldás témában pedig szerintem az döntsön, hogy mennyi időd/ingerenciád/tudásod van az építés után szoftverezni is a két gépet.

    Ha ez nem probléma, akkor hajrá.
    Ha igen, akkor szerintem maradj az eredeti elképzelésednél és hamarabb tudod használni is a cuccaidat.

    Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

  • Hooper

    őstag

    válasz Hooper #13611 üzenetére

    köszönöm a válaszokat! :R
    nem akarom "szétoffolni" a topikot, megyek át a HTPCs topikba.
    Lehet akkor marad az eredeti felállás, de azért még futok egy kört hogy a 2 árából mit lehet kihozni htpc fronton.. lejátszóra nagyobb szükségem van szerintem mint teljes értékű nasra (szerintem).. olvastam ott futólag hogy valaki ilyen hibridként használja.. gondolom a nas szerepkör "kárára".

    Ja filmek egyébként 99%ban mkv. A jó mozikat 1080pben nézem (ha van akkor remux DTS HD MA) hanggal, a maradékot, egyszernézőseket, sorozatokat 720ban (ezenél nem mindig van igény a full minőségre)

    esetleg NAS használók küzül van aki enyémhez hasonlóan gyenge nettel használja? (1Mbps feltöltés)
    külső elérés gondolom ez esetben igen döcögős :(

    [ Szerkesztve ]

  • Patice

    nagyúr

    válasz Hooper #13627 üzenetére

    Csak hogy ON is legyek...

    Esetleg olcsó NAS kategóriában még jó lehet neked a WD MyCloud család egy tagja. Az is egy egy lemezes gép HDD-vel együtt nem nagy elvárásokkal az is ki tudna szolgálni, fájltárolásra, megosztásra, médiaszervernek az sem rossz.

    Később meg ha mégis építesz NAS-t, akkor meg jó lesz biztonsági mentésnek. :K

    Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

  • Rick4

    félisten

    válasz Hooper #15700 üzenetére

    -Az out-of-the-box-osság oldaláról kb annyit, hogy nagyjából a 4 db alaplapi csavar becsavarását spórolod meg, sok esetben se vinyó, se rendszer, ugyanott vagy.

    -Fogyasztás oldalról a J1900-asok 10W-os fogyasztása helyett a hp 28-30W-os fogyasztását kapod, (vinyó nélkül, de az ugye mindkét esetben ugyanannyi lenne, tehát elég a betáp és a lap fogyasztását nézni) nem őrületes különbség, de laza 15W óránkénti plusszal számolva 3 naponta 30Ft túlfogyid lesz, évente 3600Ft huss.

    -Fizikai hely szempontjából 4 db betolós HDD helyen túl semmi, hiszen a foglalatba is csavarozod, másik házba becsavarozni talán percekkel több idő ugyanazokat a vinyókat.

    -Procierőben a J1900 4-5x erősebb, tehát a J1900-on a fájlműveletek is gyorsabbak, a komolyabb erőt igénylő dolgok kisebb processzorterheléssel megtörténnek, vagy fordítva ugyanakkora processzorterheléssel több feladat végezhető, te tudod, melyik a fontosabb megközelítés.

    Amúgy minek 4 vinyó? Kapható ma már 8TB-os darab is, nem hiszem, hogy otthonra 32TB kellene. A HP teljesítménye egy atom 350-es lap képességei alatt van, tehát ha találsz 7-8K-ért asrock e-350-es lapot, már jobban járhatsz. Egyszerűbb feladatokra még egy 25K-s új nas is jó lehet, de ha sok dolgot szeretnél egyszerre, a legjobb egy épített cucc, amellett hogy egy olcsó lap is erőben mindig fölötte áll az előre legyártott dolgoknak, árban töredéke az 5x-ös teljesítmény is. A 30K-s nasok processzora gyengébb, mint egy mai közepes telefon processzora...

    [ Szerkesztve ]

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

  • Dave™

    nagyúr

    válasz Hooper #15700 üzenetére

    Gen8-as mikroszervert alapul véve:

    Előnyök:
    -form factor (nagyon kompakt és 4 HDD slot, plusz bele lehet varázsolni további kettőt 2,5"-esből, egy nagy ventilátor hűti az egész gépet és nagyon hatékonyan teszi)
    -150W Delta tápegység
    -2 giga ethernet port
    -iLO menedzsment port (távolról bekapcsolható, menedzselhető, van konzol)
    -szerver hardver, ECC rammal, szerver chipsettel, szenzorokkal, rendkívül minőségi házban
    -viszonylag erős még a celeron CPU-val is, a J1900-nál gyorsabb, minden NAS igényt csont nélkül kielégít, viszonlyag értelmes áron tehető bele E3-1220L V2 Xeon, ami jóval erősebb, kevesebbet fogyaszt és azzal már bátrabban lehet VM-eket is futtatni

    Hátránya:
    -POST tovább tart mint egy átlagos PC-nél (self testek miatt, a teljes boot idő kb. 1,5-2 perc OMV-vel)
    -többet fogyaszt egy J1900-nál, kb. 10-15W-tal (profilfüggő, állítható teljesítményprofilok vannak)
    -az iLO kikapcsolt állapotban is fogyaszt 3-4W-ot (mivel az sosincs kikapcsolva, ha a szerver áram alatt van)
    -ha beteszel valami PCIE kártyát megnöveli a ventilátor fordulatszámát

    Kb. ennyi. Árban nincsenek messze egymástól ha magad építed, de minőségben azért jóval egy épített gép felett áll, a mérete/kialakítása gyakorlatilag tökéletes, az iLO pedig egy komoly hozzáadott plusz.

