Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Olympos

    aktív tag

    válasz Yushchenko #18127 üzenetére

    Ez eléggé szubjektív megítélés.

    A ZyXel NSA326 NAS-nak 92mm-es ventije van. Az, hogy ráírják, hogy "ultra halk" az még semmit nem jelent.
    Az enyémen is rajta van ez a reklámduma, sőt, abban 120mm-es venti van, tehát még kisebb fordulaton kell pörögnie, mégis személy szerint hangosnak vélem ahhoz, hogy egy szobába rakjam az ágyammal.
    (Pedig lehet, hogy csak nincs tapasztalatom és ha hallanék egy másikat élőben, akkor kezdeném értékelni ezt a viszonylag kicsi decibelt, ami a nappaliban van.)

    A kolléga sem biztos, hogy véletlen tette ki a kamrába. Ott a kutyát sem zavarja.
    Az, hogy "kikapcsol, mikor nincs terhelésen" nekem fura: az enyém is tudja ezt, de mivel torrentezek vele, ezért a HDD folyamatosan terhelve van, így sose kapcsol ki...különben ki is vágnám az ablakon :)

    105Mbyte/sec van írva a honlapon a specire.
    Ez megint csak reklámduma: mekkora fájlt, milyen fájlkörnyezetben, milyen irányban, milyen terhelés mellett, stb. mértek. Az enyém is tudja ezeket nemcsak a speci, de a tesztek alapján is, ennek ellenére én nem ezt tapasztalom.

    Nem lebeszélni akarlak, nagyon-nagyon jó az NSA326, csak olvass még utána, nehogy meglepjen a ventije.
    És nem is rábeszélni akarlak másra, mert minek fizess olyanért, amit nem használsz ki.
    Pl. a QNAP TS-212P-nek meg 60cm-es ventije van, gondolom az már tényleg hangos.

    Egyébként mi is lakásfelújítás után kábeleztettem be a lakást. Utáltam.
    Tiszta ideg voltam, hogy a szép festést, járólapozást meg egyebeket hogyan rondítanak el majd UTP kábelcsatornákkal, de megérte.
    Most ott tartok, hogy a nappaliban van a TV alatt, de onnan is el fogom vezetni egy 4m-es UTP, HDMI és 220V-os kábellel a szőnyeg alatt a kanapé és fal mögé; még ezt se halljam.

    [ Szerkesztve ]

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz Yushchenko #18127 üzenetére

    azt azért továbbra se hagyd figyelmen kívül, hogy a HDD-nek is van hangja, nálam konkrétan sokkal hangosabb a WD Red, mint a TS-251 ventije. UTP kábel meg kell minden helyiségbe, én a gardróbba nem húzattam be, most át kell költöztetni oda az asztali gépet, szívok is miatta. mondjuk én megoldom azza, hogy felfúrok a plafonon a padlásra, elhúzom a switchig, aztán majd következő festésnél beintegráltatom a falba.

    I hate morning people. And mornings. And People.

Új hozzászólás Aktív témák