Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sesomaru1989

    aktív tag

    válasz Alex91 #7867 üzenetére

    [link]

    A hálózati médialejátszók kapcsán a legfontosabb kérdés, hogyan kezelik a komolyabb kódolású videókat. A WD TV Live honlapján részletesen leírják, milyen formátumokat ismer. Sajnos a legújabb, 1.11-es firmware-rel több tesztvideónk is szaggatott. HDMI csatlakozón keresztül folyó vizsgálódásunk közben elsőként az 1080p felbontású digitális HD TV adásnál tapasztaltunk akadozást az oldalazó kameramozgásoknál. Szinte az összes ilyen jelenettel jól láthatóan gond volt. Minimális akadásokat tapasztaltunk az MKV-be csomagolt, 3,8 Mbps-os x264 kódolású anyaggal, a 9,7 Mbps-osat pedig nem támogatott formátumra hivatkozva le sem játszotta a WD TV Live. Ezután viszont minden akadás nélkül mutatta be a nagyon magas bitrátájú „killa sample” anyagot. Ezt az Asus O!Play a legújabb szoftverével sem játssza le hibátlanul.

    Kíváncsi vagyok mit szoltok ehhez a leíráshoz. Nekem nincs tapasztalatom a WD TV Live-ról. Nekem egy olyan lejátszóra lenne szükségem, ami csatlakotik egy NAS-hoz (WD My Cloud) routeren keresztül, és onnan szépen tudom nézni a kis filmjeimet, vagy éppen amit akarok.

Új hozzászólás Aktív témák