    Rick4: nem tudom ezeket honnan szedted, a G7 az N54L microserver jelzője, a J1900 négy maggal kb. másfélszer gyorsabb csak nála szintetikusan, de egy magra vetítve az N54L erősebb, tehát ha nem tudja a 3-4. magot használni, akkor gyengébb is a J1900. A Gen8 meg összes magot feltételezve is 20%-kal erősebb a J1900-nál, de ha a Bay Trail nem tud csak két magot használni, akkor kb. 2x gyorsabb a gyengébbik Gen8-as is, ahogyan egy maggal is.

    [ Szerkesztve ]

  • Hooper

    őstag

    válasz Hooper #15700 üzenetére

    Rick4, Dave™:
    Sorry a vita generálásért! de köszi a véleményeket/tapasztalatokat.

    Hazahoztam ma iponbol egy Gen8-at.

    4HDD sajnos kell, nincs kedvem 1-2éven belül azon tanakodni hogy hogyan bővítsek, vagy pakoljak át 3asokról 6osokra - de később ez megmarad lehetőségnek 4*3ból 4x6ra :)
    Munkám miatt rengeteg nyersanyag halmozódik fel, pikpakk megtelik 3TB.
    Mellette meg évek során rengeteg filmet, sorozatot halmoztam fel (lehet rossz szokás, de mivel nincs tul gyors netem, nem megoldás h majd letöltöm még egyszer (6TB erre is elmegy könnyedén).
    3TBs redek vannak a legjobb áron, és 1 HDDre egyenlőre nem tárolnék sokkal több adatot.

    G7 azért merült fel mert használtban 40ért elég jó áron van, és ezért kérdeztem h tudása elég lehet-e.
    De 65ért volt most iponban 4GB RAM-os Gen8.
    Építve kb 50et számoltam (új árakkal). Ezt így tisztább szárazabbnak gondoltam.

    Most viszont vakarom a fejem mert a hálozati dolgokhoz, portok, megosztás sík hülye vagyok..
    Már ott elakadtam h hogyan rakjak fel erre Xpenologyt... és mi lesz ha csomó gondom lesz pl azzal h a médialejátszó nem látja a szerverben a HDDket..

    Lehet egy 4 lemezes Zyxellel kellett volna kezdjek :(

    [ Szerkesztve ]

  • Dave™

    nagyúr

    válasz Hooper #15721 üzenetére

    Ne viccelj már, semmit sem generáltál, teljesen értelmes kérdéseket vetettél fel, remélem a választ is megkaptad. Szerintem jól választottál, nálam is egy G1610T-s Gen8 fut OMV-vel, jelenleg 3 HDD-vel.

    Szerintem hagyd a Xpenology-t, tegyél fel egy openmediavault-ot, az nyílt, nem kell mókolnod semmivel, ugyanazok a szolgáltatásai kb, csak kevésbé "fancy" a kezelőfelülete. Nálam bő egy éve fut, maximálisan meg vagyok vele elégedve.

  • Dave™

    nagyúr

    válasz Hooper #15721 üzenetére

    Ami lemaradt: nem egy rakétatudomány az egész, kísérletezéssel is megvan gyorsan a helyes sorrend, mert adja magát valamennyire, de azért van a fórum is hogy tudj kérdezni. Hozzáadod a köteteket, létrehozod a felhasználókat, utána a megosztásokat, engedélyezed az adott szolgáltatásokat és kb. kész is vagy nagy vonalakban. Egyszer kell szépen bekonfigurálni ezeket a jogosultságokat, illetve a kiajánlott szolgáltatásokat, utána megy minden magától, csak a frissítéseket szoktam manuálisan leokézni, egyébként mindent csinál magától ami olyan. Pár hónap múlva el sem tudod képzelni hogy léteztél eddig NAS nélkül :)

  • Rick4

    félisten

    válasz Hooper #15721 üzenetére

    A G1610T procis változattal jól jártál ennyiért, az a jó ebben, hogy ez már cserélhető procis, és ha kevés lenne a kraft, akár 4 mag/ 8 szálas xeon proci is mehet bele. Esetleg ha lesz lehetőséged, és bedobsz egy 3TB-os 3.5"-os vinyót, és meg tudod mérni a konnektorból felvett fogyasztást, azt megköszönném.

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

  • hrghun

    csendes újonc

    válasz Hooper #15721 üzenetére

    Sziasztok!

    Elolvastam Hooper-nek adott tanácsaitokat. Én is megkerestem az ipon-nál a v8 szervert:
    https://ipon.hu/webshop/product/hp_proliant_microserver_712317_421/509765

    Ti itt az Openmediavault-ot ajánlottátok. Mások nekem a FreeNAS-t és azzal korábban el is kezdtem játszadozni Oracle VirtualBoxban csak ismerkedésképpen. Mi a véleményetek a FreeNAS-ról (na, erre még rákeresek itt a fórumban, mert biztos írtatok róla).

    Mindenesetre nekem fura, hogy a FreeNAS-nál 8GB RAM a minimum ajánlás, az OMV-nál meg 128MB. Mindkettő minimumról beszél, nem ajánlottról. Ez igaz, tényleg ilyen nagy a különbség?

    Az ipon-nál a linkben szereplő szerver 2GB RAM-mal jön egyébként, gondolom Hooper kicsit másikat talált 4GB RAM-mal.

    Gábor

Új hozzászólás Aktív témák